OFPOF

Al Pacino: Gönüllerin Tony Montana'sı

-
486
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Al Pacino: Gönüllerin Tony Montana'sı
2.098 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

AlPacino, belki de dünya üzerindeki en yetenekli aktörlerinden biri.

Ama Scarface filminde canlandırdığı Tony Montana karakterinin hepimizin hayatında başka bir yeri var. Çünkü o her yerde... Kafelerin, barların ve öğrenci evlerindeki duvarların çoğunda aynı fotoğraf

Al Pacino: Gönüllerin Tony Montana'sı-1

Elinde küçük arkadaşıyla TonyMontana dünyaya meydan okuyor. Peki neden bu kadar çok seviyoruz bu adamı? Neden her yerde karşımıza çıkıyor ve biz bunu garipsemiyoruz? Belki de o duvarlara tırnaklarıyla kazıyarak geldiği içindir.

Al Pacino: Gönüllerin Tony Montana'sı-2

Küba'lı bir göçmen olarak Amerika'nın yolunu tuttuğunda Tony'nin neredeyse hiç bir şeyi yoktur. Cesareti ve hırsı dışında tabii. Ama sahip olduğu bu iki şey onu illegal yollardan da olsa bir tahta oturtacaktır ve Tony'i o tahttan indirmek de her babayiğidin harcı değildir.

Bu adamı bu kadar sevmemizin nedeni gayrimeşru yöntemleri ya da uyuşturucu çetesi yönetmekteki başarısı olmasa gerek. Yaralı yüzüyle ve elindeki otomatik tüfeğiyle Tony bize bütün duvarlardan aynı şeyi haykırıyor. "Sakın vazgeçmeyin!"

Al Pacino: Gönüllerin Tony Montana'sı-3

Bizler de elimizdeki laptopu, cep telefonunu, kalemi, evrak çantasını birer makineli tüfek olarak görüyoruz. Bunlarla dünyaya meydan okuyamasak bile elimizdekileri bizden almak isteyen kötü adamlara karşı durup onlara esaslı bir ders vermek için elimizdekileri kullanıyoruz. Böylece Tony Montana koca dünyaya karşı verdiğimiz bireysel savaşın simgesi haline geliyor. Hepimizin içimizdeki Tony Montana'yı görüyoruz bu fotoğrafta. Bu yüzden o gönüllerin Tony Montana'sı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık