OFPOF

Bir Medyumun Günlüğünden Yaşananlar: Cin Çeşmesi

-
6.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bir Medyumun Günlüğünden Yaşananlar: Cin Çeşmesi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir medyumun günlüğünden yaşananları izleyicilere naks ettiren aşkın en çarpıcı haline tanık olacaksınız.

Yönetmenliğini Tuncer Gürbüz'ün üstlendiği, senaryosunu ise Mustafa Kaya'nın kaleme aldığı korku türündeki ilk ismi ile "Meleğin Çeşmesi", İstanbul Media yapımıdır. Filmin çekimleri Konya, Başlamış Köyü'nde gerçekleşti. Senaristliğini ve başrolünü Medyum Miraç Kaya'nın üstlendiği ve kendi günlüğündeki yaşanmış hikayesini kaleme aldığı (Medyumun Günlüğü) cin Çeşmesi çok yakında sizlerle.

film Afişi

Bir Medyumun Günlüğünden Yaşananlar: Cin Çeşmesi-unnuoa59ud

Film Konusu

Kardeş olan Raziye ve Kanber Hoca, aynı köyde yaşadıkları Kamil ile Şerife’ye aşıktır. Fakat Kamil’in annesi Hatice onların ilişkilerine karşıdır. Oğlunu Raziye’den ayıran Hatice onu Kanber’in sevgilisi Şerife ile evlendirir. Sevdiklerine kavuşamayan Raziye ve Kanber tüm köyü lanetler ve lanetin uzun sürmesi için Kulyas Cinleri ile anlaşma yaparlar. Raziye, Kamil daha evlenmeden onunla birlikte olmuştur ve hamiledir. Aynı dönemde Kamil’in eşi Şerife de hamiledir ve ikisinin de kızı olur. Kendi kızını korumaya almak isteyen Şerife bebekleri değiştirir. Raziye’nin aldığı bebek talihsiz bir şekilde ölür, Şerife ise kendi bebeği sanarak Melek’i büyütür. Kızının geleceğini düşünen Raziye, başka köyde yaşayan çoban Hasan’ı büyü ile zengin eder ve oğlu Hasan’ın Şerife ile Kamil’in büyüttükleri kızı Melek ile evlenmesini şart koyar. Büyü yapılırken Cengiz ile Kamil’den yardım alır ancak cinler kurban isterler ve bu yüzden Kamil ölür. Raziye’nin yaptığı büyünün tutması için Cengiz’in köyden ayrılması, Hasan’ın da köye taşınması gerekir. Cengiz’in oğlu İsa ile Melek birbirlerini seviyorlardır fakat büyü yüzünden ayrılmak zorunda kalır. Melek büyüdüğünde Emrah ile evlenir fakat kalbinde hala İsa vardır. İsa, arkadaşı Ejder’in de teşviki ile Melek’i görmeye köye döner. İsa yolda Kanber’den geçmişte yaşanan olayları ve yapılan büyünün bozulmaması için her beş senede bir kurban verilmesi gerektiğini öğrenir. Sıradaki kurbanlar ise Emrah, İsa ve Melek’tir.

Film Oyuncuları 

Filmin oyuncu kadrosunda; Mustafa Miraç Kaya, İlayda Özdoğan, Engin Kahya, Nevin Efe, Ali Uyandıran,Yavuz Çetin, Aşkın Can, Cengiz Demir Öztürk yer alıyor.

Vizyon Tarihi

2 Şubat 2018

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık