OFPOF

''Eski Filmleri İzlemem'' Diyenlerin Bir Daha Düşünmesi Gerektiğinin Kanıtı 9 Film

-
964
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
''Eski Filmleri İzlemem'' Diyenlerin Bir Daha Düşünmesi Gerektiğinin Kanıtı 9 Film
921 izlenme
Ofpofer
-

Günümüz filmlerinin çoğundan güzel, yeri doldurulamayan eski filmler.

Eski filmleri sevmeyen, siyah-beyaz olursa izlemem, 90' öncesi ise izlemem diyenlerin bu filmlerden herhangi birini izledikten sonra tekrar düşünmesi gerekecek. Çoğu çıktığı döneme damga vurmuş, sinemaya yön vermiş, gerek konularıyla gerekse işleyiş ve bıraktığı hislerle insanların beğenisini kazanmıştır. İzlerseniz bana hak vereceksiniz. 

- 12 Angry Men (1957)

12 Angry Men (1957)
Başrolünde Henry Fonda'nın bulunduğu filmin konusu bir cinayet davası. Karar alması gereken jüri üyelerinin, kararlarında adil olup olmadıkları ve kendi hayatlarını işin içine katıp katmadıkları sorgulanıyor. Bir başyapıt olan film kesinlikle izlenmeli.

- Il Buono, il Brutto, il Cattivo (1966)

Il Buono, il Brutto, il Cattivo (1966)
Aksiyon dolu klasik bir western filmidir. İzlemeyen, önyargılı davranan arkadaşlar hemen açıp izlemeliler. Clint Eastwood'un müthiş performansı, kullanılan müzikler, oyunculuklar yani herşeyi çok iyidir. 

- Casablanca (1942)

Casablanca (1942)
efsane kadrosuyla göz dolduran, dünyanın en romantik sahnelerini içinde barındıran bir aşk filmi. Gözler dolar mı bilmem ama bi burukluk hissediyor insan izledikten sonra.

- Modern Times (1936)

Modern Times (1936)
Sessiz de güldürebilen ender insanlardan olan Charlie Chaplin filmi. Gülmeye ihtiyacınız varsa açın izleyin bu 79 senelik filmi.

- Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Stanley Kubrick'in Komedi ve eleştiri karışımı filmi herkes tarafından sevilmeyebilir fakat izlenilmelidir zira filmde yapılan savaş karşıtı eleştiriler çok iyidir.

- Citizen Kane (1941)

Citizen Kane (1941)
Medya patronunun son sözlerinin gizemini çözmeye çalıştığımız bu film de klasikler arasındadır. Orson Welles'in hem oynayıp hem yönettiği film izlenmeli, izlettirilmelidir.

- To Kill a Mockingbird (1962)

To Kill a Mockingbird (1962)
Günümüzde dahi devam eden Amerika'daki ırkçı tartışmaları merkezine alan film, bir dava üzerinden haklı olan tarafı bulmaya çalışıyor.

- Singin' in the Rain (1952)

Singin' in the Rain (1952)
Müzikal tarzında olan film, bir güldürüp bir hüzünlendiriyor. Yağmur altında, sokak lambasının altındaki meşhur dansın bulunduğu film.

- Chinatown (1974)

Chinatown (1974)
Listede ki en yeni film sayılabilecek olan film bir polisiye-gizem filmi. Başrolünde Jack Nicholson'ın olduğu film çok sürükleyici ve kafa karıştırıcı. İzlerken ''ne oluyor ya'' diyebilirsiniz.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.