OFPOF

Aklınızı Başınızdan Alacak En İyi 7 Bilim Kurgu Filmi

-
50.4b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aklınızı Başınızdan Alacak En İyi 7 Bilim Kurgu Filmi
31.081 izlenme
-

İzlerken ister istemez "vay bee" dediğimiz , olağanüstü hikayeleri olan filmlerden bahsediyoruz. Karşınızda en iyi 7 "Bilim Kurgu" filmi

bilim Kurgu filmlerinde genelde uzayda yolculuk , zamanda yolculuk , dünyanın merkezine inme , cisimleri düşünce yoluyla hareket ettirebilme gibi birçok fantastik olaylarla karşılaşırız. Birçok kişinin çılgınlar gibi izlediği bu tür, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte günümüz bilim kurgu filmlerinin daha ileri gitmesini sağladı. Şimdi sizlere , çok izlenen ve ilgi gören 10 bilim kurgu filmini sıralayacağız.

1. Interstellar (2014)

Interstellar (2014)
2014 Yılında ekranlarımıza gelip türünün en çok beğenilen ve en çok izlenen filmi olduğu çok açık ortada. 8.6 IMDb puanını hakettiğini söyleyebiliriz.

2. Sonsuzluk Projesi (2015)

Sonsuzluk Projesi (2015)
Zaman Yolculuğu konusunda kendini aşmış bir film. Gerçekten zamanda yolculuğa merakınız varsa bu filmi kaçırmayın deriz. bilim Kurgunun yanı sıra , filme gençlik havası da katılmış.

3. Elysium : Yeni Cennet (2013)

Elysium : Yeni Cennet (2013)
Olay 2154 yılında geçiyor.Görev çoktan çökmüş dünyayı ve beraberinde insanlığı yeni , daha iyi bir gezegene taşımak.

4. Snowpiercer (2013)

Snowpiercer (2013)
Snowpiercer'in gerçekten inanılmaz bir konusu var. Küresel ısınma nedeniyle buzullarla kaplı hale gelmiş dünyamızda , işleyen tek bir şey var.O da tüm dünyayı durmadan dolaşan vagonlu bir tren. Bu trenin en arka vagonu,en alt kısımı temsil ediyor. yani yoksul , çaresiz  insanları. Filmde ise, en arka vagonun öne geçme çabasını izleyeceğiz.

5. Prometheus (2012)

Prometheus (2012)
Yönetmeni Ridley Scott olan Prometheus , Alien filmini andırıyor.Son yılların en iyi bilim kurgu filmlerinden olan Prometheus, nereden geldiğini anlamaya çalışan bir ekibin dünyanın farklı yerlerindeki mağaraların duvarında benzer simgeleri bulmasıyla başlar.Böyle yolculuk başlar. Acaba nereden geldiklerini , onları kimin yarattığını ve tüm gerçeği öğrenebileceklermi?

6. 2012 (2009)

2012 (2009)
film 2009 yılında yapıldığından ve filmin konusunun 2012 yılında dünyanın sonunun geleceği olduğundan çıktığı sene inanılmaz ses getirmiştir. Ve 7 yıl önce çıkan bir filmin grafiklerinin günümüz grafiklerini andırması da bir hayli etkileyici. Ofpof olarak tavsiye ettiğimiz bilim Kurgu filmleri arasında...

7. Kehanet (2009)

Kehanet (2009)
1959 da öğrencilere bir ödev verilir.Onlardan geleceği nasıl hayal ettiklerini resimler ile anlatması istenir.Bu resimler daha sonra , elli yıl saklanmak üzere bir kapsule koyulacaktır.Fakat bir öğrenci,resim çizmek yerine deliler gibi sayfaya sayılar yazar.Başta buna anlam getiremeselerde anlarlarki o sayılar geçmişte olmuş ve gelecekte olacak felaketlerin tarihleridir.Başrolünde Nicolas Cage'in olduğu bu müthiş bilim kurguyu kaçırmayın deriz...

Şimdiden iyi seyirler dileriz...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.