OFPOF

Acaip güçlere sahip bir örümcek olacağıma, işime gücüme giden insan olurum

-
81
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Acaip güçlere sahip bir örümcek olacağıma, işime gücüme giden insan olurum
540 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Süper kahraman olmak için illaki bir hayvanın yardımına ihtiyaç duymak niye? Gelin konuyu birlikte mercek altına alalım.

Peter Parker, hiç demiş midir ''keşke ısırmasaydı beni, o örümcek'' diye? Ya da kedi kadın'ı kediler yalamasa, Batman'ı yarasa tırmalamasa, Ant-Man karıncalar biat etmese, Aquaman balıklardan güç almasa dünyanın hali nice olurdu? Bir de Animal Man var ki o tam bir muamma.

Acaip güçlere sahip bir örümcek olacağıma, işime gücüme giden insan olurum-1

İnsanoğlu öyle bir sivri zekaya sahip ki bir taraftan hayvanların neslini hızla yok ederken diğer yandan hayvanlaştırdığı insanlarla dünyayı kurtarma hayalleri satar. Peki neden süper kahramanlar ya başka gezegenden gelir ya da hayvanlarla değişime uğrar? Cevabını vermek çok zor değil. Çünkü insan evladı uçamaz, görünmez olamaz, yıldırım hızında koşamaz, bırakın altıncı hisle dünyaya bakmayı, kafasına saksı düşse beyni delinene kadar ruhu duymaz. Bir de tek can hakkı vardır, ilk hatada hemen ölüverir. Böyle süper kahraman olunur mu? Olunmaz elbette. İşte bu noktada, içine iki hayvansal özellik sokuşturdun mu alın size son derece kullanışlı süper bir kahraman.

Acaip güçlere sahip bir örümcek olacağıma, işime gücüme giden insan olurum-2

Ama bu büyük bir riski de beraberinde getirir. Örümcek olup acayip güçlere sahip olacak kadınların ne malum çiftleştikten sonra erkeğini yemeyeceği? Kedi Kadın'ın süt kabına burnunu sokmayacağının, Ant-Man'in erzakları aşırıp kış için depolayarak insanları aç bırakmayacağının garantisi var mı? Animal Man'in tavşan mı yoksa kaplan mı modunda olduğu nereden bilinecek peki?

Oysa ki daha faydalı süper kahraman örneklerine ihtiyaç had safhada. Mesela;

Ağaç Adam: Gündüz oksijen yapar, orman katliamını bertaraf eder, geceleri de gider işine gücüne bakar.

Ozon Adam: Boş vakitlerde dünyanın tepesini yamar, güneşin kanserojen etkilerini en alt seviyeye düşürür, kendisine de hayli zaman artar.

Yağmur Adam: Gerçi bundan bir tane var ama işlevsizi. Çiftçinin dostu olur, yağmasa da gürler gönülleri hoş eder.

Okyanus Adam: Denizleri temizler, ağır metallerden arındırır, trolcülere kabus olur, kaçak teknelerde batırılan garibanları, en yakın limana ulaştırır.

Beşinci kattan düşen çocuğu yakalayan adam kahraman olur, ancak süper kahraman olamaz. Neden? Çünkü uçup onu dördüncü katta yakalayamamıştır. Yanan araçtakileri kurtaran kahramandır, ancak alevleri nefesiyle söndüremediği için süper olamaz.

Acaip güçlere sahip bir örümcek olacağıma, işime gücüme giden insan olurum-3

İnsanoğlu kendine benzeyeni süperleştirmekten her zaman imtina eder. Gerekçe? "Onda ne var ki, ben alasını yaparım" zihniyeti.

Oysa ki üzerine düşen görevi layıkıyla yapan herkes bu dünyada birer süper kahramandır. İşi gücü belli olmayan hayali süper kahramanlar yerine, işinde gücünde insanlara saygı ve sevgi gösterilmiş olsa, insanlaştırılmamış gerçek hayvanlara aynı sempatiyle bakılsa, dünya yeniden yaşanacak yer haline gelir.

Siz bırakın süper çizgi kahramanları bir yana, ah keşke deyip de onlara hiç yoktan özenmeyin. Yaptığınız işin çevrenize bir faydası bulunduğunu biliyor ve bundan da zevk duyuyorsanız, işte en gerçek süper kahraman sizsiniz demektir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık