OFPOF

Aamir Khan'ın Son Filmi Dangal 23 Aralık'ta Vizyonda

-
2.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aamir Khan'ın Son Filmi Dangal 23 Aralık'ta Vizyonda
5.049 izlenme
Ofpofer
-

Dangal, Nitesh Tiwari tarafından yönetilen bir Hint biyografik spor dram filmidir. Film Disney Studio Hindistan tarafından üretilmektedir.

Dangal, Hindistan'da popüler bir güreşin yerli adıdır. Hindistan'da Kushti ve Pehlwan gibi bölgesel isimleri vardır. İngilizceye güreş yarışması olarak çevrilmiştir.

ünlü oyuncu ve yönetmen Aamir Khan bu filmde üç ayrı dönemini oynadığı bir güreşçi rolüyle karşımıza çıkıyor. 19, 29 ve 55 yaşlarında ki görüntüleri ile harika bir çekim yapılmış olduğunu tahmin ediyoruz. Aamir Khan'ın değişik yaşlarda ki rolleri oynamak için kilo alıp verdiğini biliyoruz.

23 Aralık'ta Amerika ve Hindistan'da gösterime girecek filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği hala bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde Mumbai Başkonsolosu Sabri Ergen filmin ülkemizde de vizyona girebilmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca Aamir Khan'ın Türkiye'ye ziyarete gelmesi için tüm çalışmalarını sürdüğünü ve zamanı tam olarak belli olmasada Aamir Khan'ın kesin olarak ülkemize geleceğini söyledi.

Filmin yönetmenliğini Nitesh Tiwari; film müziğinin bestesini, Pritam Chakraborty yaptı. Yapım şirketleri ise Aamir Khan Productions ve The Walt Disney Company olarak biliniyor.

Dangal özel gösterimi yapıldı.

Aamir Khan yakın dostlarını kendi evine davet ederek "Dangal Özel Gösterimi" yaptı. Film izleyenler tarafından tam not aldı ve "10 yıl içerisinde yapılan en iyi film" denildi. Davetliler arasında film yapımcısı ve yönetmeni Karan Johar, Ayan Mukherjee, Zoya Akthar, Senarist Javed Akhtar ayrıca yakın oyuncu arkadaşlarıda vardı.

Film Konusu

Eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat Hindistan'ın yoksul bölgelerinden Punjab'ta toplumun tüm baskısına karşın kızları Geeta ve Babita'yı güreşçi olmaları için eğitir. Kadınların güreşçi olamayacağını düşünen köy halkı Phogat'ı engellemeye çalışsa da Geeta ve Babita millileşerek uluslararası arenada Hindistan'ı temsil eder ve madalyalar kazanır. Film Mahavir Singh Phogat'ın gerçek yaşam hikâyesinden uyarlanmıştır.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrolde güreşçi baba Mahavir Singh Phogat olarak Aamir Khan yer alıyor. Mahavir Singh Phogat'ın eşi olan Daya Kaur rolünü Sakshi Tanwar canlandırıyor. Kızlarından Geeta rolünü Sana Shaikh ve Babita rolünü ise Sanya Malhotra oynuyor.

Dangal filminin fragmanının Ekim ayı sonunda yayınlanması bekleniyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.