OFPOF

Akıllara ve Duygulara Zarar İzlememeniz Gereken 7 Film

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Akıllara ve Duygulara Zarar İzlememeniz Gereken 7 Film
1.749 izlenme
Ofpofer
-

Evet başlığa dikkat edin! İzlememenizi öneriyoruz çünkü bu filmler akıllara da duygulara da zarar.

1. Yedi Psikopat

Yedi Psikopat

Orkan Şancı'nın da yorumuyla bu, deli bir film. Deli işi de diyebiliriz. Marty, Yedi Psikopat ismini verdiği senaryosunu bitirme çabasındadır. Marty'i takıntılı derecede seven Billy Marty'nin komşusu ve en yakın arkadaşıdır. Hans ise eşi kanser tedavisi gören son derece saygın bir beyefendidir ve Billy'nin yakın arkadaşıdır. Son fidye isteme işinde Billy ve Hans yanlış adama çattıklarını anlarlar çünkü Charlie'nin köpeği için yapamayacağı şey yoktur. Bu koşuşturmacanın içinde Marty nihayet senaryosunu tamamlar. Şimdi tek yapmaları gereken Charlie'nin elinden kurtulup hayatta kalmaya çalışmaktır.
Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Martin McDonagh üstlenirken, 7 psikopatlık kadro ise Colin Farrell, Sam Rockwell, Tom Waits, Abbie Cornish, Woody Harrelson, Christopher Walken, ve Olga Kurylenko isimlerinden oluşuyor.

2. Özgürlük Yolu

Özgürlük Yolu

Christopher McCandless adındaki bir gencin rahat yaşamını terkederek atıldığı maceralarını konu alan bir film. Başarılı bir atlet olan Christopher güzel bir üniversiteden mezun olmuştur. Mezuniyetten sonra istediği hayatın bu olmadığını düşünerek Alaska'nın ıssız ormanlarına doğru yola çıkar. Bu yolculuk esnasında hayatına farklılık katan birçok insanla tanışır ve en güzel hayatın bu olduğunu düşünerek kaçınılmaz sona yaklaşır.

Sean Penn'in yönetmenliğini yaptığı, iki dalda Oscar'a aday gösterilen bu filmin başrollerinde, Vince Vaughn ve Emile Hirsch bulunuyor.

3. İntihar Odası

İntihar Odası

Normal bir lise öğrencisi olan Dominik'in birçok arkadaşı, güzel bir sevgilisi vardır ve ailesi de zengindir. Ama bir gün oyun sırasında arkadaşlarından birinin masum bir öpücüğüne kapılır ve hayat onun için bambaşka bir hale gelir. İntihar Odası'ndan haberdar olmasıyla birlikte Dominik'in zamanla bilgisayar başında geçirdiği süre artmaya başlar. Yavaş yavaş arkadaşlarını ve çevresini kaybetmeye başlar sonrasında başına gelen olaylar da cabası...

4. Kara Büyü

Kara Büyü

Los Angeles’ta işinde başarılı bir bankacı olan Christine Brown'un mutlu bir yaşantısı vardır. Christine’ın mutlu yaşantısı bir gün bankaya gelen bir müşteri tarafından bozulur. Mrs. Ganush ismindeki bu tuhaf yaşlı müşteri, evi için girdiği borcun tarihini uzatmak için Christine’in yardımına başvurur. Christine zor durumda olan kadını reddeder, hem de patronunun gözüne girmek uğruna... Hüsrana uğramış yaşlı kadın Christine için bir intikam planı düşünür: Genç kadını en korkunç kara büyülerden biriyle lanetler ve Christine’in hayatı, peşine dolanmış kötü ruhla ve yaşadığı olaylarla tam bir cehenneme dönecektir.

5. Çizgili Pijamalı Çocuk

Çizgili Pijamalı Çocuk

II. dünya Savaşı sırasında bir Alman komutanının 8 yaşındaki çocuğu Bruno ile babası ve kendisi mahkum bir Yahudi çocuğun hikayesini ele alan filmdir. Nazi Almanya’sı Bruno’nun babasını görev için Polonya’ya gönderir. Bruno, kendine arkadaş ararken farkettiği tel örgülerinin öbür tarafındaki bir çocukla arkadaş olur. Ancak iki çocuk arasında gelişen bu dostluk, günden güne daha da güçlenir ve Yahudi çocuk Bruno'yu bir gezintiye davet eder, sonrasında yaşananlar Bruno'nun ailesini derinden sarsacaktır.

6. Paranormal Aktivite

Paranormal Aktivite

Amatör kamerayla çekilmiş ilk filmlerden olan Paranormal Aktivite, bir gerilim ve korku filmidir. Genç bir çift evlerinde normal gitmeyen bir şeylerin olduğunu farkedip kamera sistemi taktırmasıyla şekillenen olaylar zinciri, çiftin şüphelerini doğruluyor. Kaybolan eşyalar, evden gelen garip sesler...

7. Kız Kardeşimin Hikayesi

Kız Kardeşimin Hikayesi

Asıl hasta olan çocuk Kate ve onunla birlikte bu hastalığa göğüs germeye çalışan ailesinin öyküsü... Aşırı derecede dram içerir. Kate'in tedavisi için mesleğini bırakan anne Sara ve baba Brian'ın tüm uğraş ve kaygıları, bir gün Anna'nın beklenmedik bir girişimiyle karşı karşıya kalacaktır: Anna, anne ve babasına dava açar. Anna'ya bu girişiminde ağabeyi Jesse yardımcı olacaktır. Davaya bakan hakim yakın zamanda çocuğunu bir trafik kazasında kaybetmiştir. Olaylar ve hasta çocuk Kate'in yaşamının nasıl şekillendiği izlenmeye değer.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.