OFPOF

Artık İsmi de Doğrulandığına Göre, "The Batman" Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

-
1.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Artık İsmi de Doğrulandığına Göre, "The Batman" Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
918 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ben Affleck'in Solo Batman filmi olacak "The Batman" hakkında araştırdığımız birçok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz!

Tüm sinematik evrenlerin içinde belki de en eski süper kahraman Batman. Neredeyse 80 yıl önce yayınlanan ilk çizgi romanından beri Gotham'daki kötü adamları tepelemekle meşgul olan kahramanımız, yeni bir oyuncu ve büyük ihtimalle seri olacak başka bir maceranın ilk filmiyle sevenlerini heyecanlandıracak. 

Hepimizin merakla takip ettiği DC Comics'in sosyal medyadaki hesaplarından geçtiğimiz günlerde de duyurulduğu üzere, Ben Affleck çekeceği solo Batman filminin adını "The Batman" olarak açıkladı. İsminin sadeliğiyle akıllara 1989'daki "Batman" filmini getiren haber birçok takipçiyi heyecanlandırdı.

Filmin belli bir vizyon tarihi olmasa da her geçen gün biz hayranlara duyurulan bilgilerin sayısı o kadar fazla ki, hemen hemen iki yıl sonra vizyona girecek film hakkında birçok bilgiye sahibiz şimdiden. Onları bir araya getirip sizlerle paylaşıyoruz, keyifle okumanız dileğiyle...

Filmin Kadrosu:

Filmle ilgili en çok duyacağımız isim tabii ki de Ben Affleck, çünkü kendisi sadece Batman'i canlandırmıyor, aynı zamanda filmin senaryosu, yönetmenliği ve yapımcılığını da üstleniyor. Ve bu durum da Batman filmleri tarihinde bir ilk. Fakat Ben Affleck'in yönetmenlik başta olmak üzere senaryo ve yapımcılıkta da bir geçmişi var. "Argo" filminin En İyi Film Oscar'ını aldığını hatırlarsınız.

Oyuncu kadrosuna bakacak olursak, Gotham şehrinin iyi adamları Alfred Pennyworth ve Jim Gordon filmde yer alacak. Alfred'i Batman ve Superman'deki gibi Jeremy Irons canlandırırken, J.K. Simmons da Komiser Gordon olarak karşımıza çıkacak. Yeni Komiser Gordon'ın geçmişte izlediklerimizden daha sert mizaçlı olacağı da söylentiler arasında, Oscar ödüllü J.K. Simmons gibi bir aktörü düşününce onlara hak vermemek elde değil. J.K. Simmons'ı Örümcek Adam filmlerinden ve Whiplash'ten hatırlayacaksınız.

Filmin ana kötüsü ise Deathstroke yani Slade Wilson olacak. Ben Affleck bu haberi hayranlarına doğrudan vermedi ancak kendi Instagram hesabından paylaştığı bir video ile herkesin bu durumu sezmesini sağladı, hemen arkasından da Deathstroke'u doğruladı. Joe Manganiello'nun canlandıracağı Deathstroke'un kostümü de film hakkında en çok beğenilen şeylerin arasında yerini aldı.

Film Hakkında Öğrendiğimiz Bilgiler:

-Başlangıçta Ben Affleck'in çekeceği bir adet solo Batman filmi olacağı açıklanmıştı ancak Warner Bros'un Ben Affleck'in performansından etkilendiği için projeyi bir üçleme haline getirebileceği söyleniyor.

-Ben Affleck, filmin hikayesinin bilgisayar oyunu "Arkham Assylum"'dan ilham alınarak yazıldığını ancak bütününde senaryonun tamamen özgün olacağını açıkladı.

-Başka bir söylenti ise senaryonun "Under the Red Hood" başlıklı çizgiromandan ilham alınarak yazıldığıydı, ancak ana kötü karakterin Deathstroke olması bu söylentiyi çürüttü, çünkü bu çizgi romanın kötüleri arasında o yok. 

-Bir rivayete göre Scarescrow ve Killer Croc da bu filmlerde göreceğimiz kötüler arasında.

-Bu filmdeki ihtimali zayıf olsa da gelecekteki Batman filmlerinde Jared Leto'yu yine Joker olarak görmemiz yüksek bir ihtimal. 

-Gotham Şehri'nin mafya liderleri Maroni ve Falcone'u da birçok Batman hikayesindeki gibi bu filmlerde de göreceğiz.

-Ben Affleck bir röportajında filmin her şeyi mükemmel olana dek asla vizyona girmeyeceğini açıkladı. "Dawn of Justice" ve "Suicide Squad"ın gerek teknik gerek senaryodaki eksikliklerini göz önüne alırsak, filmin mükemmel olmasını aslında hepimiz istiyoruz.

-Joe Manganiello, J.K. Simmons ve hatta Ben Affleck; eski Marvel filmlerinde yer almış üç aktör. Joe Manganiello ve J.K. Simmons'u Örümcek Adam filminde izlemiştik. Ben Affleck'i de beğenilmeyen film ve performansıyla Daredevil olarak hatırlayacaksınız.

-Ben Affleck, filmin adının kesin olmadığını ve bunu değiştirebileceğini açıkladı, muhtemelen bu kararı diğer Batman filmlerinin olup olmayacağına bağlı olarak verecek. 

-Jim Gordon, bu filmden önce Justice League Part 1'de de görünecek. 

-Bir önceki Batman Christian Bale, ancak ve ancak Christopher Nolan yönetirse Batman kostümünü yeniden giyeceğini açıklamıştı geçmişte. Christopher Nolan ise Batman üçlemesinin son filminin ardından bir daha süper kahraman filmi yönetmeyeceğini açıklamıştı. Her ne kadar yönetmen koltuğunda oturmasa da Genişletilmiş DC Evreni'nin filmleri olan Man of Steel ve Dawn of Justice filmlerine yapımcı olarak katkı sağladı.

-Joe Manganiello, Man of Steel zamanında Superman rolü için adaylardan biriydi, ama rolü Henry Cavill aldı.

-Film henüz yapım aşamasında olduğu için bütçesi ve vizyon tarihi tam olarak kesin değil; ancak genel düşüncemiz 2018'de sinema salonlarını Batman için dolduracağımız yönünde. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık