OFPOF

Atatürk’ün Hayatını Dizi Yapsalar Oynayacak 10 Oyuncu

-
3.5b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Atatürk’ün Hayatını Dizi Yapsalar Oynayacak 10 Oyuncu
32.412 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Mustafa Kemal Atatürk, peki onun hayatı bir dizi olarak ekrana gelse kim oynayabilirdi. İşte ülkemizden ve dünyadan o isimler...

1. Rutkay Aziz

Rutkay Aziz
 Aslında Atatürk'ü oynamışlığı olan aktörü, TRT'nin 90'lı yıllardaki büyük projeleri olan "Kurtuluş" ve "Cumhuriyet" dizilerinde izlemiştik. Karizmatik ses tonu ve görüntüsüyle Gazi Mustafa Kemal'i başarıyla canlandıran oyuncunun tek handikapı ilerlemiş yaşı.

2. Yetkin Dikinciler

Yetkin Dikinciler
Rutkay Aziz gibi etkileyici bir sese ve görüntüye sahip olan başarılı oyuncu, ismi gibi "yetkin" bir makyajla Atatürk'ü oynayabilecek oyunculardan biri olmaya aday.

3. Haluk Bilginer

Haluk Bilginer
Bir reklam filminde Atatürk'ü başarıyla oynayan usta oyuncu, mükemmel bir makyajın katkısıyla da en etkileyici Atatürk portrelerinden birini canlandırmıştı. Fakat aynı ağır makyajı Dizi gibi uzun süreli bir projede taşıyabilmesi en önemli handikapı.

4. Halit Ergenç

Halit Ergenç
Hem göz rengi hem de oynadığı dizilerdeki popülerliği ile Atatürk'ü oynamaya aday isimlerden biri de o. Etkileyici ses tonu da cabası. "Dersimiz Atatürk" filminde Atatürk'ü oynamışlığı var. Dezavantajı ise yüz olarak benzememesi nedeniyle ağır makyaja ihtiyaç duyacak olması.

5. Sinan Tuzcu

Sinan Tuzcu
"Veda" filminde Atatürk'ü başarıyla canlandıran oyuncu, bu deneyimi ile oyuncu adayları arasında öne çıkıyor. Popüler bir oyuncu olmaması hem avantaj hem dezavantaj.

6. Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ
Sarışınlığı, etkileyici ve karakteristik yüzü, bayan izleyiciler nezdindeki popülerliği ile Atatürk'ü canlandırma konusunda iddialı adaylardan. Geliştirdiği, ilerlettiği oyunculuğu da bu iddiayı arttırıyor.

7. Engin Öztürk

Engin Öztürk
"Muhteşem Yüzyıl"ın Sarı Selim'ini başarıyla canlandıran oyuncu, "Çanakkale Yolun Sonu" filminde Mustafa Kemal'i oynamıştı. Hem bu deneyimi hem de Tatlıtuğ gibi sarışınlığıyla bu rol için düşünülebilecek adaylardan biri.

8. İlker Kızmaz

İlker Kızmaz
Çanakkale 1915 filminde Mustafa Kemal'i canlandıran oyuncu, karakteristik yüz ifadesiyle Atatürk'ü ekstra makyaja gerek duymadan oynayabilecek oyunculardan biri.

9. Alican Yücesoy

Alican Yücesoy
"Son Osmanlı Yandım Ali" filminde Mustafa Kemal'in genç bir subay olarak başarılı bir portresini çizen genç oyuncu, bir başka aday olarak öne çıkıyor.

10. Mustafa Preşeva

Mustafa Preşeva
oyuncu olmamasına rağmen, bir özel sigorta şirketinin reklamında oldukça başarılı ve etkileyici bir Mustafa Kemal kompozisyonu canlandıran, kurgucu ve yönetmen yardımcısı Preşeva'da böyle bir rolün hakkını verecek isimlerden.

11. 10 Kasım Atatürk'ün ölümü kısa film


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.