OFPOF

Batman & Superman: Adaletin Şafağı filminin fragman süresi ne kadar olacak?

-
102
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Batman & Superman: Adaletin Şafağı filminin fragman süresi ne kadar olacak?
2.362 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Seneler boyunca beklediğimiz Superman'in bir yenisi daha çekiliyor bildiğiniz üzere. Ve fragmanın yayınlanmasına ise sadece günler kaldı.

İngiltere'nin bir nevi RTÜK'ü olarak adlandırabileceğimiz BBFC'nin sınıflandırma programı sayesinde, Batman & Superman: Adaletin Şafağı filminin fragman süresi gün ışığına çıktı.

BBFC'ye göre, sinemalarda 1 Mayıs 2015'te yayınlanması beklenen ilk fragmanın süresi iki dakika altı saniye (02:06). Fragmanın Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı) filminden hemen önce gösterilmesi bekleniyor. Ancak fragmanın 20 Nisan 2015 tarihinde internette yayınlanacağı da söylentiler arasında.

Tabii bu iki dakikalık süre içerisinde şirket logoları da olacaktır ancak bir teaser için gayet güzel bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Başrollerini Henry Cavill (Superman / Clark Kent / Kal-El) ile Ben Affleck'in (Batman / Bruce Wayne) paylaştığı Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman & Superman: Adaletin Şafağı) 25 Mart 2016'da vizyona girecek.

Serinin ilk filmi olan Man of Steel (Çelik Adam) 2013'te hayranları ile buluşmuş ve bir kısım izleyici tarafından büyük beğeni görürken, alışılagelmiş Superman filmlerinden çok farklı olan konusu yüzünden de eleştirilerin hedefi olmuştu. Özellikle Superman'in orjinal müziğinin filmde yer almaması hayranlarını bir hayli üzmüştü. #BatmanVSuperman

Adalet Birliği geliyor...

Bu arada hemen hatırlatalım. Seri 2017 ve 2019 yıllarında Adalet Birliği - Justice League - adı altında iki yeni film ile seyirci ile buluşacak.

Batman & Superman: Adaletin Şafağı filminin fragman süresi ne kadar olacak?-1

BBFC, filmin fragmanını 12A olarak işaretlemiş durumda


12A sınıflandırması nedir?

12A sadece sinemada gösterilen filmler için, İngiltere'de kullanılan bir sınıflandırmadır. Filmin 12 yaşından büyükler için uygun olduğu anlamına gelir. Ancak 12 yaşından küçükler de yanlarında bir yetişkin varken filmi izleyebilirler. Bunun karşılığında 12 (A olmadan) ise sadece DVD vb. bulunur ve 12 yaşından küçükler bu filmleri satın alamaz ve/veya kiralayamaz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık