OFPOF

2016 Oscar En İyi Film Adayları

-
752
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2016 Oscar En İyi Film Adayları
692 izlenme
Ofpofer
-

Türkiye saati ile 28 Şubat'ı 29 Şubat'a bağlayan gece yayınlanacak olan 88.Akademi Ödülleri'nin En İyi Film adaylarını derledik

8 En İyi film adayı ... Hepsi birbirinden muhteşem hepsi birbirinden etkileyici.İyi Seyirler...

1. The Big Short

The Big Short
Adam McKay tarafından yazılıp yönetilen 2015 yılı Amerikan yapımı biyografik Komedi-drama filmidir. Michael Lewis'in aynı adı taşıyan 2010 yılı kitabından uyarlanan film kitaba dayanarak 2007-2010 yılları arasındaki finansal kriz hakkında konu işlemektedir. Filmin başrollerinde Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell ve Melissa Leo bulunmaktadır. Filmin ana çekimleri New Orleans, Louisiana'da 18 Mart 2015 tarihinde başladı. Paramount Pictures filmi 11 Aralık 2015 tarihinde piyasaya sürdü.

2. Bridge Of Spies

Bridge Of Spies
Steven Spielberg tarafından yönetilen, senaryosu Matt Charman ile Ethan Coen ve Joel Coen tarafından yazılan, 2015 yapımı Amerikan tarihi drama-gerilim filmi. Filmde Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, ve Alan Alda gibi yıldızlar oynuyor. film avukat James B. Donovan'ın 1960'da ki U-2 krizinde yaşadığı hikayeyi anlatmaktadır.

3. Brooklyn

Brooklyn
John Crowley tarafından yönetilen ve senaryosu Nick Hornby tarafından Colm Toibin'in aynı adlı romanından uyarlanan 2015 İrlanda-Kanada yapımı tarihsel dram filmi. Filmde Saoirse Ronan, Emory Cohen, Domhnall Gleeson, Jim Broadbent, ve Julie Walters gibi yıldızlar oynamaktadır. 1952'de geçen film genç İrlandalı bir kadının Brooklyn'a yaptığı göçü konu ediniyor.

4. Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road
2015 Avustralya yapımı post apokaliptik türündeki aksiyon filmidir. George Miller'in yazıp yönettiği film, Çılgın Max serisinin dördüncü filmi olma özelliğini taşımaktadır. Serinin diğer filmlerinde Mel Gibson tarafından canlandırılan "Mad" Max Rockatansky karakterini Tom Hardy canlandırmaktadır. Charlize Theron, Nicholas Hoult, ve Hugh Keays-Byrne oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

5. The Martian

The Martian
Ridley Scott tarafından yönetilen 2015 yapımı bilim kurgu türündeki ABD filmi. Drew Goddard tarafından yazılan senaryo, Andy Weir tarafından 2011'de yazılan aynı adlı romandan uyarlandı. Filmin başrolünde Matt Damon bulunurken yan rollerinde Jessica Chastain, Michael Peña, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Kate Mara ve Donald Glover yer almaktadır.

6. The Revenant

The Revenant
Alejandro G. Iñarritu'nun yönettiği, 2016 yılında vizyona giren biyografik western gerilim filmi. Senaryo Michael Punke'nin 2002'de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanarak yönetmen ve senarist Mark L. Smith tarafından yazılmıştır. Filmde sınır sakini Hugh Glass'ın hayatından esinlenilmiştir. Filmde Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter, ve Domhnall Gleeson gibi yıldız oyuncular rol alıyor.

7. Room

Room
Gizli dünya Lenny Abrahamson'un yönettiği ve senaryosunu Emma Donoghue'nun yazdığı aynı adlı kitaptan uyarladığı 2015 Kanada-İrlanda yapımı dram-gerilim filmi. Filmde Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, Sean Bridgers ve William H. Macy gibi yıldızlar oynamaktadır.

8. Spotlight

Spotlight
Spotlight, Tom McCarthy tarafından yönetilen ve McCarthy ve Josh Singer tarafından yazılan 2015 yapımı Amerikan drama filmi.film ABD'deki en eski sürekli olarak kullanılan araştırmacı gazete birimi The Boston Globe'un "Spotlight" takımını konu ediniyor.Gerçek Spotlight Takımının hikayesinden uyarlanan filmde The Globe 2003 Halka Hizmet için Pulitzer Ödülünü kazanmıştı. Filmde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, John Slattery, Stanley Tucci, Brian d'Arcy James, Liev Schreiber, ve Billy Crudup gibi yıldızlar oynamaktadır. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.