OFPOF

1977 Yapımı Fantastik Korku Filmi ''Suspiria'' 40. Yılına Özel Restore Edilmiş Haliyle Yeniden Vizyona Giriyor

-
429
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
1977 Yapımı Fantastik Korku Filmi ''Suspiria'' 40. Yılına Özel Restore Edilmiş Haliyle Yeniden Vizyona Giriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

"Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 1001 Film" listesinde yer alan Suspiria yeniden beyaz perdeye dönüyor!

1977 yapımı fantastik korku filmi Suspiria, 40. yılına özel 35mm negatifinden restore edilmiş sansürsüz görüntü ve ses kopyasıyla yeniden seyirciyle buluşuyor. Gerilim türünün en yetkin isimlerinden olan Dario Argento’nun başyapıtı olan Suspiria, sinema tarihinin en başarılı birkaç gerilim filminden biri. Argento'ya has müzikleri bile üzerinden geçen yıllara meydan okur niteliktedir. Başrolünü Jessica Harper'ın üstlendiği filmin kadrosunda Joan Bennett, Stefania Casini, Udo Kier, Alida Valli, Flavio Bucci ve Miguel Bosé da yer alıyor. Kadrajları, müzikleri ve renk kullanımı ile büyüleyen kült yapımın yeniden çekimi için de hazırlıklar devam ediyor.

film Afişi

1977 Yapımı Fantastik Korku Filmi ''Suspiria'' 40. Yılına Özel Restore Edilmiş Haliyle Yeniden Vizyona Giriyor-t216xj554y

Film Konusu

Amerikalı genç kadın Suzy Bannion, dünyanın en iyi bale okullarından birine gitmek için Almanya'ya gider. Bir akşam vakti okulun kapısını çalar ve tam da bu andan itibaren esrarengiz durumlara tanık olmaya başlar. Taksiden indiği an bir başka öğrencinin okuldan çıkıp ormana doğru koşturmaya başladığını gören genç kadın olaylara anlam veremez. Öte yandan kendisine kapıyı açan biri de olmaz. Ertesi gün tekrar geldiğinde okula alınır ve ardından yavaş yavaş uyum sağlamaya başlar. Fakat zamanla tanık olacağı tuhaf olay ve durumlar ürkütücü bir gerçeği keşfetmesine neden olur. 

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrolünü Suzy Banner rolüyle Jessica Harper'ın üstlendiği filmin kadrosunda Madame Blanc rolünde Joan Bennett, Sara rolünde Stefania Casini, Dr. Frank Mandel rolünde Udo Kier, Miss Tanner rolünde Alida Valli, Daniel rolünde Flavio Bucci ve Mark rolünde Miguel Bosé da yer alıyor. 

Vizyon Tarihi

29 Eylül 2017

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık