OFPOF

Aksiyon filmlerinin 3 uzakdoğulu adamı

-
94
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aksiyon filmlerinin 3 uzakdoğulu adamı
7.395 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popülerliği gün geçtikçe artan çeşitli tekniklerle insanları sakata çıkaran Uzakdoğulu dövüş ustaları ile karşınızdayız.

Dövüş ustası olup da bu alandaki yeteneklerini beyaz perdeye taşıyarak gözlerimizin pasını silen 3 Uzakdoğulu efsaneyi yakından tanıyalım.

1. Bruce Lee

Küçük ejder lakabıyla tanınan Bruce Lee, kendisini dünyanın en bilinen dövüş ustası haline getiren tekniğini sokaklarda geliştirmeye başlamıştır. Jeet Kune Do olarak isimlendirilen tekniğinde Bruce Lee, ustası Yip Man’den öğrendiklerini kung fu, wingchun, karate, boks, Tayland boksu, jujutsu, kick boks, aikido, judo, eskrim, güreş ve taekwondo gibi dövüş sanatlarıyla, dansla ve “zihnini boşalt” felsefesiyle harmanlayarak çok üst bir noktaya taşımıştır.

2. Jackie Chan

Küçükken yaptığımız “Bruce Lee mi yoksa Jackie Chan mi?” tartışmasından bile ustanın ne kadar ünlü ve önemli bir isim olduğunu anlayabiliriz. Kung Fu dal wushu tekniği konusundan dünyanın en iyilerinden olan usta isim, sinemaya dublörlük yaparak adım atmıştır. Zorlu sahnelerde ve dayak yiyen adam rollerinde son derece iyi performans göstermesi ise onu başrollere taşımıştır.

3. Jet Li

Uzakdoğulu dövüş ustaları arasında son dönemin en bilinen ve saygı duyulan ismi olan Jet Li, 1974-1979 arasında kazandığı 6 wushu şampiyonluğu sonrası gelen teklifleri, geri çeviremeyerek Bruce Lee ve Jackie Chan gibi beyazperdeye adım atmıştır. Cehennem Silahı serisinde kendisini durdurmak isteyen Mel Gibson ve Danny Glover’ın roketatara ihtiyaç olduğunu düşünmelerinden Jet Li’nin ne derece bir dövüş ustası olduğu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.