OFPOF

2000-2016 Yıllarının En İyi Bilim Kurgu Filmleri

-
12.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2000-2016 Yıllarının  En İyi Bilim Kurgu Filmleri
34.665 izlenme
Ofpofer
-

Adrenalinin en yükseğe çıktığı soluksuz izleyeceğiniz zamanı öldürmeyen filmler..

1. Derin Karanlık - Pitch Black (2000)

Derin Karanlık - Pitch Black (2000)

Başka bir gezegene yerleşmek üzere 40 yolcusuyla dünyadan haraket eden uzay gemisi yolda bir meteor fırtınasına yakalanır. Bilinmeyen bir gezegene mecburi iniş yapar. İçecek su bile olmayan bu gezegende, kurtulan az sayıdaki yolcu, gece olunca burada verecekleri yaşam mücadelesinde daha da zorlanacaklarını anlar. 

2. Yapay zeka - Artificial Intelligence (2001)

Yapay zeka - Artificial Intelligence (2001)

Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ‘yapay zekalı’ robotlar üretirler…

3. Ölümcül deney - Resident Evil (2002)

Ölümcül deney - Resident Evil (2002)

Biyolojik silahlar üretmek amacıyla kurulan bilimsel araştırma merkezinde işler yolunda gitmez. Yayılan virüs sonucu şirket çalışanları zombie dönüşürler. Yavaş yavaş tüm dünyaya yayılmaktadır…

4. The Matrix (2003)

The Matrix (2003)

Thomas bir bilgisayar programcısıdır. Sanal alemde Neo takma ismiyle tanınan alanında usta bir hackerdir. Bir gün bazı adamların takibinde olduğunu öğrenir. Bu takibin nedeni ise muammadır. Morphues isimli biri tarafından bu takibin nedenini öğrenir. Thomas, kendini büyük bir komplonun içerisinde bulur. Yaşadığı dünyanın tamamen sahte olduğunu öğrenir.

5. Örümcek adam 2 - Spiderman (2004)

Örümcek adam 2 - Spiderman (2004)

Peter Parker’ın yaşam biçimi kendisini yormaya başlamıştır. Bir yandan tek aşkı Gwen ile vakit geçiriyor diğer yandan da Örümcek Adam haliyle suçluları adalet önüne çıkarıyordu. Fakat Peter, Gwen’in babasına bir söz vermişti. Gwen’den uzak durarak onu bir nevi koruyacaktı. Bu söz Peter için tutmakta zorlandığı bir sözdü. Harry Osborn’un geri dönüşü ve Electro isimli kötü birini ortaya çıkması Örümcek Adamın hayatını köklü olarak değiştirecektir.

6. Ada - The Island (2005)

Ada - The Island (2005)

İki kişi görünüşte ütopik görünen ama dış dünyaya kapalı bir tesiste hayatlarını geçirirler. Bu kişiler Lincoln ve Jordandır. Bu tesis özenle korunmaktadır ve ortam diğer yerler gibi değildir ve bu yüzdende Adaya seçilmek için heycanla beklemektedirler. Kaldıkları yer için gezegenin son kirletilmiş yeridir orası. Onlar birer klondur ve ölmelerinin hayatta kalmalarından daha önemli olduğunu duyunca kaçmak için bir plan yaparlar.

7. Koku - Parfume (2006)

Koku - Parfume (2006)

Jean Baptiste Grenouille, 18’inci yüzyılda Paris’te dünyaya gelmiş, son derece değişik bir karakteristik yapısına sahiptir. Her türlü kokuya karşı sıra dışı bir algılama yapısı vardır. Duyarlılığı çok yüksektir. Diğer yandan diğer duyuları aksine gelişmemiştir. Arzu ettiği kokulara sahip olmak uğrunda her şeyi yapmaya hazırdır. Bu duruma insan öldürmek de dahildir. Bir gün kendine ait bir ten kokusunun olmadığını fark edecektir. Bu durumda tek çare vardır. Ona insan kokusu gerekir, yani yeni baştan yaratacağı bir insan kokusu. Bunu elde etmek için ise de insanlara gereksinim duyacaktır. 

8. Ölümsüz Savaşçı - Beowulf (2007)

Ölümsüz Savaşçı - Beowulf (2007)

Beowulf korkusuz ve oldukça da güçlü bir savaşçıdır. Bütün şehirleri kana bulamış ve çıkardığı kargaşa ile insanları terörize eden Grendel’i alt edebilecek tek kişi Beowulf’tur. Ancak Grendel’i yenmek, kabusun bitmesine yetecek bi durum mudur? İntikam hisleri ile yanıp kavrulan Grendel’in annesi, Grendel’den de daha tehlikeli olacaktır.

9. Aranıyor - Wanted (2008)

Aranıyor - Wanted (2008)

Wesley Gibson’un babası ünlü bir suikastçıdır ve ölümüde bir suikast sonucu olur. Wesley’e babasının intikamını alması için bir teklif yapılır. Babasının mesleğine devam ederek intikamını alacaktır.Babasının eski ortağı Sloan Wesley’i eğitmeye başlar…

10. Star Trek - Uzay Yolu (2009)

Star Trek - Uzay Yolu (2009)

Fringe, Lost gibi diziler dışında Transformers gibi filmlerin de yönetmeliğini yapmış efsanevi yönetmen J.J. Abrams’ın, yeni bir bakış açısı ile sinemaya tekrar döndürdüğü Star Trek, 2009 yılında vizyona girmiştir. Döneminin en sevilen karakterleri en sevilen halleri ile karşımızda. Evren yine tehdit altında ve bu tehdit ile mücadele edecek birileri gerekiyor. Atılgan ve ekibi kötülükle mücadele ederek kendilerini inanılmaz güçlü hissederler. Ancak geleceği parlak gözükmeyen evreni kurtara bilecekler mi belli değil. Bunun için hayatlarını tehlikeye atacak yolculuğa başlarlar…

11. Başlangıç - Inception (2010)

Başlangıç - Inception (2010)

Leonardo dicaprio baş rolünü çektiği film çok yetenekli bir hırsız olan dom insanların bilinç altında düşündüklerini tahminler yürüterek ortaya çıkarması onun ne kadar profesyonel bir adam olduğunun kanıtıdır. Onun bu özelliği hırsızlığa vurması inanılmaz sahnelerin olayları akabinde getirecektir. ancak bu durum onun için bir avantaj sayılsa da bir çok düşmanı da beraberinde getirecektir yani başı büyük dertlerden kurtulmayacaktır.

12. Melankoli - Melancholia (2011)

Melankoli - Melancholia (2011)

Justine Michael ile dünya evine girmek üzere ablasının evine gelir. Ablası Claire ile taban tabana zıt bir karaktere sahip olan Justin düğün gününde dahi melankoli içine girebilen bi yapıdadır. Bu sırada da dünyayı tehdit eden bir gezegen dünyaya yaklaşmakta iki kızkardeş ve aile üyeleri geçmişteki ve hala da süregelen çatışmalarıyla tam bir kaosun içine sürüklenmektedirler.

13. Pasifik Savaşı - Pacific Rim (2013)

Pasifik Savaşı - Pacific Rim (2013)

Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketen bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot (Charlie Hunnam) ve deneyimsiz stajer (Rinko Kikuchi)’dir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.

14. Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014)

Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014)

Uzaylıların dünya Ülkelerine savaş açmasından dolayı dünyadaki tüm ülkeler güçerini birleştirip uzaylılarla savaşmaya başlarlar. Bill Cage, daha önce hiç bir savaşa katılmadığından deneyimsiz bir komutandır. Daha ilk saldırısında öldürülen Cage, mucize bir şekilde canlanarak tekrar dünyaya gelir ve kendisini sürekli ölüp canlandığı bir zaman döngüsünün içinde bulur. Bu şekilde ölümsüz bir savaşçı olduğu için dirilip geri dönerek uzaylılarla savaşmaya önceki seferden daha kuvvetli bir şekilde devam edecektir.

15. Marslı- The Martian (2015)

Marslı- The Martian (2015)

Astronotlar mars gezegenine bir görev için gönderilir. Bölgede meydana gelen fırtına neticesinde astronotlardan Mark Watney ekipten ayrı düşer. Arkadaşları tarafından bir süre arandıktan sonra öldü sanılan Watney’i bulmadan uzay gemilerine binerler. Aslında Watney ölmemiştir ve marsta tek başına yaşam mücadelesi vermek zorunda kalmıştır. Kendisi yaşamaktan oldukça zevk almasından dolayı burada canı pek sıkılmaz. Bulduğu bir kaç alet yardımı ile dünyaya milyonlarca kilometre uzaktan sinyal göndermeye çalışır. Durumu fark eden Nasa, astronotu kurtarmak için çabalarken diğer yandan ekip arkadaşları da önemli bir karar vermek zorunda kalacaklardır.

16. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Kaptan Amerika 3 İç Savaş'da Yenilmezler arasında yaşanan savaşa tanık olacaksınız.Bu savaş Kaptan Amerika ve Demir adam arasında yaşanacaktır.Her ne kadar yaşanan bu savaşta ast üst meselesi gibi olsada,işin arka planında yine farklı terörist grubları yer almaktaadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.