OFPOF

70'li Yıllarda Star Wars'ın Gölgesinde Kalmış 9 Bilim Kurgu Filmi

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
70'li Yıllarda Star Wars'ın Gölgesinde Kalmış 9 Bilim Kurgu Filmi
11.447 izlenme
Ofpofer
-

70'li Yıllarda Star Wars'ın çekilmesiyle konuları çok faklı olsa da Star Wars'ın gölgesinden kurtulamamış 9 bilim kurgu filmi

1. Mezbaha No.5 - 1969

Mezbaha No.5 - 1969

Kurt Vonnegut'un savaş karşıtı kara-mizah romanı Mezbaha No. 5'ten uyarlanmış olan bu film, 1945'te müttefiklerin Dresnen'de yaptığı insanlık dışı bombalamanın derin travmasını içinde yaşayan Billy Pilgrim'in ruh dünyasına karmaşık bir yolculuk.

Pilgrim kendisini bulunduğu zamanda sıkışmış gibi hisseder. Bazen geçmişte, bazen Vietman savaşındaki esir düşmüş saf bir Amerikalı delikanlısı olarak bulur kendini. Ama son yolculuğu çok uzaklardaki Tralfamadore gezegenindeki hayvanat bahçesinin sakinlerinin yanıdır...

2. Ceset Yiyicilerin İstilası - 1978

Ceset Yiyicilerin İstilası - 1978

Araştırmacı Elizabeth Driscoll, son zamanlarda gökyüzünden yağmakta olan çiçek sporlarından birini alıp incelemek üzerine evine getirir.

Ama bir süre sonra erkek arkadaşı Geoffrey’in bir anda davranışlarının tuhaflaşmasına ve mesafeli tavırlarına tanık olur. Bu ani değişimin ciddiyetinin boyutlarını keşfetmekte olan kadın iş arkadaşı Matthew Bannel’a gider ve birlikte bu durumun sebebini araştırmaya başlarlar. Karşılaştıkları sonuç ise korkutucudur. Gökyüzünden yağan bitki sporları, uzaydan gelmekte olan bir istilacı bir türün örnekleridir. Şehri kurtarabilecek kişiler ise Elizabeth ve arkadaşlarıdır.
1956 tarihli klasiğin yeni çekimi oyuncu kadrosunda Donald Sutherland ve Jeff Goldblum gibi önemli isimleri barındırıyor.

3. Batı Dünyası - 1972

Batı Dünyası - 1972

Michael Crichton‘ın 1973 yapılmış olan film, başkaldıran robot kölelerin hikayesini ele alan zamanının ilerisinde bir bilim kurgu , Yapay zeka ve insanın geleceğini anlatıyor.

4. 200 Yıl Sonra - 1975

200 Yıl Sonra - 1975

2173 yılında, bir atom bombası savası sonucu yok olan Amerikan askeri üssünde geçer. dünya'yı sadece tek bir kişi yönetmektedir.

1973 yılında yasamiş, jazz klarnetçisi Miles Monroe’nin vücudu bir grup bilim adamı tarafindan bulunmuştur. Sadece ülser hastası olan ancak bir hata sonucu ameliyatı sonrası kış uykusuna yatırılmış olan Monroe bilim adamları tarafından 200 yıllık uykusundan soruşturmaya tutulmak üzere uyandırılırmıştır. Monroe’nin kimliksiz olmasi ve diktator tarafından uygulamaya geçirilecek olan Ires projesinde de kaydının bulunmaması, onu yönetimi kurtarmak için ideal kişi kılar.

5. Bir Genç ve Köpeği

Bir Genç ve Köpeği

2024 yılında geçen hikayede dünya yüzeyinde yaşayan insanlar çok azalmıştır. Ve Dünya tehlikeli bir yer olmuştur. Ancak Johnson ve telapati ile konuşabildiği akıllı köpeği'de yeraltında yaşamak yerine çölü tercih ederler . Genç adam karşılaştığı genç bir kadını takip etmeye başlar. Köpeğin bütün uyarılarına rağmen genç kızın peşinden tuhaf bir topluluğun yaşadıgı yeraltına iner. Ancak yeraltındaki bu dünyanın katı kuralları vardır. Pek çok şey yasaktır.

6. The Terminal Man - 1974

The Terminal Man - 1974

1974 yapımı The Terminal Man Bilimkurgu türündeki filmin başrolünde George Segal oynuyor.

7. Logan'ın Kaçışı - 1976

Logan'ın Kaçışı - 1976

2274 yılında yaşanan kıyamet sonrası dünyasında tüm insanlık kapalı bir kubbenin içinde yaşamını sürdürmeya çalışmaktadır.

Tüm insanlar kendisine ayrılmış bedensel hazlarla ve serbest cinsellikle dolu 30 yıllık yaşamın sonunda bir karar vermek zorundadır. Ya sükunet içinde uyutulmayı kabul edecek ya da 'Carousel' (atlıkarınca) isimli görkemli bir törenle, izleyiciler önünde aynı kaderi seçmiş öncekiler gibi yaşamına son vermek zorunda kalacaktır.

8. Dünyaya Düşen Adam -1974

Dünyaya Düşen Adam -1974

Aslında bir uzaylı, Dünyaya gelirken hedeflerini yerine getirmek üzere insana benzer bir kılığa girerek kamufle olmuştur. 

9. Alien - 1979

Alien - 1979

Gelecekte İnsanoğlu ve yaratıkların savaşını anlatan devam serileri çekilen korku ve bilim kurguyu bir araya getiren bir filmdir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.