OFPOF

Bir Solukta İzleyeceğiniz 10 Ganster Filmi

-
2.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bir Solukta İzleyeceğiniz 10 Ganster Filmi
2.021 izlenme
Ofpofer
-

Tekrar tekrar izleyeceğiniz 10 sürükleyici gangster filmini sizler için derledik

Gangster filmleri denilince hemen herkesin zihninde "The GodFather" filminin o meşhur film müziği çalmaya başlar.
İtalyanların 70'ler film endüstrisini oldukça meşgul eden, sicilyalı mafyalar dışındaki gerçek sokak gangsterlerinin 10 filmi.

 

10. Straight Outta Compton

Straight Outta Compton
Efsanevi NWA grubunun 1988 yılındaki olay albümünün ismini alan filmimiz o yıllardaki olayları grubun sanatçıları gözünden yansıtmıştır.

2015 yapımı Amerikan biyografik drama filmi. FilmCompton, Kaliforniya hip hop grubu N.W.A'nın yükselişini ve düşüşünü konu ediniyor. Filmin yönetmenliğini F. Gary Gray yaparken O'Shea Jackson, Jr., Ice Cube, Corey Hawkins, Dr. Dre, Jason Mitchell, Eazy-E, ve Paul Giamatti, N.W.A'nın menajeri Jerry Heller rolüyle filmde yer almaktadır.

9. Menace II Society

Menace II Society
1993 yapımı olan film Amerikalı Allen ve Albert Hughes ilk yönetmenlik denemesidir. Tyrin Turner ,Jada Pinkett , Larenz Tate ve Samuel L. Jackson'ın rol aldığı film Güney Merkez Los Angeles California da geçer ve ordaki ghetto hayatını konu alır. Kentsel şiddetin cesurca canlandırıldığı ve güçlü temel mesajlar veren film Mayıs 1993 yılında piyasaya sürüldü.

8. New Jack City

New Jack City
1991 yapımı bir filmdir ve yönetmenliğini Mario Van Peebles yapmaktadır. Başrollerde Wesley Snipes ve Ice T'nin oynadığı bir mafya filmidir. Snipes`i ilk ünlendiren filmdir, burda canlandırdığı Nino Brown isimli suç patronu onun ünlenmesinde çok büyük rol oynamıştır. Aksiyon fazla içermeyen film, Nicky Barnes'in hikâyesinden yola çıkarak çekilmiştir.

7. Shottas

Shottas
Jamaica'nın tehlikeli sokaklarında büyüyen iki arkadaşın hikayesini anlatan gerilim ve suç filmidir. Biggs ve Wayne hayatta kalabilmek için Shotta (Jamaica dilinde gansgster) tarzı yaşamayı seçerler. Bu gençler suç dolu hayata başlarlar. Amerika'ya taşındıktan sonra hızlı arabalar ve seksi kadınlarla dolu Miami'de suç dünyasında en dipten en zirveye ulaşırlar.

6. Gridlock'd

Gridlock'd
Başrollerini Tupac Shakur ve Tim Roth 'un paylaştığı yönetmenliğini ve senaryosunu Vondie Curtis-Hall'ın üstlendiği 1997 yapımlı türü Dram , Suç , ve Kara mizah olan filmdir.

Oyuncular:Lucy Liu, Thandie Newton, Tim Roth, Tupac Shakur, John Sayles, Brad Spencer, Charles Fleischer, George Poulos, Howard Hesseman, Mik Scriba, Tom Wright
Yapımcı: Paul Webster, Erica Huggins, Damian Jones

Konu: Sakin yaradılışlı Spoon ve öfkeli Strech oldukça zıt karakterlerine rağmen çok iyi arkadaştırlar. güzel bir kızla birlikte mutlulukları, kederleri, heyecanları, nefretleri paylaştıkları 3 kişilik bir müzik grupları vardır. Her şey çok güzeldir ta ki işin içine uyuşturucu girene kadar.

5. Notorious

Notorious
efsane'nin sıradışı hayat hikayesini konu alan biyografik 2009 Amerika yapımı filmdir. Hip-hop müziğinin ikonu sayılan Christopher Wallace'ın (Notorious B.I.G.) Brookly'nin acımasız sokaklarında başlayan, ibret verici hayatını gözler önüne seriyor. En zirveye çıktığı yolda dağılan aile hayatı ve başarılı müzik kariyeri arasında yaşadıkları sizleri şaşırtacak.
 

4. Paid in Full

Paid in Full

Roc - A-Fella Films tarafından üretilen ve Charles Stone III yönettiği 2002 Amerikan suç draması filmi. Sadece 1980'lerinHarlem'inde geçer. film adını Eric B. & Rakim tarafından 1987'de çıkarılan albümündeki şarkıdan alır. " Full Ödenmiş "

3. Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

50 Cent'in oynadığı bir 2005 Amerikan hip-hop biyografik suç filmidir.
Bir aktör olarak 50 Cent ilk filmidir. 9 Kasım 2005 tarihinde yayımlanan film 50 Cent'in kendi hayatına dayanmaktadır.
Jim Sheridan tarafından yönetildi .

Film için eklemek istediğim; 21.yy'nin gerçek anlamda ki en geçerli felsefesini konu edinmiş, (Zengin Ol ya da Uğrunda Öl) gerçekten anlamlımı anlamlı bir film.

2. God of City

God of City
2002 Brezilya - Fransa ortak yapımı dramatik suç filmidir. 

Yönetmenliğini Fernando Meirelles ve Kátia Lund'un birlikte yaptıkları filmin senaryosunu Paulo Lins'in 1997 tarihli aynı adlı romanından uyarlayıp yazılmıştır. Romanın yazarı da uzun yıllar konunun geçtiği gettoda yaşamıştı ve roman gerçek olaylara dayanıyordu.

"Cidade de Deus", kent içindeki çirkin ve suç odağı gecekonduları sistematik bir şekilde kent dışına taşıma projesinin bir parçası olarak 1960'larda kente uzak bölgelerde Brezilya hükümeti eliyle kurulmuş gecekondu önleme yerleşkelerinden birinin, belki de en ünlüsünün adıdır. Bu suç oranı yüksek tehlikeli mahalle Rio de Janeiro kentinin dışındadır. film adını buradan almıştır. Filmin baş karakteri de kişiler değil bu mahallenin ta kendisidir. Filmin oyuncularından Leandro Firmino (Zé Pequeno) da dahil filmin oyuncularının çoğu bu mahallede büyümüşlerdi. Film tamamen amatör oyuncularla çekilmiştir.

1. Boyz N The Hood

Boyz N The Hood
Son ve belkide en efsane olanı.

Yönetmeni John Singleton'a Akademi Ödülü adaylığı getiren 1991 yapımı film. Film En İyi Yönetmen ve En İyi Özgün Senaryo dallarında Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir. John Singleton En İyi Yönetmen dalında ödüle en genç aday gösterilen isim olurken aynı zamanda, ödüle aday gösterilen ilk ve tek Afrika kökenli Amerikalı olmuştur.

Filmin adı Boyz n the Hood, Ice Cube'un da yer aldığı hip-hop grubu, N.W.A'nın bir şarkısından alınmıştır.

"Boys n the Hood", 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.