OFPOF

Bir Neslin Gönlünde Taht Kurmuş Kanal: 12 Çizgi Dizisiyle Fox Kids

-
3.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bir Neslin Gönlünde Taht Kurmuş Kanal: 12 Çizgi Dizisiyle Fox Kids
8.076 izlenme
Ofpofer
-

Şimdikilerden çok daha yaratıcı olan bu çizgi dizileri 7'den 70'e herkes keyifle izliyordu.

İlk Fox Kids olarak karşımıza çıkan kanal sonra Jetix adını aldı. Sonrasında ise tamamen kapanıp, hepimizi üzdü...

1. Kene

"Kaşıııık" diye bağırmasından hatırlayacağımız Kene ve arkadaşı güve çocuk Arthur'un kötülerle savaştığı bu çizgi Dizi, Komedi programlarının çoğundan daha komikti.

2. Afacan Louie

Gerçek bir komedyen olan Louie Anderson'un çocukluğunu ve ailesini anlatan bu çizgi Dizi hepimizi ekrana kitliyordu.

3. 402 Nolu Sınıf

Bir sınıfta geçen olayları anlatan Dizi orijinal karakterleriyle izleyenleri müptelası etti.

4. Çılgın Korsan Jack

Dizide Korsan Jack ve tek kişilik mürettebatı Lapacı'nın maceraları anlatılıyordu. Her bölümde olağanüstü durumlarla karşılaşan Jack ve Lapacı; bölüm sonunda ya buldukları hazineyi kaybediyorlardı ya da başka türlü bir hüsrana uğruyorlardı.

5. X-Men

Çoğumuzun Magneto, Wolverine, Storm, Profesör X gibi Marvel karakterlerini öğrendiği çizgi Dizi X-Men,mutantların birbiriyle olan mücadelesini anlatıyordu.

6. Örümcek Adam (Spider-Man)

Yine bir Marvel dizisi olan Örümcek Adam'da konu hepimizin bildiği gibi radyoaktif bir örümceğin Peter Parker'ı ısırmasıyla Peter Parker'ın Örümcek Adam'a dönüşmesi ve şehrin kötü çocuklarıyla mücadele etmesiydi. Dizinin çeşitli bölümlerinde başka Marvel karakterlerini görmek de mümkündü.

7. Eek! Ciyak Kedi

İnsan gibi konuşup hareket eden mor bir kedinin maceralarını anlatan Dizi Fox Kids'in efsaneleri arasındaydı.

8. Andy'nin Nesi Var?

Her bölümde farklı bir şaka yapıp başını belaya sokan Andy ve arkadaşı Danny'nin sıradışı hayatını anlatan çizgi diziden hepimiz en az bir eşek şakası öğrendik.

9. Tutenstein

çocuk yaşta ölen Mısır Firavunu Tutankamon'dan esinlenen çizgi Dizi Tutenstein, meraklı bir kızın müzede sergilenen Tutankamon'un asasını yerinden kaldırınca Tutankamon canlanıyordu ve olaylar burdan sonra başlıyordu.

10. Roboroach

Çizgi dizide talihsiz bir kaza sonucu robota dönüşen Roboroach ve kardeşinden kar etmeyi amaçlayan Rech'in böcekler şehrindeki hikayesi anlatılıyordu.

11. Müfettiş Gadget

Çizgi dizide; çok amaçlı montuyla Müfettiş Gadget, asla yüzünü göremediğimiz kötü adam Pençe'yi yakalamaya çalışıyordu. Çok sevilen çizgi Dizi Müfettiş Gadget'ın sonrasında bir sinema filmi de çıktı.

12. Wunschpunsch (Dilek İksiri)

Dizide; bir büyücü ile bir cadının yaptığı kara büyüleri bir karga ve bir kedi bozmaya çalışıyordu. Her bölümün sonunda büyü bozuluyordu.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık