OFPOF

Aralık Ayında Vizyona Girecek Yerli Filmler

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aralık Ayında Vizyona Girecek Yerli Filmler
1.080 izlenme
Ofpofer
-

Aralık ayında vizyona girecek olan yerli filmleri sizler için listeledik.

Aralık ayı sinema severler için muhteşem geçeceğe benziyor.

1. Sevdam Gözlerinde Kaldı ( 2 Aralık 2016 )

Sevdam Gözlerinde Kaldı ( 2 Aralık 2016 )

Mahir 1970'li yılların sonunda İstanbul Üniversitesi’nde bir öğrencidir; aynı zamanda dönemin sürükleyiciliği içerişimde siyasetle ilgilenmek; ülkücü harekete yakın durmaktadır. Belgin ise Mahir ile aynı bölümde eğitim görmektedir. Ülkücü hareketin herkes birbirinin ya bacısı, ya ağabeyi ya da kardeşidir hukukuna rağmen, gönüllerine söz dinletemezler ve Sirkeci’de Can Pastanesi’nde buluşurlar. Fakat dönemin kanlı eylemleri arasında sevdaları uzun soluklu olamaz. Üzerine bir de 1980 ihtilali gelince tüm bağları kopar. hayatta kalmak için Şeyh Edebali’nin dergahına sığınan Mahir’in günlerini yüreği Cemre adındaki bir kızla yanıp tutuşan, yarım akıllı Zafer dolduracaktır.

OYUNCULAR
Ahmet Yenilmez
Burak Alp Yenilmez
Hümeyra Çetin
Mehmet Ali Tuncer
Nejat Yıldız
Hasan Kaçan

2. Kasap Havası ( 2 Aralık 2016 )

Kasap Havası ( 2 Aralık 2016 )

Taksi şoförlüğü yapan Ahmet, annesinin uygun gördüğü biriyle nişanlanmak üzereyken kendisinden yaşça büyük Leyla ile ilişki yaşamaya başlar. İkisinin arasındaki tutkulu birliktelik büyük bir aşka dönüşünce evlenme fikrinin eşiğine gelirler. Ancak bu esnada Leyla'nın yıllar önce birlikte olduğu Semih, Almanya'dan geri döner. Semih'in gelişiyle ilişkilerindeki dengeler altüst olacaktır. 

OYUNCULAR
Şenay Gürler
İnanç Konukçu
Hakan Karahan
Cemre Ebuzziya

3. Nasıl Yani ( 2 Aralık 2016 )

Nasıl Yani ( 2 Aralık 2016 )

Yönetmenliğini Ayhan Özen'in üstlendiği filmin başrollerinde Vine fenomenleri Aykut Elmas, Halil İbrahim Göker ve Burak Kut yer alıyor. Samsun'da yaşayan üç kardeş Tahir, Osman ve Taci bir sabah Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen haberle Da Vinci 'nin 6. nesilden akrabaları olduğunu öğrenirler. Da Vinci'nin Mona Lisa adlı tablosu Çarşamba'da uzun süredir görüşmedikleri dedelerine kalmıştır. Bu üçlü zengin olma hayalleri kurmaya başlar...

OYUNCULAR
Aykut Elmas
Halil İbrahim Göker
Uğur Can Akgül
Burak Kut
Serkan Öztürk
Yüksel Ünal

4. Görümce ( 2 Aralık 2016 )

Görümce ( 2 Aralık 2016 )

Yeliz erkek kardeşi Ahmet'e fazlasıyla düşkündür. Yeliz'in bu düşkünlüğü sonucu ikili birlikte yaşamaktadır. Fakat Yeliz'i kötü bir sürpriz beklemektedir, zira Ahmet bir kıza aşık olmuştur. İşler hızlı gelişir ve Amet kıza evlenme teklifi eder. Bunu duyan Yeliz'in dünyası başına yıkılır. Yeliz'in umudu, Ahmet'in şimdiye kadarki kız arkadaşlarını ayırdığı gibi bu kızdan da ayrılmasıdır. Ancak işini şansa bırakmayan Yeliz, arkadaş grubuyla kafa kafaya verip kardeşiyle sevdiği kızı ayırma planları yapmaya başlar. Kıskanç ablası Yeliz ile sevdiği kız deniz arasında sıkışıp kalan Ahmet'in yapabileceği tek şey her şeyden habersiz Deniz’i ablasının tuzaklarından korumaya çalışmaktır. Bu mücadele boyunca Yeliz'i de, Deniz'i de, Ahmet’i de türlü komik maceralar beklemektedir... Gelin-görümce arasındaki çekişmeli ilişkiyi mizahi bir dille ele alan Komedi yapımı Görümce'nin başrollerini yerli komedinin sevilen yüzü Gupse Özay ve ekranların yeni keşiflerinden Eda Ece üstleniyor. BKM yapımı filmin yönetmen koltuğunda Kocan Kadar Konuş, Patron Mutlu Son İstiyor gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Kıvanç Baruönü otururken, filmin senaryosu ise Özay'a ait.

OYUNCULAR
Gupse Özay
Eda Ece
Buğra Gülsoy
Zeynep Kankonde
Dilşah Demir

5. Hayati Tehlike ( 9 Aralık 2016 )

Hayati Tehlike ( 9 Aralık 2016 )

Hayati sıradan bir fırıncıdır. Ekmek fırınında sıradan bir hayat süren adam günün birinde mafyaya bulaşır. Haraç vermeyi reddetmesiyle başlayan macerada mafyanın içine girmek zorunda kalır. Artık o mafyanın içine yerleştirilmiş olan bir köstebektir ve tüm organizasyon ona bağlıdır. Ancak mafyanın başındaki Rus baronunun kızına aşık olması ve aşkına karşılık bulmasıyla işler iyice karışmaya başlar. Üstelik mafyanın kızını kullanarak barona ulaşmaya çalışan tek kişi o değildir... Yönetmen koltuğunda Serdar Işık'ın oturduğu Komedi türü Hayati Tehlike'nin başrollerini Toygan Avanoğlu, Öznur Serçeler ve Burç Kümbetlioğlu üstleniyor. Filmin kadrosunda Altan Erkekli, Zeynep Şahin, Billur Yılmaz, deniz Sipahi ve Füsun Demirel de yer alıyor. Filmin senaryosu ise Baykut Badem'in kaleminden çıkma.

OYUNCULAR
Toygan Avanoğlu
Öznur Serçeler
Anıl İlter
Altan Erkekli
Füsun Demirel

6. Sen Benim HerŞeyimsin ( 9 Aralık 2016 )

Sen Benim HerŞeyimsin ( 9 Aralık 2016 )

Çok küçük yaştayken öksüz kalan Sedat, babasının ona öğrettiği en önemli dersi, "korkunun gözünün içine bakmadığın sürece onu yenemezsin" mottosunu beynine kazır. Çıralı’da yenemediği korkuları ve babasından hatıra hayat tavsiyesi ile günübirlik ilişkiler ve işlerle hayatını geçirir. Ancak bir gün bu sakin hayatı bir anda değişiverir. Günü birlik ilişkierinden biri olan Pınar, Sedat'ın kucağına bir bebek bırakıp aynı hızla ortadan kaybolur. İstanbul'a gelip Birol sayesinde iş bulan Sedat'ın hayatı artık kızının etrafında dönmektedir. baba-kızın masal gibi geçen eğlenceli hayatları annenin tekrar ortaya çıkmasıyla bir kez daha kaos haline döner. Yönetmen koltuğunda Tolga Örnek'in oturduğu filmin başrolünü Tolga Çevik üstlenirken, filmin kadrosunda kendisine kızı Tuna Çevik, Melis Birkan ve Cengiz Bozkurt eşlik ediyor.

OYUNCULAR
Tolga Çevik
Melis Birkan
Cengiz Bozkurt
Tuna Çevik
Reha Özcan
Tan Çevik

7. Alemde 1 Gece ( 16 Aralık 2016 )

Alemde 1 Gece ( 16 Aralık 2016 )

Usta oyuncu Aydemir Akbaş, filmde eski bir Kore gazisini canlandırıyor. Filmin yönetmenliğini Barış Erdoğan, yapımcılığını Selin Altınel üstleniyor. 

OYUNCULAR
Aydemir Akbaş
Beyti Engin
Bülent Alkış
Ömer Gecü
Selin Deveci

8. Oldu Mu Şimdi? ( 16 Aralık 2016 )

Oldu Mu Şimdi? ( 16 Aralık 2016 )

Tüm hayatı yanlış anlaşılmalar yüzünden mahvolan Yaşar sonuçta yine bir yanlış anlama sonucu hapse girer. Hapiste en yakın dostu olacak Ömer ile tanışır. Ömer ve Yaşar hapisten çıktıktan sonra birçok defa dolandırıcılık işleri yaparlar. Fakat her defasında işler kötü gider ve tekrar tekrar hapse girerler. En son çıkışlarında bıkarlar ve tövbe ederler. Artık böyle işler yapmayacaklardır. Tövbe etmek için camiye gittikleri gün iyilik olsun diye kaldırdıkları cenaze başlarına talih kuşu gibi konar. Cenaze, “cenazemi kim kaldırırsa mal varlığımda onundur.” diyen ünlü ve zengin bir iş adamına aittir. Yaşar ve Ömer bir anda uluslararası nakliyat işi yapan bir tertemiz firmanın başına geçer. Fakat işler istedikleri kadar temiz kalmayacaktır. Firmanın ölen sahibi Gürcan beyin hasmı uyuşturucu ve kaçakçılık işi yapmaktadır ve bu tertemiz firmaya ihtiyacı vardır. İşler yoluna girecek gibi görünse de finalde herkesi bekleyen büyük bir sürpriz vardır.

OYUNCULAR
Yavuz Seçkin
Seda Güven
Serkan Şengül
Orhan Aydın 
Emre Mutlu
Haldun Boysan
Esra Sönmezer
Yıldırım Öcek
Hüseyin Elmalıpınar
Yakup Yavru
Oğuzhan Yıldız

9. Tereddüt ( 16 Aralık 2016 )

Tereddüt ( 16 Aralık 2016 )

İstanbullu genç bir kadın psikiyatrist, tayinle geldiği ama şehre çok da uzak olmayan bir taşra kasabasında mecburi göreve başlar. Hafta çi görevine kasabada devam ederken, hafta sonları da İstanbul'daki evine gelir.  Çekici kocası Cem ile dışardan kusursuz gibi görünen bir evlilik sürdürmektedir; ama içten içe ters giden bir şeylerin olduğunu hisseder... Öte yandan bir gün hastaneye getirilen küçük yaşta bir kadın hasta olan Elmas ile ilişkisi Şehnaz'a bambaşka bir kapı açarken, akli dengesini yitirmek üzere olan Elmas da Şehnaz'ın yardımıyla ruhundaki düğümleri bir bir çözecektir. Yeni dönem sinemamızın önemli kadın yönetmenlerinden olan Yeşim Ustaoğlu 5. uzun metrajlı filminde yine dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor. 

OYUNCULAR
Funda Eryiğit
Ecem Uzun
Mehmet Kurtuluş
Okan Yalabık
Serkan Keskin
Sema Poyraz

10. Sen Sağ Ben Selamet ( 16 Aralık 2016 )

Sen Sağ Ben Selamet ( 16 Aralık 2016 )

Üç kaçağın yolu sık sık kesişmektedir. Cezaevinden tahliyesine iki gün kalan Selamet ile müebbet cezası olan koğuş arkadaşı Sansar, aynı yolun yolcularıdır. Sansar’ı, Sivas Kapalı Cezaevi’ne götürecek nakil aracı, Selamet’i de memleketine bırakacaktır. Bu yolun karşı yönden gelen bir başka yolcusu daha vardır; Goril Behlül. Araçlarının çarpışmasından sonra başlarından macera dolu komik olaylar geçecektir.

OYUNCULAR
Ufuk Özkan
Burçin Bildik
Tuvana Türkay
Hakan Karahan
Hasan Küçükçetin
Lale Başar
Ayça İnci
Murat Kocacık
Müge Uzel

11. Değiştir Bakalım ( 23 Aralık 2016 )

Değiştir Bakalım ( 23 Aralık 2016 )

Küçük bir kasabada yaşayan kadınlar ve erkeklerin yer değiştirmesiyle başlayan olaylar, bir komedinin adeta başlangıcı olmuştur. Artık kadınlar evin reisi, erkekler yuvayı kuran birer dişi kuştur. Askere dahi kızlar gitmektedir. Hatta mafyalar bile artık kadındır. Erkeklerin durumu ise gazete haberlerine manşet olacak türdedir. Kasabada kadın erkek ilişkisi ekseninde eğlenceli ve komik bir durum başlar.

OYUNCULAR
Tuğçe Karaoğlan
Nilgün Kasapbaşoğlu
Arman Kutman
Merve Altınkaya
İnci Pars
Güray Yalçın
Bora Karakul

12. Dönerse Senindir ( 23 Aralık 2016 )

Dönerse Senindir ( 23 Aralık 2016 )

Murat Boz, Yasemin Allen ve İrem Sak'ın başrolleri paylaştığı filmin yönetmenliğini Erol Özlevi üstleniyor. Senaryoda ise Gizem Elçi ve Oğulcan Türe'nin imzası var. Murat Boz’un reklam fotoğrafçısı Mehmet karakterini üstlendiği filmde, Yasemin Allen Mehmet’in hayatının aşkı Selin'i, İrem Sak ise arkadaşı Defne'yi canlandırıyor. Mehmet'in Selin'le ayrılıklarının ardından onu geri kazanmak için Defne'yle giriştiği işbirliğini konu alan TAFF yapımı romantik Komedi filmi kış aylarında sinemaseverlerle buluşacak.

13. Aşık ( 30 Aralık 2016 )

Aşık ( 30 Aralık 2016 )

Yedi yaşında çiçek hastalığından kör olan Veysel, Esma’ya deliler gibi âşık olur. Evlenip çoluk çocuğa karışsalar da Esma âşık olmalarına izin vermez ve Mehmet ile kaçar. Bu durumu kaldıramayan Veysel, ilk kez doğup büyüdüğü yurdundan arkadaşı Kemancı Kürt Kasım’la birlikte yola çıkar. Veysel’i Âşık Veysel eden uzun ince yolculuk böylece başlar. Genç Veysel'in Aşık Veysel olma hikayesini konu edinen filmin yönetmen koltuğunda Asi, Aşka Sürgün, Kurşun Yarası gibi dizilerin senaristlerinden Bilal Babaoğlu oturuyor. 

OYUNCULAR
Meltem Miraloğlu
Yeliz Şatıroğlu ( Aşık Veysel'in Torunu )
Emirhan Kartal
Hülya Şen
Uğur Aslan


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.