OFPOF

Animasyon sektörünün genç üyesi Laika'dan üç muhteşem film

-
121
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Animasyon sektörünün genç üyesi Laika'dan üç muhteşem film
512 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

2005’te kurulan Oregon merkezli animasyon stüdyosu Laika üç muhteşem filmiyle aramızda.

Coraline

Stüdyonun 2009’da izleyicilerle buluşturduğu Coraline Oscar adayı olduğunda bütün gözler bu yeni stüdyoya çevrildi. Bu film Neil Gaiman’ın aynı adlı çocuk kitabından uyarlanmıştı. Hikâye kısaca şöyle: Coraline ilgisiz ebeveyinlerinden şikayetçi bir ufaklıktır. Çok sıkılan küçük kız yeni taşındıkları evde küçük bir kapı bulur ve bu kapıdan içeri girer. Kapının ardında  her şey istediği gibi ama hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

ParaNorman

Animasyon sektörünün genç üyesi Laika'dan üç muhteşem film-1

Stüdyonun ikinci filmi ParaNorman 2012’de gösterime girer ve o da Oscar’a aday gösterilir.
Hayaletlerle konuşabilen başkarakterimiz Norman, yaşadığı kasabada zor zamanlar geçiren yalnız bir çocuktur. Bir gün çok eski bir lanet bütün kasabayı sarar ve eskiden cadı avcısı insanlar zombi olup kasabaya yayılırlar. Norman bu sorunu çözebilecek tek kişidir.

The Boxtrolls (Kutu Cüceleri)

Animasyon sektörünün genç üyesi Laika'dan üç muhteşem film-2

Ve stüdyonun son filmi The Boxtrolls (Kutu Cüceleri), Alan Snow’un Here Be Monsters: An Adventure Involving Magic, Trolls and Other Creatures adlı kitabından uyarlanan animasyon filmdir. Kasaba tarafından korkunç yaratıklar olarak adlandırılan üzerlerine kutu giymiş cüceler diğer insanlardan izole bir hayat yaşarlar. Kahramanımız Eggs bebekliğinden beri kutu cücelerinin arasında yaşamış bir çocuktur. Eggs'in insanlar arasına girmesi ile her şey değişir.

harika animasyonlara imza atan Laika’nın her bir filmi toplumsal eleştirileri, derinlikli karakterleri, büyüleyici görselliği ve aykırı kurgusuyla takdiri hak eder niteliktedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık