OFPOF

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin

-
2.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin
473 izlenme
Ofpofer
-

Geçmişten günümüze kadar her kesimden izleyicinin beğenisini kazanmış 20 kült dram filmi...

1- Life of PI (Pi'nin Yaşamı)

İçinde bir çok hayvan cinsinin bulunduğu bir gemi Hindistan’dan Kanada’ya giderken garip bir şekilde denizin ortasında batar.Geriye sadece can kurtaran Sandalında bulunanlar kalır. Tekne’nin Mürettebatı bir sırtlan, sakat ayaklı bir zebra, bir orangutan, üç yüz kiloluk Bengal kaplanı ve Pi isminde 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır.
Gemide ailesini kaybeden Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma mücadelesi vericektir. Ama şimdi Bengal Kaplanı ile teknede yanlız kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve arkadaş olmanın yollarını arar. Sıra dışı yolculuk sona ermeden esrarengiz bir adaya ulaşacaklardır…

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-i58zd30kih

2- Kaplumbağalar da Uçar

Türkiye ile İran sınırı arasında geçen hikaye bir Kürt Mülteci kapında geçmektedir. Soran isimli 13 yaşındaki çocuk mayın toplayarak geçimini sağlamakta ve kasaba halkı için hazırlamış olduğu bir anten aracılığı ile Saddam’ın düşüşünü haber aldıktan sonra herkese duyurur. Agrin ise 14 yaşında bir annedir ve Soran ona aşık olmuştur. Fakat aralarında bir engel vardır. Agrin’in ağabeyi Henkov Soran’ı rahatsız etmektedir. Henkov’un ise bir kolu mayına bastığı için kopmuştur.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-zdwdnuw3xj

3- Yeşil Yol

Edgecomb’ un hapishanedeki görevi, hücrelerinden alınan idam mahkümlarını, elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına kadar olan bir millik yeşil yoldan götürmektir. Edgecomb yıllar boyunca bu yoldan sayısız idam mahkümu nakleder. Ama hiçbirisi onu John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı biri olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahküm olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça duygulu ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb’ un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sormasıyla aralarında diyolog başlar.Coffey bazı yaptıklarıyla suçsuz olduğunu Edgecomb’a göstermiştir ama ne yazık ki iyilik yapmak istediği halde ve işlemediği suçtan ötürü Coffey ‘Yeşil Yol’ dan idama götürülür…

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-nnmmhfp1tf

4- Yerdeki Yıldızlar: Her Çocuk Özeldir

Hikayemiz Ishaan'ın okulunda başlar, ödevlerini yapmayı çok önceleri bırakmış delikanlımız. Kafasında sadece hayal ettiği kendi dünyası var. Öğretmenleri, arkadaşları ondan acayip şikayetçi. Geçen sene 3. sınıfta kaldığı için bu yıl tekrarını okuyor ama gram ilerleme yok. Sınıfının birincisi olan abisi Yohaan'a bakıldığında ikisinin kardeş olduğuna kimse inanmaz. Prensipli babamız bir türlü yola getiremiyor oğlunu. Çaresiz annesinin elinden ise sadece gözyaşı dökmek geliyor. Geriye bıraktığı kariyeri, senelerdir verdiği emeği para etmemiş. Bir gün, uslanmaz oğlunun bunca yapıp ettiğinin üzerine okuldan kaçtığını da duyduklarında, ağzına kadar dolan bardakları taşıverir ebeveynlerin. Artık Ishaan'ın terbiye olma vakti gelmiştir. baba bağlantılı olduğu bir tanıdığına ulaşır, Ishaan'ın önüne "yatılı okulun yolu" açılır. Bakalım Ishaan'ı yatılı okulda neler beklemektedir?

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-bbkiaylkj5

5- Esaretin Bedeli

Zeki, Genç ve bir o kadarda başarılı bankacı Andy Dufresne, karısının kendini aldattığını düşünür. Bir gün eve gidince karısını ve yanındaki bir adamı ölü olarak bulur. Bu olaydan sonra Andy, işlemediği bir suç için ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank isimli hapishaneye gönderilir.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-2ihyv6ts9r

6- Özgürlük Yolu

Gerçek yaşamdan beyazperdeye uyarlanan film, 1940 Yılında Sibirya kampında esir hayatı süren bir grup askerin “Özgürlük Yolu” ‘na’ kaçışını konu alır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-cweyivd9w7

7- 3 İdiots

ünlü oyuncu Aamir Khan’ın en iyi filmlerinden birisi. Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Çok fazla lafa gerek yok 170 dakikada size her türlü duyguyu yaşatabilen olağanüstü bir yapıt.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-o8i9qs8bdq

8- Can Dostum

Geçirdiği kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-gf9ye548wc

9- Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme’de, Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi (Thandie Newton) maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder... Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-y99d8r0kz7

10- Ghajini

Kalpana küçük bir reklam filminde oyunculuk yapıyordur.Sanjay(Aamir Khan) ise amerikada eğitimini tamamlamış ve babasından kalan Air Voice şirketinin başına geçmiştir.Sanjay reklam afişi için belirlediği evde kalpana kalmaktadır.Sanjay'in adamları Kalpana ile görüşmeye giderler,fakat kalpana'nın iş yerinde ki arkadaşları Sanjay'ın ona aşık olduğunu sanarlar.Ve bundan sonra Kalpana ile Sanjay'ın maceraları başlar.Birbirlerine aşık olurlar. İkili iş gerekçesi ile farklı yerlere çalışmaya giderler ama bir daha birbirlerini göremezler.Bunun sebebi olan kişi ise GHAJİNİ'dir. Bundan sonrası hayatta kalan,hafızasını kaybeden ve 15 dakikada bir her şeyi unutan Sanjay'ın imtikamıdır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-rndaw535gg

11- My Way (Benim Yolum)

Kore'nin işgali sırasında koreli askerlerin japon ordusu tarafından esir alınması ve Almaya'nın yanında Normandiya'da savaşa zorlanmasını konu alan film

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-uwv4u09yh5

12- Hücre 7 Mucizesi

6 yaşında küçük bir kızı olan zihinsel engelli Yong-gu, haksız yere suçlu bulunup, en azılı suçluların bir arada bulunduğu 7 numaralı koğuşa konulmuştur. Kızını bu hücreye getirmek istemektedir. 7 numaralı koğuş sakinleride ona yardım etmekte oldukça kararlıdır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-agdiuka56a

13- My Name is Khan

Asperger sendromu (sosyal bozukluklara sebebiyet veren bir otizm çeşidi) Asperger Sendromu olan Khan, Mumbai’nin Borivali bölgesinden bir müslümandır. Rizwan Hintli bir dul olan Mandira ile evlidir ve San Fransisco’da yaşamaktadırlar. 11 Eylül olaylarının ardından Rizwan, Los Angeles havaalanında ‘şüpheli’ davranışlarından dolayı alıkoyulur. Rizwan Khan, bunlardan sonra Obama ile görüşüp adını temize çıkarmak için bir yolculuğa çıkar.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-axxo8usay0

14- Hachiko

Hachi: A Dog’s Tale filmi IMDb 8.1 puana layık görülmüş en iyi top 250 ilm sıralamasında yerini almıştır. Oyuncu kadrosunda ise Richard Gere, Joan Allen ve Cary-Hiroyuki Tagawa gibi dünyaca ünlü aktörler bulunmaktadır. Ailecek izleyebileceğiniz dramatik türündeki filmin konusu ise Hayvanseverlerin aşina olduğu gerçek bir hikayeden yola çıkan yapım, aynı adlı Japon filminin yeniden çevrimi… Profesör Parker Wilson tren istasyonunda terk edilmiş bir köpek bulur Köpeğin bir sahibi yoktur Profesör, Hachiko adlı bu şirin köpeği koruması altına alır ve evine götürmektedir.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-qt6lxzv6xd

15- Cesur Yürek

13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur. İngiliz soyluları, yeni evli İskoç kadınlarıyla ilk geceyi geçirme hakkına sahiptir. Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace’ın karısı da İngiliz birlikleri tarafından öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için amansız bir savaşa dönüşür.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-a9uoro02se

16- Piyanist

Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya’nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe’de radyo istasyonu bombalandığında Chopin’in C minor Nocturne’nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-b4c0rj5kt4

17- Canım Kardeşim

Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin sadık arkadaşı Halit, birlikte yoksul ama neşeli bir hayat sürdürmektedir. Devamlı bir işleri olmayan ve günlerini daha çok aylaklıkla geçiren bu ikilinin tek amacı Küçük Kahraman’ın okuması ve hayatını kurtarmasıdır. Parasıslığa rağmen keyifli bir hayat geçiren bu küçük ailenin mutluluğu öğretmenin Kahraman’la ilgili bir gerçeği ortaya çikarmasıyla son bulur. Yapılan sağlık taramalarının ardından kan kanseri olduğu anlaşılan Kahraman’ın en büyük isteği ise bir televizyondur. Halit ve ağabey bundan sonra tüm güçlerini bir televizyon alabilmek icin harcayacaktır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-tkwz7uy21w

18- Hayat Güzeldir

Guido hayat dolu, yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen gülmesini bilen sıradışı bir adamdır. Bir gün Dora isminde bir kadınla şans eseri tanışması sonuncu aşk olur. Guido devamlı süprizler yaparak Dora’nın kalbini sonunda kazanır ve bir çocukları olur. Bir kitapçı dükkanı açarlar hayatlarındaki herşey iyi gitmektedir yani mutludurlar. Bu mutluluk nazilerin yahudileri toplamaya başlamasına kadar sürer. Zorla yaşadıkları yerden uzaklaştırılırlar. Film herşeyi ile çok etkileyiciydi. Bir babanın yapılan insanlık dışı olayları oğluna farklı bir açıdan oyunmuş gibi anlatmasını konu almış arşivlik bir film.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-fb50zvx0xq

19- Babam ve Oğlum

Annesini 1980 darbesinde kaybetmiş olan deniz henuz 7 yaşındadır.Babası sadık onu yıllardır küs olduğu büyükbabası Hüseyin
efendinin yanına götürmek için yola çıkar.Hüseyin efendi istanbula gönderdiği oğlunun politika olaylarına katılıp hapse gimesiyle onu evlatlıktan
redetmiştir.Ama sadık oğlunu emanet edeceği başka hiç biyer olmadığı için babasının yanına gider.Zamanla Denizin sayesinde baba ve oğul arasındaki buzlar erimeye başlayacaktır.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-o9t1iljm7d

20- Forrest Gump

Filmde zeka seviyesi düşük olan Forrest Gump’ın çektiği sıkıntılar anlatılmakta. Hatta bu yüzden eğitim hayatına devam etmekte zorlanan Forrest Gump zamanla inanılmaz başarılara imza atıyor. Zekasının aksine fiziksel olarak son derece güçlü, kuvvetli hatta inatçı olan Forrest Gump, zamanla ilerleyen olaylar zincirinde izleyenleri hayal edemeyeceği duygusal bir dünyaya götürüyor.

Bu Filmleri İzlemeden Asla Ölmeyin-pzxmz4hx6h

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık