OFPOF

90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay

-
565
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay
39.397 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

90'lı yıllarda sanat dünyasını derinden sarsan trajik olayların başında ne yazık ki değerli sanatçılarımızın ölümleri yer alıyor.

Sizler için sanat dünyasına damgasını vurmuş olan 5 trajik olayı derledik. Kronolojik sıra ile bakalım doksanlarda neler olmuş?

1. uzay HEPARİ

90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay-1

Birbirinden güzel şarkılara imza atan; besteci, yapımcı ve aranjör olan Uzay Hepari'yi 1994'te motorsiklet kazasında kaybettik.

2. BOB ROSS

90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay-2

Bir zamanlar TRT 2'de yayınlanan "resim Sevinci" programının bonus saçlı ressamı Bob Ross'u 1995'te kanserden kaybettik. "Mutlu ağaçların ressamı" unutulmayan sözleri ile herkese hem resim yapmayı hem de doğayı sevdirdi. Hala yaşadığını sanan eminiz ki birçok kişi vardır.

3. ONNO TUNÇ

90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay-3

Türkiye'de pek çok meslektaşını kendisine hayran bırakan, müzisyen ve besteci Onno Tunç'u 1996'da bir uçak kazasında kaybettik. Şu an duyduğumuz pek çok şarkıda imzası olan Onno Tunç, yaşasaydı kim bilir daha nasıl çalışmalar ortaya koyardı?

4. ZEKİ MÜREN

90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay-4

Şarkıcı, besteci, söz yazarı, oyuncu ve şair olan klasik türk müziğinin usta temsilcilerinden nam-ı diğer "sanat güneşi"mizi 1996'da yitirdik. Sanata birçok yönden katkısı olan Zeki Müren, kendisi için düzenlenen bir tören sırasında hayata gözlerini yumdu.

5. BARIŞ MANÇO

90'larda sanat dünyasına damgasını vurmuş 5 trajik olay-5

7'den 70'e herkesin, her milletten insanın kalbinde hala değerli yere sahip olan; şarkıcı, besteci, söz yazarı kimlikleriyle pek çok güzel işe imza atmış değerli insan Barış Manço, 1999'da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık