OFPOF

Bitmesini İstemeyeceğiniz Birbirinden Güzel 41 Başyapıt

-
2.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bitmesini İstemeyeceğiniz Birbirinden Güzel 41 Başyapıt
1.575 izlenme
Ofpofer
-

Bir filmkolikseniz ve film bulma konusunda sıkıntı çekiyorsanız listemize bakmanızı tavsiye ederiz.

Artık sıkıcı, bittiğinde hiç bir etki yaratmayan, bu nasıl son çok saçma tepkisini verdiğiniz filmleri bir kenera bırakın ve listemize göz atın. Bu listedeki filmler özenle seçilmiş ve hepsi bir başyapıt niteliğini taşıyor. aşk, macera, Komedi, aksiyon, polisiye, bilim kurgu ve daha fazlası var bu filmlerde. Filmin sonunda '' İyi ki izlemişim '' dedirtecek filmleri gelin birlikte inceleyelim.

1. Yapay Oyun - The Imitation Game

Yapay Oyun - The Imitation Game
Tom Jericho son derece zeki bir şifre çözücü olarak, İngiltere'nin Almanya ile savaşta ihtiyaç duyduğu dahilerden biridir, bu sebeple gelen teklif üzerine Tom, Müttefik donanmasına saldırmadan önce Enigma şifrelerini çözmek için zamanla yarışan ekibe katılma kararı alır. Günden güne çalışmalarda ters giden bir şeyler sezer. Çok sevdiği sevgilisi Claire’in ortadan kaybolması da durumu daha gizemli bir hale getirir. Tom, Claire’in ev arkadaşı Hester ile iş birliği yapıp Claire’i bulmaya karar verir, amacı entrikayı ortaya çıkarmak, ve tabii Enigma’yı çözmeye çalışmaktır. Benedict Cumberbatch ( Bilinen adıyla Sherlock ) varsa bu film iyidir diyenleri yanıltmayan keyif verici bir film.

 

2. Kanunun kuvveti - La French

Kanunun kuvveti - La French
film 1975’li yılların Marsilya’sında geçerken Pirere Micheal bölgeye atanmış yeni bir polis memurudur. Hedefinse ise suç odaklarını çökertmek ve yeraltı dünyasının bir numaralı çete liderini yakalamaktır. Fakat çete liderinin de polis memuru Micheal’den kurtulmak için daha önce denenmemiş oyunları denemekte kararlıdır.

3. Can Dostum - Intouchables

Can Dostum - Intouchables
Geçirdiği kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

4. Gece Vurgunu - Nigtcrawler

Gece Vurgunu - Nigtcrawler
Lou Bloom kariyer peşinde koşan genç bir adamdır. Kendi işinin kendisi yapmaya karar veren Lou Bloom gecenin bir yarısı elindeki profesyonel kamerayla birlikte işlenen suçları kamera kaydına almaya başlar. Böylelikle saygın bir kanalda kendine yer bulan Lou Bloom çok geçmeden bunların faturasını da ödemek zorunda kalacaktır.

5. Uyumsuz - Divergent

Uyumsuz - Divergent
Filmde hayat 15 fraksiyona bölünerek karşımıza geliyor. Her bir bölüm özel bir erdemi temsil etmektedir ve 16 yaşına girmek üzere olan bir geç hangi bölüme gireceğine karar vermesi gerekmektedir. Seçim yapıldığında sadece 1 kere yapılır ve ömür boyunca değiştirilemez. Fakat Beatrica ise herkesi şaşırtacak bir seçim yapmıştır.. Bu seçim beraberinde rekabetide getirecektir. Seçimi yapan her genç bir çok teste tabi tutularak güçleri sınanacaktır.

6. Köstebek - Departed

Köstebek - Departed
Gerek oyuncu kadrosu gerekse senaryosuyla türünün en iyilerinden olan Filmin konusu şöyledir; Polis teşkilatı uzun yıllardır yakalayamadığı suç örgütünün içine adamını koyar. Suç örgütünün lideri Frank’da polis teşkilatının içine adamını yerleştirmiştir. İki tarafından önceden yapılacağı hamleler önceden bilinmektedir ancak zamanla işler öyle bir karışır ki gerçek “Köstebek” kim bilinmez hale gelir.

7. İhtiyar Delikanlı - Old Boy

İhtiyar Delikanlı - Old Boy
film Güney Kore filmi sinema dünyasının en çarpıcı intikam hikayesini konu alıyor. Kaçırıldıktan sonra kapısı ve penceresi olmaya bir eve hapsedilen Oh Dae-Soo kimseyle iletişim kurmadan tam 15 sene geçirecek, bir anda salındığında ise bu çok uzun mahkumiyetin sebebini soracağı bir kişi dâhi bulamayacaktır. Oh Dae-Soo'yu kim, neden kaçırmıştır? Onu kaçıran kişinin bundan sonraki planı nedir? Bu filmin sonunu kim tahmin edebilir ki? Filmin sonunda şoke etkisi yaratan enfes bir film. Bu kadar ipucu yeter etkileyiciliğine dair, değil mi?

8. Akıl Oyunları - A Beautiful Mind

Akıl Oyunları - A Beautiful Mind
John Nash genç yaşında matematik dalında çığ açan yenilikler yapmıştır.Öyle ki matematik dünyasının bir numarası haline gelmiştir. John kendine aşırı güvenen ve bencil bir yapıya sahipti bu özellikleri onda kişilik sorunları oluşmasına neden olur. Uzun süre boyunca dahilike delilik arasında ince bir çizgide durur. İsmi gibi filminde akıl dolu bir kurgusu var. Sonunda '' Vay be '' diyeceğinize eminim.

9. Yarının Sınırında - Edge Of Tomorrow

Yarının Sınırında - Edge Of Tomorrow
dünya büyük bir uzaylı saldırısına uğramış ve neredeyse dünya orduları yenilgiyle ayrılmıştır. Uzaylılar her türlü saldırıyı önceden bilerek büyük tuzağa düşürerek ordulara büyük kayıplar yaşatırlar. Dünya orduları bunun üzerine tek bir bayrak altına birleşerek işgalcilere karşı savaşmaya başlar.. Bill Cage’ise reklam propagandası yapan aslında bir asker kaçağıdır ve orduya alınarak savaşa gönderilir. İlk görevinde öldürülen Bill bilinmeyen bir şekilde günün başına döner ve her şeyi hatırlamaktadır. Bill her seferinde savaş sahasında bir adımda ileri gitmeyi başarmış fakat her seferinde öldürülmüş ve orduya katıldığı ilk güne gerip dönüp durmuştur. Belkide bu yaratıkları durdurmanın yoluda Bill’de gizlidir.. Her ölümünden sonra muazzam bir şekilde savaşarak mücadele etmeye başlayacaktır. Sıkılmadan aynı sahneleri izlettirecek tarzda güzel bir film.

10. Gerçeğe Çağrı - Total Recall

Gerçeğe Çağrı - Total Recall
Filmde, düşleri gerçek anılara dönüştüren Recall isimli bir şirketten hizmet alan Douglas Quaid isimli bir adamın merkezinde yaşananları izliyoruz. Quaid, güzel bir karısı olan sıradan bir fabrika işçisidir ve Rekall şirketinin sunduğu bu olanaktan yararlanarak sıkıcı hayatından uzaklaşmak ister. Kendisine bir süper ajanın anıları yüklenen Quaid için işler hiç de yolunda gitmez ve kendisini bir anda av durumunda buluverir. bilim kurgunun üst seviyede olduğu film başarılı bir çok aksiyon sahneleriyle izleyenleri etkilemesini iyi biliyor. Filmin sonundaki sahne ile de izleyici hayrete düşürüyor.

11. Gizli Servis: Kingsman

Gizli Servis: Kingsman
Babası askeri bir operasyonda öldürülen bir gencin ailesine zor duruma düştüklerinde aramaları için bir numara verilir.. Ailenin genç ferdi ise aradan geçen 17 yıldan sonra başı belaya girince bu numarayı arar. Numaranın karşısındaki ise işinde en iyi ajanlardan biridir ve hayatını bu gencin babasına borçludur.. Şimdi ödeşme zamanıdır ve bu gence parlak bir kariyer için ajanlık üzerine eğitim verecektir.

12. Altıncı His - The Sixth Sense

Altıncı His - The Sixth Sense
6 Dalda oskar adayı gösterilen ve Gerilim Gizem türünün en iyilerinden kabul edilen “Altıncı His” Filmi, 8 Yaşında tuhaf güçlere sahip olan ve görünmez varlıklarla iletişim kurabilen bir çocuk ile onda ki bu gelişmelerin kaynağını araştıran Dr.Malcolm Crowe’nin yaşadıklarını anlatır.

13. Kayıp Kız - Gone Girl

Kayıp Kız - Gone Girl
Nick ve Amy evliliklerin yıl dönümü kutlamak üzereyken Amy birden bire ortalardan kaybolur. Bir süre sonra ortaya çıkmayan Amy için kayıp başvurusu yapan Nick bir numaralı şüpheli durumuna gelirken Nick medyanında yolun ilgi odağı olurken karısı Amy’in bir günlüğünü bulur. Günlüğü okudukça kafası karışmaya başlayan Nick birde rüyalarında Amy öldürdüğünü görmeye başlayınca kendisinin Amy bir şey yapıp yapmadığını sorgulamaya başlar.. Fakat günlüğe göre Amy’de hiçte suçsuz biri değildir… Peki Amy kayıp ve nerededir ? Gerçekte Amy kimdir ?

14. Aynı Yıldızın Altında - The Fault In Our Stars

Aynı Yıldızın Altında - The Fault In Our Stars
Hazel ve Gus bir destek grubununda karşılaşırlar.. Destek grubunun konusu ise Kanser üzerinedir. Hazel oksijen sıkıntısı çeken ve oksijen maskesine bağlı şekilde hayatını sürdürürken Gus ise protez bacağını alaya alan bir gençtir. Destek grubunda başlayan tanışma muhteşem bir aşk öyküsüne dönüşür.

15. Bay Hiçkimse - Mr. Nobody

Bay Hiçkimse - Mr. Nobody
Jaco van Dormael’in üçüncü uzun metrajlı filmi, kendi sözleriyle 'herkesin karşılaşabileceği sonsuz olasılıklar hakkında gerçekten de yüksek bütçeli deneysel bir film'. Indiewire, Belçikalı yönetmenin bugüne kadarki en yüksek maliyetli bu filmini 'hem bilimkurgu, hem romans hem de Lynchvari bir zihin oyunu' diye nitelendiriyor. Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar...

16. Forrest Gump

Forrest Gump
Forrest Gump, zeka seviyesi çok düşüktür öyle ki zeka ölçümlerinde 75 çıkmıştır. Bir çok okul tarafından düşük zekalı diyerek kabul edilmeyen Forrest Gump, zamanla hayal bile edilemeyecek başarılara imza ataR.

17. Kar Küreyicisi - Snowpiercer

Kar Küreyicisi - Snowpiercer
film 2031 yılında gelecekte geçiyor.. Dünyada küresel ısınma tavan yapmıştır ve bilim adamları da bu doğrultuda bir deney gerçekleştirmiştir. Fakat deneyde işler ters gitmiş ve dünya adeta buz çağına geri dönüşmüştür.. Felaket sonrası hayatta kalan bir grup insan ise Snowpiercer ismi verilen bir trende yaşamak zorunda kalmışlardır. Fakat tren içerisinde yaşam bile 2'ye ayrılmıştır.. Yönetenler ve yönetilenler adında.. Arka vagon halkı adeta ezilen kesimdir ve bunu durum artık onların sabrını taşırmaktadır.

18. En İyi Teklif - The Best Offer

En İyi Teklif - The Best Offer
İtalya'nın en tanınmış müzayede şirketlerinden birinin sahibi olan Virgil Oldman (Geoffrey Rush), antika alanının en iyilerinden olmasının yanı sıra çok değerli bir kişisel koleksiyona sahiptir. Ancak günün birinde Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks) adında genç ve çok zengin, ancak oldukça tuhaf davranışları olan bir kadının, evindeki antikaları Virgil aracılığıyla satmak istemesi sonucu hayatı değişir. Claire'i daha yakından tanımak isteyen Virgil'in en büyük yardımcısı, genç bir saat tamircisi olan Robert (Jim Sturgess) olacaktır.

19. Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road
Ailesi öldükten sonra post-apokaliptik Avustralya’da safi hayatta kalmak için çabalayan Max , şiddet ve acımasızlık dolu bu dünyada masum bir gruba yardım etmek zorunda kalır. İlk başta Max’in motivasyonu kendini koruyabilmektir, fakat zaman içinde Max’in içinde tekrar bir yaşam sebebi ve ümit oluşur. Yol Savaşçısı’nda minyatür bir kasabanın masum insanlarını maskeli psikopat Humungus ve deli ordusundan korumak zorunda kalan Max, bu sefer başlarını cesur Imperator Furiosa’nın çektiği bir grup kadını maskeli psikopat Immortan ve deli ordusundan korumak zorunda kalıyor.

20. Marslı - The Martian

Marslı - The Martian
Mars’a gönderilen astronotlar şiddetli bir fırtınaya yakalanır. Astronotlardan Mark Watney fırtına esnasında kaybolur, öldüğünü düşünen ekip arkadaşları onu bırakıp dünya’ya dönerler. Yabancı bir gezegende tek başına kalan Mark, elindeki yiyecek ve malzemelerle hayatta kalma savaşı verirken Dünya’ya yaşadığına dair sinyal göndermeye çalışır.

21. Oyun - The Game

Oyun - The Game
Nicholas Van Orton hem iş hem de özel hayatında kontrolü elinde tutmaya alışkın, zeki ve başarılı bir işadamıdır. Bu düzenli hayatı, kardeşi Conrad'ın ona verdiği alışıldığın dışındaki doğumgünü hediyesi ile köklü değişikliklere uğrayacaktır. Artık bir ölüm kalımsavaşı başlamıştır.

22. Dövüş Kulübü - Fight Club

Dövüş Kulübü - Fight Club
Dövüş Kulübünde birinci kural: Hiçbir şekilde Dövüş Kulübü hakkında konuşma. Dövüş Kulübündeki ikinci kural: Asla ve asla dövüş kulübü hakkında konuşma. Jack, hayatını sıradan yaşayan bir sigorta memurudur. Uzun bir süre insomnia yani uykusuzluk hastalığından şikayetçidir. Psikolojik bunalımlarından kurtulmak için grup terapilerine katılır. Terapi sırasında Marla adında bir kızla tanışır. Bir süre sonra da hayatını değiştirecek kişi Tyler Durden ile. Durden, Jack’in ulaşmak istediği tüm hedeflere ulaşmış olan birisidir ve Jack’i hiçbir şekilde hakkında konuşulmaması gereken organizasyon olan Dövüş Kulübü ile tanıştırır.

23. Yıldızlararası - Interstellar

Yıldızlararası - Interstellar
Cooper oldukça yetenekli bir adamdır ve geçmişte astronot olarak görev almıştır. dünya değişmiş her gün toz fırtınaları yaşanmakta ve bitki sayısı ise sadece bir kaç isimle sınırlı kalmıştır. Bir gün eski dostu tarafından kendisine bir görev teklif edilecektir. Bu görev dünyayı kurtarmak için son adımlar olacaktır.. Daha doğrusu dünyamız yok olmak üzereyken yeni bir gezegene yerleşme düşüncesiyle ailesinin hayatını düşünerek bu teklifi kabul eder. Fakat işler beklenmedik şekilde değişecek uzay boşluğunda ilginç olaylara şahitlik edecektir.

24. 23 Numara

23 Numara
Walter Sparrow çocukluğunda kendisine hediye edilen “23 Numara” isimli romanın etkisinde kalmış ve büyümesine rağmen kurtulamamıştır. 23 rakamını saplantı haline getirdiği için eşi,çocuğu ve çevresindekilere adeta psikolojik işkence yapar hale gelmiştir… Walter 23 sayısının arkasında ki gizemi çözebilirse geleceğinide kurtarabilecektir.

25. 3 Ahmak - 3 İdiots

3 Ahmak - 3 İdiots
Hindistan’ın en iyi okulunda sistem daima yarış, rekabet üzerine kuruludur.Üç Öğrenci bu sistemi değiştirmek için harekete geçer ancak başlarına olmadık işler gelir.

26. Yedi - Seven

Yedi - Seven
Cinayet masasından iki dedektif bir seri katilin peşine düşer. Bu katil, cinayetleri dünyayı yedi ölümcül günahtan temizlemek için işlemektedir. Bu günahları işleyenlerden bir liste yapan katil, kendini tanrının görevlisi sayar ve kurbanlarını acımasızca öldürür.

27. Başlangıç - Inception

Başlangıç - Inception
ok marifetli bir hırsız olan Dom Cobb’un (Leonardo DiCaprio) uzmanlık alanı zihnin en savunmasız bulunduğu sırada yani rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerinde bulunan değerli sırları öğrenip onları satmaktır. Bu eşsiz maharet onu kurumsal casusluğun dünyasında tehlikeli ve aranan biri yapmıştır. Aynı zamanda bu yetenek onu bir kaçak yapmış, sevdiği her şeyi elinden almıştır. Cobb’a bu durumdan kurtulabilmesi için eşsiz bir fırsat sunulur. Eğer imkansız başlangıcı tamamlayabilirse ona hayatını geri verebilecek bir fırsat önüne sunulur. Bu görevin amacı ise fikir çalmak değil tam aksine bir fikir yerleştirmektir.

28. Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption

Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption
Andy Dufresne,Bankada çalışan başarılı bir bankerdir. Eşi kendisini aldatır…Andy bu durumdan çok rahatsızdır. Bir gece eşi ve sevgilisini öldürmek için harekete geçer ama sarhoş olduğundan uyuya kalır…O gece ise eşi ve sevgilisi yatakda ölü bulunur. Andy tutuklanır ve ömür boyu hapis cezası alıp Shawshank hapishanesine gönderilir.

29. Zindan Adası - Shutter Island

Zindan Adası - Shutter Island
Massachussets sahili açıklarındaki bir adada suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği hastanedeki bir katilin esrarengiz şekilde kayboluşunu soruşturmakla görevlendirilen Teddy Daniels ve Chuck Aule adlı iki polisin baş döndüren hikayesi konu ediliyor

30. PK

PK
PK'yı canlandıran Aamir Khan kimsenin sormadığı aklına bile gelmeyeceği soruları sormaktadır. Bu sorular masum, çocukça sorular gibi görünse de cevap bulunması çok zor ve enteresandır. P.K.’in masum yaşamını gören insanlar kendi sıradan hayatlarını sorgulamaya başlarlar. P.K.’in yeni edindiği sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırılmış kalpleri onarır, öfkeli insanları dindirmeye uğraşır. Peekay’ın çocuksu merakı kendi ve bir çok insan için manevi bir yolculuğa dönüşür. film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bir şekilde anlatmaktadır. Ayrıca basit, eğlence dolu, gerçek bir aşk masalı da burada yaşanıyor.

31. V For Vendetta

V For Vendetta
V olarak bilinen Maskeli bir adam,Sınıflara ayrılmış ve halkı Korkuyla sindirilmiş İngiltere’sinde halka özgürlüğünü kazandırabilmek için her yola başvurur. V İngiltere halkını “Sonsuza Dek Özgürlük” için 5 Kasımda Parlemento önünde toplanmaya ikna eder. Emin olun başından sonuna kadar heyecanla ve sıkılmadan izleyeceğiniz mükemmel bir film.

32. Ben Kimim - Who Am I

Ben Kimim - Who Am I
25 yaşında asosyal bir bilgisayar dehası olan Benjamin, çevrimiçi aktiviteleriyle karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker ve onun CLAY adlı hacker grubuna katılır.Gizli tuttukları kimlikleriyle CLAY öyle iyi işler ki0, Alman Gizli Servisi ve Europol peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.

33. Prestij - The Prestige

Prestij - The Prestige
dünya’nın en iyi filmleri arasında yerini alan The Prestige filmi 1 kez Oscar'a aday gösterildi. Konusu; Yetenekli ve birbirleriyle rekabet halinde olan iki sihirbazın hikayesini ele almıştır.

34. Para Avcısı - The Wolf Of Wall Street

Para Avcısı - The Wolf Of Wall Street
film gerçek bir kişi olan Jordan Belfortun hayat biyografisini işlemektedir. Kendisini dönemin en büyük borsa komisyoncularından birisidir ve yatırıcımları aldatarak çok zengin bir adam olmayı başarmıştır. Kendisi tonla para kazanan bir insan olurken tüm parasını kadınlar ve uyuşturucuya geldiği gibi harcamaktadır. 24 yaşındaki genç adamın hikayesini izliyoruz.

35. Adalet Peşinde - Law Abiding Citizen

Adalet Peşinde - Law Abiding Citizen
Clyde Shelton iyi bir aile babasıydı. İki çocuğu ve eşi ile mutlu yaşam sürmektedirler ancak bir gün evlerine gelen iki kişi karısı ve çocuğunu öldürürler. Saldırganlar yakalanır.Avukat Nick Rice saldırganlarla antlaşma yapar.Mahkeme saldırganlardan birini ölüm cezasına çarptırırken diğerine çok az bir ceza verir. Bu karardan tatmin olmayan Shelton adaleti kendi sağlamaya karar verir.

36. Whiplash

Whiplash
Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı'na girer. Henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher'ın dikkatini çeker. Fletcher Andrew'ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan "studio band"e seçer. Başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew'un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır.

37. Sıkıysa Yakala - Catch Me if You Can

Sıkıysa Yakala - Catch Me if You Can
FBI’ın En Çok Arananlar listesinde bulunan genç dolandırıcının gerçek yaşam öyküsü anlatılmaktadır. Henüz 18 yaşında olmamasına rağmen Frank Abagnale Jr avukatlık, doktorluk ve büyük bir havayolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmıştır. Kılık değiştirmede ustalaşmış olan Abagnale de, son derece bir zeki dolandırıcıdır. 16 yaşında başladığı çek sahtekarlığı ile 26 ülkede milyon dolar bazında dolandırıcılık yapmıştır. Amerika tarihinin en başarılı banka soygununu gerçekleştirmiştir.

38. Diriliş - The Revenant

Diriliş - The Revenant
Hugh Glass isimli tuzakçı, kürkleri için hayvanları avlayan bir şirkette eleman olarak çalışmaktadır. Şirket için çalışırken, boz bir ayı tarafından saldırıya uğramakta ve ölümcül bir şekilde yaralanmaktadır. Şirket ismi altında, diğer elemanlar ile birlikte ekip halinde çalışan Hugh Glass, boz ayı saldırısı sonrasında ağır şekilde yaralanıp, ölüm ile mücadele ederken ekip arkadaşları tarafından ölüme terk edilmiştir. Glass ölümü yenerek iyileşecek ve intikam alma peşine düşecektir. Önceliği kendisini ölüme terk eden ekip arkadaşları olacaktır. Daha sonra, kürkleri için hayvanları öldüren, Glass’a göre katliam yapan şirket Hugh Glass’ın yeni hedefi olacaktır.

39. Jonny English'in Dönüşü

Jonny English'in Dönüşü
Johnny english i bu kez çin in başbakanına suikast düzenlemek isteyen bir çetenin karşısında görüyoruz. Komedi yine şüphesiz hat safhada.

40. Kader - Predestination

Kader - Predestination
İzleyene kafa yorduran akıcı senaryosu ile 2014’ün en fantastik bilim kurgusu olan Kader izle, emin olun ki her yaştan bireye hitap eden bir aksiyon ve bilim-kurgu başyapıtı. film sürükleyici kurgusu ve doyumsuz seyir keyfi ile boş zamanınızı harika bir şekilde değerlendirebileceğiniz bir yapıt niteliğinde. Bu filmi izlerken bir saniye bile yerinizde duramayacaksınız, filmin akıcı temposu içerisinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Kadercilik, zaman yolculuğu, suç ve suçla mücadele de alternatif zaman metodları üzerine son derece özgün bir senaryosu olan filmimiz, Golden Globe ödül töreninden de ödülle dönmüş başarılı bir film.

41. Büyük Budapeşte Oteli - The Grand Budapest Hotel

Büyük Budapeşte Oteli - The Grand Budapest Hotel
20. yüzyılın ilk zamanlarında olaylar iki savaş arasındaki bir dönemde geçiyor. Zubrowka şehrinde bulunan Büyük Budapeşte Oteli’nin görkemli dönemi anlatılıyor. Gustave H, otelin çalışmasını profesyonelce yöneten, müşterilerini dahi en ince ayrıntılarına kadar tanıyan bir konsiyerj görevlisidir. Bir gün otele komi görevinde çalışmak üzere Zero Mustafa adında genç bir erkek gelir ve kısa zamanda aralarında sıkı bir dostluk oluşur. İkili birbirleriyle sırdaş olurken şehir ve otel de savaşa doğru sürüklenmektedir. Bu sırada Gustave’ın yaşlı sevgilisi Madame D. nedeni bilinmeyen bir şekilde ölür, ikili Madame D.’yi son yolculuğuna uğurlamak için yola koyulurlar.Zengin bir asilzade olan Madame D.’nin görkemli evine ulaştıklarında miras dağıtım konuşmasına rast gelirler. Madame D., Gustave’a miras olarak oldukça pahalı bir Rönesans tablosu bırakmıştır ve bu durumun belirtilmesiyle aile içerisinde büyük bir olay cereyan eder. Bu olaydan itibaren kargaşalarla dolu bir maceraya atılan Gustave ve Zero, olayları çözmeye çalışırken dışarıda da bir çağ değişmektedir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.