OFPOF

Akıl Hastalarını Konu Edinen 7 Harika Film

-
764
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Akıl Hastalarını Konu Edinen 7 Harika Film
783 izlenme
Ofpofer
-

Filmleri hepimiz büyük bir beğeniyle ilgiyle izleriz peki işin içine psikolojik durumları konu edinen filmer dahil olursa?

Neredeyse toplumdaki tüm psikososyal olaylara hitap eden 7 harika film . Her birinde kendi hayatımızdan izler bulmamak ne mümkün.

1. Ölümün Sesi

Ölümün Sesi

Şizofrenik bir Dj'in aşk hikayesine tanık olacağınız 1971 yapımı film.

2. Aynadaki Gibi

Aynadaki Gibi

Akıl hastanesinde tedavisi tamamlandıktan sonra hayatına kaldığı yerden devam etmeye çalışan bir kadının erkek kardeşi, kocası ve kendisini konu edinen 1961 yapımlı şizofrenik konulu film.

3. Sıradan İnsanlar

Sıradan İnsanlar

Kaygı bozukluğuyla boğuşan bir ailenin Beth, Calvin ve oğulları Conrad ailenin diğer ferdinin ölümüyle baş etmeye çalışmakta. Conrad kendisini suçlu görmekte ve intihara kalkışır. 

4. Sapık

Sapık

Eski sevgilisine nafaka verdiği için yeni sevgilisiyle bir türlü evlenemeyen bir adam . Yeni sevgili MAria Crane Arizonada yaşayan genç bir kızdır. Bir yerden gelen para teklifiyle Marian'nın hayatını konu edinen ve kimlik çatışmasının en güzel örneklerinden biri olan 1960 yapımlı film.

5. Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Nobel ödüllü matematikçi John Nash'in öğrencisiyle arasında romantik bir ilişki başlar. Fakat bu sırada devlet NAsh'ten apansız bir istekte bulunur ve film bundan sonra kopar.

6. Yağmur Adam

Yağmur Adam

Dolandırıcı bir adam Charlie ve onu daha küçükken evden kovan babasının kendisine miras olarak bıraktığı otistik bir kardeşle olan hayat hikayesini konu edinir. Fakat bu kardeş zihinden çok iyi matematik hesaplamaları yapabilmekte ve babası tarafından büyük bir servetin varisi.

7. Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü

Uykusuzluk çeken anlatıcı bu durumu atlatabilmek için çok farklı yollar dener fakat her defasında aynı noktaya geri döner. Birgün Marla adında br kadınla tanışır ve hayatı o andan itibaren farklı bir yöne doğru gitmeye başlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.