OFPOF

2015'te bu filmleri kaçırmayın

-
70
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2015'te bu filmleri kaçırmayın
2.613 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Önümüzdeki aylarda dünya sinemalarını dolaşmaya başlayıp bize de uğrayacak yapımlara bir göz atalım.

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Televizyon fenomeni "Lost"un yaratıcısı J.J. Abrams "Görevimiz Tehlike" ve "Star Trek" gibi popüler serilerin ardından gözünü daha da yukarılara dikmiş durumda. George Lucas'ın yarattığı bilimkurgu efsanesi "Yıldız Savaşları"nı ünlü yönetmenden devralan Abrams hikayenin kronolojik olarak son ayağı olan "Jedi'nin Dönüşü"nün bıraktığı yerden devam ediyor. Fakat bu kez hikayemiz "Jedi'nin Dönüşü"nün yaklaşık 30 yıl sonrasına sıçramış durumda ve yeni filmin en heyecan uyandıran tarafı elbette ki Han Solo, Luke Skywalker, Prenses Leia gibi karakterlerin, üstelik de orijinal serideki oyuncularla geri dönüyor oluşu. Filmin Aralık ayında tüm dünyada aynı anda vizyona girmesi bekleniyor.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-1

Jurassic World

Bu yıl hasret gidermeyi umduğumuz diğer tanıdık simalar arasında Steven Spielberg'in pek haşmetli dinozorları da var. Fakat tıpkı "Star Wars"ta olduğu gibi bu seride de orijinal yapımın yaratıcısı, büyük usta Spielberg yer almıyor; en azından yönetmen koltuğunda. Ve Spielberg'in yönetmen koltuğunda oturmadığı serinin bir önceki parçası 2001 yapımı "Jurassic Park III" gişede beklenen kâr hanelerine tam olarak ulaşamamıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan "Jurassic World"ün fragmanları ciddi bir heyecan dalgası yaratmışa benziyor ve yaz aylarında görücüye çıkması öngörülen dinozorlar bu kez hasılat rakamlarını tuzla buz edebilir.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-2

Spectre

Sam Mendes el attıktan sonra "Skyfall" ile ivme kazanan James Bond serisi bir kez daha sert abimiz Daniel Craig suretinde yoluna devam ediyor. Serinin son filmi "Spectre"de yine bolca aksiyon, casus gerilimi ve yüreğimizi hoplatacak Bond hatunları bizi bekliyor anlayacağınız. Onlardan birinin Monica Bellucci olduğunu hatırlatıp hanımefendinin hayranlarına 2015 sonbaharını bekleme konusunda sabır dileyelim.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-3

Tomorrowland

"İnanılmaz Aile" ve "Ratatuy"un yönetmeni Brad Bird son filminde George Clooney ile el ele vermiş, yanlarına bir de Hugh Laurie'yi (namı diğer Dr. House) katmış, yılın en iddialı bilimkurgularından biriyle sinemalarımızı şenlendirmeye hazırlanıyor. Bir aksilik olmazsa Mayıs ayında izleyebilmeyi umduğumuz "Tomorrowland" zengin ve şaşırtıcı görsel dünyasıyla aklımızı başımızdan almakta pek zorluk çekmeyecek gibi görünüyor.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-4

Mad Max: Fury Road

Orijinal "Mad Max" serisinin hayranlarına müjdemiz var: Çılgın Max'i hafızalarımıza kazandıran adam George Miller 30 yıl aradan sonra çok daha vahşi bir "Mad Max" ile kapınızı çalabilir önümüzdeki günlerde. Peşine de Tom Hardy ve Charlize Theron gibi oyuncuları takmış üstelik. Fakat filmde bakmaya doyamayacağınız hanımlar CharlizeTheron ile sınırlı değil elbette; bekleyin ve görün.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-5

The Revenant

Son Oscar fatihi Alejandro González Iñárritu çok satan bir romandan uyarladığı yeni filmi "The Revenant"da Leonardo DiCaprio'yu yönetiyor. Bu kadarı bile heyecanımızı katlamak için yeterliyken filmin 1800'lü yılların başında vuku bulan bir intikam öyküsü oluşu, üstelik gerçek bir hikayeden esinlenmesi ağzımızın suyunu iyiden iyiye akıtıyor. Filmin yaygın dağıtıma 2016 yılı başında çıkması fakat muhtemel bir Oscar yarışı için 2015'in son günlerinde sınırlı gösterim şansı bulması bekleniyor. Biz mi? Muhtemelen 2016'yı beklemek zorunda kalacağız ne yazık ki.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-6

The Hateful Eight

Quentin Tarantino üç buçuk saat boyunca arka bahçesindeki çimleri biçen bir ihtiyarı çekse bile izlerim diyenlerden misiniz? merak etmeyin muhteremin şimdilik öyle bir planı yok; en azından bildiğimiz kadarıyla. Lakin 2015'in sonlarında gösterime girmesi beklenen western güzellemesi "The Hateful Eight"in bundan çok daha fazlasını vaat ettiğine garanti verebiliriz. Hikayesi hakkında şimdilik fazla bir detay açığa çıkmayan filmin Samuel L. Jackson, Tim Roth, Michael Madsen, Kurt Russell gibi bir dolu Tarantino oyuncusunu kadrosunda barındırdığını da hatırlatalım.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-7

Avengers: Age Of Ultron

Amerika'nın en baba süper kahramanları gişeleri bir kez daha yerle bir etmek için geri dönüyor; tahminen Mayıs başı gibi taş taş üstünde kalmayacak sizin anlayacağınız. Iron Man, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye, Hulk, Black Widow ve daha nicelerinin üstün güçlerini birbiriyle kıyasıya yarıştıracağı "Avengers: Age Of Ultron"un yönetmen koltuğunda ise "Angel" ve "Buffy" gibi televizyon dizilerinin yaratıcısı Joss Whedon oturuyor. Whedon'un 2012 yapımı "The Avengers" ile aldığı olumlu tepkiler ışığında yeni filme dair beklentilerimizi yüksek tutmamak için de herhangi bir engel gözükmüyor.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-8

Terminator Genisys

Arnold Schwarzenegger, California valiliğinden emekli olunca ne yaptı dersiniz? Tabii ki Terminatör'lük kariyerine geri döndü. Artık hikayeyi bilmeyen kalmadığına göre detaya girmeye gerek görmüyor, yalnızca Terminatör efsanesinin uzayıp gidişi ve adamakıllı çorbaya dönen öyküsüyle artık iyiden iyiye Yalan Rüzgarı tadı vermeye başladığını belirtmekle yetinmek istiyoruz. Serinin beşinci halkası olan "Terminator Genisys"in oyuncu kadrosunda Emilia Clarke (Game of Thrones) ve Matt Smith (Doctor Who) gibi televizyon müptelalarının yakından tanıdığı isimlerin yanı sıra, bu yıl "Whiplash" ile En İyi Yardımcı erkek Oyuncu Oscar'ını kucaklayan J.K. Simmons da yer alıyor. Arnie'nin karşısında bolca teneke tıngırtısı çıkaracak kişiyse Uzakdoğu'nun en popüler aktörlerinden biri olan Byung-hun Lee.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-9

Mission: Impossible 5

İyice "Polis Akademisi" kıvamı alan bir diğer seri de "Görevimiz Tehlike" pek tabii ki. Uslanmaz fanatikleri dışında beşinci filmin hikayesini ya da diğer teknik detaylarını merak eden kaç kişi çıkar bilemeyiz ancak yeni filmle alakalı bünyemizde az da olsa heyecan yaratan gelişmelerden biri yönetmenlik vazifesini "Olağan Şüpheliler"in senaristi olarak tanıdığımız Christopher McQuarrie'ın devralmasıydı. Her ne kadar McQuarrie önceki yönetmenlik denemelerinde turnayı pek gözünden vurmuş olmasa da, "Görevimiz Tehlike"ye daha 'karanlık' tonlar katması kuvvetle muhtemel ve bu bile serinin çok parlak görünmeyen kaderini biraz olsun değiştirebilir.

2015'te bu filmleri kaçırmayın-10


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık