OFPOF

13 Yılın Ardından Yüzüklerin Efendisi Bizde Ne İzler Bıraktı?

-
674
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
13 Yılın Ardından Yüzüklerin Efendisi Bizde Ne İzler Bıraktı?
0 izlenme
Ofpofer
-

Film tutkunlarının Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya ile tanışması üzerinden tam 13 yıl geçti, peki bu gizemli dünyanın bize bıraktıkları neler?

Fantastik Fimlere Artan Sevgi ve ilgi

Fantastik Fimlere Artan Sevgi ve ilgi

Yönetmen Peter Jackson ve arkadaşları bu filme yatırım yaparken bir dünyayı bu kadar değiştirebileceklerini biliyorlar mıydı acaba? Ya da dünya içinde yarattıkları farklı dünyaya herkesin inanacağını... 2 milyar doların üzerinde bir gişe hasılatı dünyada bu filme olan inancı göstermiş oldu ve sonrasında bir çok bilgisayar oyunun da dünyanın adının orta dünya olarak değiştiğini gördük.

Game Of Thrones İle Tanıştık

Game Of Thrones İle Tanıştık

Orta dünya olmasaydı biz bu dünyayı sevmeseydik sizce bugün dünyada yankı uyandıran, büyük bütçeli Game of Thrones serisi olabilir miydi? Yüzüklerin Efendisi seyircide o kadar büyük bir iz bıraktı ki; tam kendimizi bir boşlukta hissettiğimiz anda "Winter is Coming " sözü ile kaldığımız yerden devam edebildik.

Yeni Zelanda'yı Keşfettik

Yeni Zelanda'yı Keşfettik

Bugün Peter Jackson için Yeni Zelanda turizmini kalkındıran adam diyorlar. E çok da haksız değiller. Bize haritada yerini bile bilmediğimiz bir ülkeyi öğreten Yüzüklerin Efendisi değil miydi? Seyirci için Yeni Zelanda bu dünyadaki Orta Dünyadır. Peki sonrasında ne oldu? Yeni Zelanda halkı sinema oyuncusuna dönüştü. Yeni Zelanda ise Holywood'un fantastik ülkesi oldu.

Oyuncak Dünyasında Yükseliş

Oyuncak Dünyasında Yükseliş

Orta dünya bildiğimiz dünyayı değiştirmeye devam ederken; çocukların dünyası da Lego firmasının Orta Dünya legoları ile zenginleşti ve güzelleşti. Orta Dünyanın figürleri ve legoları her çocuğun vazgeçilmezi haline geldi.

Sİnemada Görsel Şölen

Sİnemada Görsel Şölen

Yüzüklerin Efendisi serisine kadar bildiğimiz sinema ile yetinirken bir anda her şey değişti ve sinemada görsel şölenin ne olduğunu öğrendik. Serinin ardından yapılan filmlerde seyirci bu zevki yakaladıktan sonra çaresiz kaldığı için bütçeden taviz veremediler. Yüzüklerin Efendisi sinemaya görsel şölen kavramını kazandırmış olan seridir.

Hobbitler Var mıydı?

Hobbitler Var mıydı?

Biz orta dünyada daha önce hiç tanımadığımız bir ırk ile tanıştık. Adları Hobbitlerdi ve insan ile cüce arası bu varlıklar hayatımıza o kadar nüfus etti ki esprilerimize bile onları dahil ettik. Bugün Yeni Zelanda'da artık bir Hobbit diyarı var. Acaba Tolkien Hobbitleri gerçek hayattan almış olabilir mi? İnsan sormadan edemiyor doğrusu.

Kuyum Sektöründe Güç Yüzükleri

Kuyum Sektöründe Güç Yüzükleri

Yüzüklerin Efendisi serisi bittiğinde orta dünya ile aramızda bir bağlantı aradık. Kopmayacak ve bizi sürekli orta dünyaya bağlayacak bir bağlantı. Ve aklımıza ilk gelen en güçlü bağlantı güç yüzüğü değil miydi? Bizim kıymetlimiz! Bizde de olabilirdi bir tane derken kuyumculara koştuk. Orta Dünyada 9 tane üretilmiş olan yüzükten kuyum sektörü binlerce üretti. Artık herkesin bir güç yüzüğü vardı ve insanlar daha huzurluydu.

Sevgilinize Arven mi Diyorsunuz?

Sevgilinize Arven mi Diyorsunuz?

Orta Dünyada daha önce dünyada hiç dikkatimizi bile çekmemiş bir Elf Prensesi ile tanıştık. Adı Arven'di ve Kral Aragorn'un büyük aşkıydı. Belki gerçek hayatta Liv Tyler bir çok kişinin gözüne o kadar da değerli gözükmüyordu ama Arven herkesin sevdiği insan hitap ederken söylediği en güzel kelime haline geldi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.