OFPOF

Aksiyon sahnelerinin olmazsa olmazı: Arabalı Aksiyon

-
233
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aksiyon sahnelerinin olmazsa olmazı: Arabalı Aksiyon
802 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Aksiyon sahnelerinin olmazsa olmazlarından biri de, kovalamacalı yada çatışmalı araba sahneleridir.

Filmlerin aksiyon sahnelerini zirveye taşıyan en büyük metafor araba metaforudur.

Aksiyon severlerin de en çok görmek istedikleri sahneler arabalı aksiyonlar. Durum böyle olunca sinema endüstrisinde pek çok kaçmalı, kovalamacalıbir çok arabalı aksiyon sahnesi çekile gelmiş. Dolayısıyla aksiyon filmlerinin cenneti Hollywood bu işi herkesten önce kapmış ve ustalığa ulaşmış durumda. Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek lazım. Hollywood bu işi gerçekten çok iyi yapıyor. Gerçekçiliği ile sekansların art arda dizilişiyle seyirciyi filmin içine sürüklediği gibi aksiyonu da bire bir yaşatıyor.

En iyi arabalı aksiyon sahneleri içeren filmlerden pek çok örnek vermek mümkün. Hızlı ve Öfkeli serisinin bütün filmleri, TheTransporter (Taşıyıcı) serisi filmleri, Mr. andMrs. Smith, Wanted ve Teminatör 3 filmindeki takip sahnesi içlerinden en ünlü olanlar.

Wanted 

TheTransporter (Taşıyıcı)

Transporter serisinin 2.inci filmindeki aşağıda izleyeceğiniz akıl almaz sahne arabalı aksiyon sahnesi tutkunlarını fazlaca tatmin ediyor.

Thelma ve Louise

1991 yapımı olan Thelma ve Louise filmi aksiyonu bol bir yol filmidir. Filmin doruk noktasında polislerle kovalamaca içeren final sahnesi unutulmaz arabalı aksiyon sahnelerinin en klasiklerinden biri. 

Hızlı ve Öfkeli

Hızlı ve Öfkeli filmi akıllara gelen en popüler arabalı aksiyon sahneleri bol filmlerden. 2003 yılından bu yana tam 7 ayrı filmle bir efsaneye dönüşen serinin hemen hemen bütün aksiyon sahneleri izlenmeye değer. Ama en popüler sahne ilk filmden aşağıdaki sahnedir.

Unutmadan aksiyon severlere bir hatırlatma olsun. Hızlı ve Öfkeli serisinin son filmi olan 7. film 3 Nisan'da vizyona girdi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık