OFPOF

Bizleri Aksiyonun Doruklarını Yaşatmış En İyi 7 Jackie Chan Filmi

-
945
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bizleri Aksiyonun Doruklarını Yaşatmış En İyi 7 Jackie Chan Filmi
572 izlenme
Ofpofer
-

Aksiyon ve komedi filmlerin ustası Jackie Chan en iyi 7 filmini sizler için derledik.

     Bizleri zaman zaman güldüren zaman zaman maceranın oluklarına götüren Jackie Chan ‘nin en iyi 10 filmine geçmeden önce usta oyuncu hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. 1954 Doğumlu olan Jackie Chan 61 yaşındadır. Hong Kong ‘da doğan Jackie Chan aktif olarak 100 üzerinde filmde oynamıştır. Kuşkusuz usta aktörün en büyük özelliklerinden biri ise filmlerinin hemen hemen bir çoğunda dublör kullanmamış olmasıdır ve aynı şekilde birçok filminin ‘de müzik işlerini bizzat kendi uğraşmıştır. Şimdi birlikte usta aktörün en iyi 7 filmini birlikte inceleyelim.

1. Bitirim İkili

Bitirim İkili
Klasikleşmiş bir seri haline dönüşen Komedi aksiyon karışımı filmi olan bitirim ikili özellikle 2 ve 3 filmi oldukça izlenmeye değer bir yapım olmuştur. Konusuna gelince Carter tatil amacıyla Lee'nin memleketine, yani Hong Kong'a gelir. O tatil yaparken Lee polislik görevine devam etmekte ve korkunç planları olan bir çetenin izini sürmektedir.

2. Geçmişin İntikamı

Geçmişin İntikamı
Usta aktörün 2004 yılında oynadığı geçmişin intikamı filmi oldukça başarılı olmuş yapımları arasındadır. Ayrıca bu filmin en önemli özelliği Jackie Chan ilk kez ip kullandığı filmi olmasıdır. Filmin konusuna gelince Geçmişinde problemler olan genç bir adam ise, kendini polis memuru olarak tanıtarak Wing'le çalışmaya başlamıştır. Amacı, onu eski haline döndürmeyi başarmaktır.

3. Şangay Şövalyeleri

Şangay Şövalyeleri
Mutlaka izlenmesi gereken filmlerin başında gelen ve usta aktörün benimde en çok sevdiğim ve bir o kadar sürükleyici olan filmi Şangay Şövalyeleri 2003 yılında çekilmiştir. Ayrıca bu filmin en önemli özelliği ilk Hollywood filmi olmasıdır. Konusuna gelince Chon Wang New York'a Roy O'Bannon'ı görmek için gider ve birlikte Chon Lin'le buluşup Rathbone'u öldürmek ve imparatorluk mührünü geri almak üzere İngiltere'ye doğru yola çıkarlar.

4. Şaşkın Hırsızlar

Şaşkın Hırsızlar
2006 Yılında çekilmiş film aksiyon – Komedi karışımıdır. Filmin konusuna gelince bebek, Ren'ın evine bırakılmak zorunda kalır. Böylece Ren ve Ba bir anne gibi bebeğe hiçte alışık olmayarak çeşitli zorluklarla bakmaya başlarlar.

5. Karate Kid

Karate Kid
Aksiyonun bol olduğu filmlerin başında gelen Karate Kid filmi 2010 yılında çekilmiştir. Konusunu kısa bir şekilde açıklarsak  Mr. Han, Parker'ın hocası oluyor ve onu turnuvaya çalıştırmaya başlıyor. Dövüş sahnelerin bol olduğu bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

6. Altın Yumruk İstanbul'da

Altın Yumruk İstanbul'da
Kuşkusuz bir çok kişinin izlediği ve tekrar izlemek istediği aksiyonun tavan yaptığı ve en önemlisi ülkemizde çekilen Altın Yumruk İstanbul'da filmi. film 2001 yılında çekilmiştir. Konusuna gelince.  Kendini bir kedi-fare oyunun içinde bulan Bei'nin yolu Türkiye'ye düşer ve bir süre sonra aslında bir kanser virüsünün bulunması için kendisinin alet edildiğini farkeder devamını söylemek olmaz bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

7. Smokin

Smokin
 Kuşkusuz en dikkat çekici filmlerden olan Smokin filmi 2002 yılında çekilmiştir. Konusuna gelince film Kevin Donovan'ın yönettiği filmde olağandışı güçlere sahip bir smokinin Jimmy Tong tarafından giyilmesi ve Tong'un kötülere karşı mücadelesi anlatılmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.