OFPOF

2. Dünya Savaşını Anlatan Aksiyonu Bol Filmler

-
2.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2. Dünya Savaşını Anlatan Aksiyonu Bol Filmler
5.232 izlenme
Ofpofer
-

II.Dünya Savaşının ne kadar acımasız geçtiğini bize gösteren birbirinden güzel filmler.

Savaş filmlerinin kanlı, aksiyon dolu serisini sizlerle paylaşıyoruz. Bu klasikleri hala izlemediyseniz bir göz atın...

1. Er Ryan'ı Kurtarmak - 1998

Er Ryan'ı Kurtarmak - 1998

Yüzbaşı John H. Miller ve yanında bulunan askerlerin, diğer üç kardeşi savaş sırasında farklı cephelerde ölen, bunun sonucunda eve dönüş vizesi alan James Francis Ryan isimli askeri bulmaya çalışırken başlarından geçenleri konu almaktadır.

Filmin ilk 20 dakikasında yer alan Normandiya çıkarması tarihin en gerçekçi çekilmiş savaş sahneleri arasında gösterilmektedir.(24 Temmuz 1998)

2. İnce Kırmızı Hat - 1998

İnce Kırmızı Hat - 1998

Filmde bir grup Amerikan askerinin ikinci dünya savaşı sırasında Japonların saldırısına karşı ayakta durmaya çalışmalarını anlatıyor. Bu savaş öyküsünün yanında kendi iç dünyasını da yansıtmış, 7 dalda oscar adayı olan İnce Kırmızı Hat izlenmeye değer bir filmdir.(25 Aralık 1998)

3. Pearl Harbor - 2001

Pearl Harbor - 2001

İkinci dünya Savaşı sırasında Amerikalılar, Avrupa'ya silah ve asker yardımı yapmaktadır. Uzak doğuda dönemin en güçlü deniz kuvvetlerine sahip Japon İmparatorluğu bundan hoşnut değildi. Barış görüşmelerinin olduğu sırada Japonların süpriz saldırısını anlatan bu film izlenmeye değer bir filmdir.

4. Schindler'in Listesi -1993

Schindler'in Listesi -1993

 II. dünya Savaşı sırasında Naziler'in uygulamış olduğu soykırımdan yüzlerce Polonyalı Yahudiyi kurtarılmasında payı büyük olan Oskar Schindler'i ve bu kurtarmayı anlatan bu film izlenmeye değerdir.

5. Çöküş - 2004

Çöküş - 2004

Adolf Hitler'in son günlerini ve Berlin'in düşüşünü anlatan filmde Hitlerin sığınağındaki savaşı kaybettiğini kabul etmemesiyle oluşan traji komik olayları anlatan filmde son anlarını ve intaharını, Alman ulusunun teslimini anlatan güzel bir film.

6. Das Boot - 1981

Das Boot - 1981

II.dünya Savaşında Nazi İmparatorluğunun denizdeki kurt sürüsünden biri olan  U-96 tip Alman U-boot mürettebatı konu alan epik savaş filmi izlemeye değer.

7. Bonus -Son Samuray - 2003

Bonus   -Son Samuray - 2003

1870'lerin Japonyasında ilk modern ordusunu kurma çalışmaları sırasında Amerikan ordusundan davetli olarak gelen Nathan Algren, samuraylara esir düşer. Samurayların lideri düşmanlarını tanımak için öldürmez ve onu samuray köyüne götürür Nathan Algren samuray kültüründen etkilenir. Bir samuray gibi savaşmayı öğrenir bunun ardından iki taraf arasında kalan Nathan Algren artık taraf seçmesi gerekmektedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.