OFPOF

90'ların unutulmaz dizi karakterleri

-
248
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
90'ların unutulmaz dizi karakterleri
4.291 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

90'ların unutulmaz dizi karakterlerini yad etmek istedik. Bakalım siz eskiye dair neleri anımsayacaksınız?

"Ne varsa eskilerde var" diye boşuna dememişler. Zamane dizileri sözde aşklarla, entrikalarla, ihanetlerle, intikamlarla ve şaşaalı hayatlarla bizi sahte bir dünyanın içine çekerken, bizse 90'lı yılların, o iyi kalpli karakterlerini özlüyoruz. Akşamları tüm aile fertlerinin bir araya geldiği, sıcacık bir ortamda izlediğimiz birbirinden keyifli diziler ve çocukluğumuzun naif, tatlı, içten karakterleri... Elbette hiç unutulmayacaklar. Modern zamanların direttiği onca saçmalığa rağmen, yüzümüzde hep bir tebessümle hatırlayacağız onları.

Şimdi çocukluğumuzun bin bir hikayeyle yüklü, arnavut kaldırımlı sokaklarına dönsek, kalbimizde yer edinmiş karakterlerden birine rastlasak, tüm anılar yeniden canlansa... Hayali bile güzel değil mi?

80'lerin sonunda, 90'ların başında çocuk olanlar, mendilleri hazırlayın, zamanı geri sarıyoruz...

Süper baba Fikret

90'ların unutulmaz dizi karakterleri-1

90'ların fenomen dizisi Süper Baba'nın tartışmasız en sevilen karakteriydi Fikret. Hepimize "Baba dediğin böyle olur" dedirten, çocuklarına karşı son derece duyarlı, onlara kol kanat geren gerçek bir kahraman. Öyle ki, bu diziyi hepimiz efsane bildik. Hepimiz için çocukluk demekti çünkü, sevmek demekti, aile demekti... Şevket Altuğ'un belki de şimdiye kadar yer aldığı en güzel yapımdı ve hep hatırlanacak.

Kapıcı Cafer

90'ların unutulmaz dizi karakterleri-2

Çoluk çocuk hepimizi ekrana kilitleyen, gelmiş geçmiş en iyi aile dizisi sayılabilecek Bizimkiler'in şen kapıcısı Cafer'i hatırlamayan var mıdır? "Buyruuuuuun" ve "Anaaaaam Katil!" replikleriyle gönlümüze taht kuran Cafer, elbette ki hayatımızda önemli yer edinmiş isimlerden biri. Üstelik, 13 yıl kesintisiz devam eden Bizimkiler, türk tarihindeki en uzun Dizi olarak kayıtlara geçti. Bir nesil Bizimkiler'le büyüdü yani! Ve Cafer'in apartmandan yükselen nidalarıyla. Ah be!

Mahallenin Kalbi Perihan Abla

90'ların unutulmaz dizi karakterleri-3

Ne güzel komşumuzdun sen Perihan Abla! Kandemir Konduk ve Yalçın Yelence gibi isimleri zihinlerimize kazıyan Perihan Abla dizisinin, herkesle dost, herkesle sırdaş Perihan Abla'sını çok özledik. Perran Kutman'ın muhteşem oyunculuğuyla hayat bulan bu sıcacık karakterden; içtenlik, yardımlaşma ve dostluk adına o kadar çok şey öğrendik ki...

Gözü Kara Aşık Temel

90'ların unutulmaz dizi karakterleri-4

Mevzu bahis 90'larsa Mahallenin Muhtarları'nı es geçmek olmaz tabii. Gene kalabalık bir mahalle, gene içten insanlar, samimi hikayeler... Esas çocuk da, Erkan Can'ın canlandırdığı Temel karakteri. Tatlı bela sayılabilecek zorluktaki Fadime'yi elde etmek için ne badireler atlattı bizim aşık Temel... Mahallenin sakinlerinden biri gibi içerlenirdik, bir olsa şunların işi diye. Hem gülerdik absürd hallerine, hem eğlenirdik. Hey gidi günler!

Fırıldak Ömer

90'ların unutulmaz dizi karakterleri-5

Jeneriği bile bizi eğlendirmeye yeten Çiçek Taksi dizisinin maço çocuğu Fırıldak Ömer de, en çok güldüğümüz karakterlerden biriydi. Dizinin sempatik kadrosu ve eğlenceli hikayeleri bizi bizden alır, adeta hipnotize olmamızı sağlardı. Çiçek taksi çok izlendiği için 8 sezon boyunca devam etmişti. Peker Açıkalın dizinin ilk 5 sezonunda Fırıldak Ömer karakterini canlandırdı ve maço karakterine rağmen, içindeki masum çocukla yüzleşmemizi sağladı. Biz de o masum çocuğu gerçekten çok sevdik.

BONUS - Süper baba - Dizi müziği


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık