OFPOF

90'larda Hepimizi Ekrana Kitlemiş 10 Dizi

-
39.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
90'larda Hepimizi Ekrana Kitlemiş 10 Dizi
29.827 izlenme
Ofpofer
-

Hey gidi günler be ne izlerdik bunlar sabah akşam efsane dizilerdi keşke çoğu yayınlansa.

1. Süper Baba

Süper Baba
Dizinin “Bana bir masal anlat baba” diye başlayan harika jenerik müziğini duyup duygulanmayan var mı? Bu sıcacık aile dizisi Fiko’su, Yusuf Kaptan’ı, Cevdet’i, deniz’i ve daha pek çok karakteriyle o kadar çok sevilmişti ki, dört sene boyunca devam etti.

2. Bir Demet Tiyatro

Bir Demet Tiyatro
Mükremin Çıtır, Laz Bakkal, Lütfiye, Zabıta İrfan, Fadıl Fıdıllıoğlu… Onları unutmak mümkün mü? Ekrana tiyatro sahnesini taşıyan Yılmaz Erdoğan’ın Bir Demet Tiyatro’su, efsane kadrosu, neşeli skeçleri ve sınırları zorlayan karakterleriyle bir dönemin en sevilen dizisiydi. Tekrarları yine verilse yine 500 kez daha izlenir.

3. Sıdıka

Sıdıka
Kenar mahallede yaşayan bir ailenin kızı olan Sıdıka, aslında ruhuyla hiç de oralara ait değildi. Abisi Samim’in bitmek bilmeyen karate sevdası, annesinin tutucu ama bir o kadar da komik lafları içinde sıkışıp kalan Sıdıka, çareyi günlük tutmakta bulurdu. Günlüğüne o gün başından geçenleri yazmaya başladığında o bölümün biteceğini anlar, içimizi bir hüzün kaplardı.

4. Çılgın Bediş

Çılgın Bediş
Yonca Evcimik’in yıllar önce liseli çılgın bir genç kızı canlandırdığı Dizi, enerjisiyle 90’lara damgasını vurmuştu. Bediş’in sıkı kankaları ve biricik aşkı Oktay’ın yanı sıra kendisi gibi çılgın dedesi dizinin en çok sevilen karakteriydi. Bu kadar eğlenceli bir dizinin final bölümünde Bediş’in ölmesi herkesi üzdü.

5. Bizimkiler

Bizimkiler
Pazar gecesi ders kitaplarınızı çantanıza yerleştirmiş, banyonuzu yapmış sobanın olduğu odada ailecek oturmuş TV izliyorsunuz… Tabii ki ekranda da Bizimkiler var. 90’ların efsane aile dizisi Bizimkiler, dönemin çocuklarının hafızasına işte böyle kazındı.

6. Eyvah Babam

Eyvah Babam
Kızının büyüdüğünü asla kabul edemeyen ve onu erkek sinekten bile kıskanan bir baba düşünün. Üstelik bu baba rolünü Haluk Bilginer’in oynadığını, diziyi nasıl efsane hale getirdiğini… Arda Kural’ın dönemin en popüler ve yakışıklı erkeği olması tamamdı ama Yıldız Asyalı’nın azıcık itici ergen kız triplerine çocukken bile içten içe sinir olurduk.

7. Ayrılsak da Beraberiz

Ayrılsak da Beraberiz
90’ların sonunda çekilen dönemin en komik dizilerinden biriydi. Boşanmış ama satın aldıkları evden ayrılmak istemeyen Teoman ve Berna’nın evi ikiye bölüp sonsuz didişmeleri hiç bitmedi. Dizinin çok sevilmesi, 2015 versiyonunun çekilmesine de ilham oldu.

8. Mahallenin Muhtarları

Mahallenin Muhtarları
türk dizileri arasında en uzun soluklulardan biri de Mahallenin Muhtarları. Dizi o kadar uzun sürdü ki, Temel ve Fadime’nin muhteşem aşkı Fadime’nin sezon finalinde ölmesiyle son buldu. Tabii Temel, yeni aşklara da yelken açmadı değil. Şirin adlı karakterin kadroya dahil olmasıyla dizinin tüm rengi değişmişti.

9. Baskül Ailesi

Baskül Ailesi
Doğuştan tombik Baskül Ailesi’nin tek zayıf üyesi babaları Gürbüz’dü. Şoray Uzun’un “Güven Pazarlama” tiplemesi, dönemin en popüler mesleği olan pazarlamacılığı komik bir yönden ele alıyordu. Dizinin, son derece komik olmasına rağmen birazcık kısa sürmesi hayal kırıklığı yaratmadı değil.

10. Çarli İş Başında

Çarli İş Başında
Talat Bey ve ailesine miras olarak kalan maymun Çarli’nin maceraları 90’ların kahkaha dolu dizilerinden birisi olmasını sağladı. Dizi, “Kafanı duvara sürtüp kıvılcım çıkartırım” gibi değişik esprileri hayatımıza sokmuş Afacan karakteri için bile izlemeye değerdi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.