OFPOF

10 Kere İzlense de Anlaşılamayan David Lynch Filmleri

-
9.2b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
10 Kere İzlense de Anlaşılamayan David Lynch Filmleri
11.454 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

David Lynch'in birbirinden enteresan ve tam olarak hala anlaşılamayan filmlerini sizin için bir araya getirdik.

1. Eraserhead

Eraserhead
David Lynch'in ilk uzun metrajlı filmi olan Eraserhead'in, sinema tarihi açısından önemli bir yeri olduğu söylenir. film ne anlatıyor derseniz, kim bilir ne anlatıyor. İzliyoruz falan ama türlü çürümüş nesneler, bi garip bebekler, saçma ilişkiler falan var.

2. Dune

Dune
Kapsamlı bir bilim kurgu romanını zamanın şartları ve yine kendine has tavrı ile filme çeviren David Lynch, başarılı bir yapıma imza atmış. Ancak kitabı okuyanların "ne anlatıyor bu değişik" tarzı yorumları da yok değil.

3. Blue Velvet

Blue Velvet
Garip karakterlerin, olay örgülerinin ve farklı bir dünya görüşünün yer aldığı Blue Velvet, daha girişte seyirciye "hee kesin olmuştur bu" dedirtir. Kafayı sıyırmış bir şarkıcı ve sadist bir uyuşturucu bağımlısını da içerir.

4. Lost Highway

Lost Highway
Körpecik beyinlerinizi yakmak, gerim gerim gerilmek ve sonunda "ee neydi bu şimdi?" demek istiyorsanız buyrun Kayıp Otoban'ı izleyin. Kaşları jiletle alınmış bordo rujlu elemanla rüyalanabilirsiniz. Dikkat edin.

5. Mulholland Drive

Mulholland Drive
İzlediğinizde anlamayacağınız, sonra tekrar izleyip yine anlamayıp "Kesin sıkıntı bende. Kimseye çaktırmayın." dedikten sonra kimsenin anlamadığını göreceğiniz film.

6. Inland Empire

Inland Empire
Lynch bu sefer anlaşılmamak üzerine bir film çekmişcesine sınırları zorluyor. İç içe geçmiş kurgular, betimlemeler, metaforik kullanımlar... Adam "toplum ne abi ya, sanat sanat içindir" düşüncesinin kalesi.

7. Rabbits

Rabbits
Ruh sağlığı bozucu, asap bozan, uyku kaçıran, akıldan çıkmayan ve yer yer ürperten Rabbits de yine bütün filmlerinde olduğu gibi tam olarak ne anlamanız gerektiğini bir türlü anlatmayan bir film. İzledikten sonra fatal erör verebilirsiniz. Dikkat edin.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.