OFPOF

Aklınızı Yerinden Çıkarıp Beyin Spazmı Yaşatacak 8 Efsanevi Film

-
6.3b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aklınızı Yerinden Çıkarıp Beyin Spazmı Yaşatacak 8 Efsanevi Film
12.052 izlenme
-

Listemizdeki filmler dünya sinemalarında yüksek gişelere imza atan ve beğeni toplayan filmlerdir.

Boş vaktimde "ne yapmalıyım?" diye düşünenlere dünya sinemasında milyonlara hitap etmiş ve dillere destan olan konularıyla nam salmış filmlerden söz etmek istiyoruz. Dünyada yüzlerce film birbiriyle yarışıyor ve bu yarışta her şeylerini ortaya koyuyor. Kimisi oyuncusuyla gözümüzü yaşartırken bir diğeri animasyonlarıyla bizi hayretlere düşürmektedir. Peki sizce en efsanevi film hangisi?

8. Ben Efsaneyim (I Am Legend)

Ben Efsaneyim (I Am Legend)

Dünyayı saran ölümcül virüsten sonra geriye sadece bir kişi kalır. Güneşin doğumuyla sessizliğe boğulan dünya, gecenin karanlığıyla zombilerin yuvası haline gelmektedir. Efsanelerin anlatıldığı vede efsanelerin yaşadığı unutulmaz bir film.

7. Wanted

Wanted

Babasını hiç tanımamış masa başı işte çalışan Wesley Gibson'un hikayesini konu alır. Bazen google'da kendi ismini aratsada hiçbir şey bulamadığını gören Wesley, hayatından zevk alamaz hale gelir. Bir şeylerin farklı olduğunu düşünür ve tam o anda babasının izine rastlar. Babası sırra kadem basmış bir tetikçidir. Bunu öğrenen Wesley ne yapması gerektiğini bilemez. Babasının ortağı Morgan denen adamdan eğitim almaya başlar.

6. Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can)

Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can)

Leonardo DiCaprio'nun başrolünde oynadığı etkileyici bir filmdir. Son anda başına tak edip dolandırıcılığa karar vermiş Frank'in hikayesini anlatmaktadır. Frank'in aklı hep alengirli işlerdedir. Aslında tek başarılı olduğu konuda budur. Dolandırıcılığı bir sanat haline getirip milyon dolarlar kazanmak için ya bir dahi olmalısınız ya da bir kumarmaz. Frank ise ikisinide içinde barındırıyor.

5. Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Çirkin doğan bir bebeğin hikayesiyle başlayıp, gençleşen adamın gizemiyle ve umuduyla devam eden bir baş yapıttır. Benjamin kendi annesi tarafından doğduğunda hastalıklı diye terkedilir ama zamanla akıl sır ermeyen inanılmaz bir şey gerçekleşmektedir. Hastalıklı gözüken Benjamin iyileşmeye başlar ve bu serüveninde hem aşkın ne olduğunu öğrenecek, hem de arkadaşlık duygusunun tadına bakacaktır.

4. Forrest Gump

Forrest Gump

Otistik bir erkeğin hayatını konu alıyor. Duygusal boşlukta olan kişilerin izlerken ağladığı ve hüzünlendiği bir filmdir.

3. Sevginin Gücü (Léon: The Professional)

Sevginin Gücü (Léon: The Professional)

Ailesi dağılmış ve babası uyuşturucu işine girişmiş küçük bir kızı konu alır. Mathilda küçük kardeşi dışında ailesini pek fazla sevmez. Babası uyuşturucu yüzünden bir mafya ile anlaşamaz ve ailesi mafya tarafından öldürülür. O sırada Mathilda evde olmadığı için sadece o hayatta kalır. Artık kimsesi olmayan yalnız bir kızdır. Komşusu olan hiç tanımadığı adamın evinde mafyadan saklanır. Ancak tahmin etmediği bir şey vardır. Komşusu Leon bir tetikçidir. Mathilda'nın hayatı Leon ile karşılaştıktan sonra bir anda değişir.

2. Dövüş Kulübü (Fight Club)

Dövüş Kulübü (Fight Club)

Jack'in hiçbir arkadaşı ve dostu yoktur. İyi bir işi, lüks bir yaşamı vardır. Kişisel tek sorunu uykusuzluktur. Hayatta tek başına hiç kimsesi olmayan biridir. Uçakta seyahat ederken bir sabun ticareti ile uğraşan adamla tanışır. Kim bile bilirdiki Jack'in bir yer altı Dövüş Kulübü'nü kuracağını?

1. Başlangıç (Inception)

Başlangıç (Inception)

Rüyalar gerçek olsaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü? İşte Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) bunu düşünmüş. İnsanların bilinç altındaki düşüncelerini değiştirmek için bir cihaz yardımıyla rüyalarına girmektedir. Siz hiçbir rüyayı 50 sene yaşadınız mı? Hiç bilinmez belki yaşayan vardır. İyi seyirler...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.