OFPOF

'Angelina Jolie’ Deyince Aklınıza Gelen 12 Film

-
2.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
'Angelina Jolie’ Deyince Aklınıza Gelen 12 Film
3.140 izlenme
Ofpofer
-

Oscar, Altın Küre ve Emmy ödüllü 'Angelina Jolie’ yle özdeşleşmiş dev bütçeli, bol gişeli filmler...

1. Kemik Koleksiyoncusu (1999)

Kemik Koleksiyoncusu (1999)
Bir seri katilin ipuçlarıyla beslediği cinayetlerine odaklanan dedektif Lincoln Rhyme (Denzel Washington) geçirdiği bir kaza sonucu hareket edemez hale gelir. Yataktan kalkamayan dedektife bu cinayetleri çözebilmesi Amelia Donaghy (Angelina Jolie) adındaki polis memuru yardımcı olacaktır.
 

2. Lara Croft: Tomb Raider (2001)

Lara Croft: Tomb Raider (2001)
Tomb Raider adlı ünlü video oyunundan uyarlama filmde Angelina Jolie Lara Croft'u canlandırdı. 2003’te devam filmi Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı çekildi.
 

3. Büyük İskender (2004)

Büyük İskender (2004)
32 yaşında yeryüzünün büyük imparatorluklarından birini kurmayı başaran Büyük İskender’in hikâyesini anlatan filmde Angelina Jolie, III. Aleksandros'un (Büyük İskender) annesi Olympias karakterini canlandırmıştır.
 

4. Bay ve Bayan Smith (2005)

Bay ve Bayan Smith (2005)
Sıradan bir evlilik yaşayan Jane (Angelina Jolie) ve John Smith’in (Brad Pitt) hayatlarındaki monotonluğu bozan tek şey; birbirlerine söyledikleri yalanlardır. Çift, aslında, birbirine rakip iki suç örgütünün tetikçisidir. Ve bir gün bu karı-kocaya birbirlerini yok etme görevi verilir.
 

5. Kirli Sırlar (2006)

Kirli Sırlar (2006)
CIA’in istihbarata karşı koyma bölümünün gizli kuruluş hikâyesini anlatan filmde Matt DamonAngelina Jolie, William Hurt, Alec Baldwin, Robert De Niro ve Joe Pesci gibi isimler rol aldı.
 

6. Wanted (2008)

Wanted (2008)
Angelina Jolie, dünyanın en büyük ve en çok tanınan ABD'li çizgi roman şirketi DC Comics'in çizgi romanı Wanted'tan uyarlamış olan filmde ‘Fox’ karaterini canlandırdı.
 

7. Changeling (2008)

Changeling (2008)
‘Changeling’, İngilizcede küçükken değiştirilen bebek anlamına gelmektedir. film Türkiye'de ‘Sahtekâr’ adıyla vizyona girmiştir. Kaçırılan oğlunun bulunmasıyla birlikte Christine Collins’in (Angelina Jolie) duaları kabul görmüştür. Ancak anneyle oğlunun yeniden buluşmasının karmaşası arasında Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark edecektir.
 

8. Turist (2010)

Turist (2010)
Johnny Depp ve Angelina Jolie'nin başrolleri paylaştığı film; ABD'li bir turistin, gizemli bir kadını işlediği bir suçu örtmek için kullanmasını anlatıyor.
 

9. Ajan Salt (2010)

Ajan Salt (2010)
Angelina Jolie'nin Rus casusu olmakla suçlanan bir CIA ajanını canlandırdığı filmde, ilk başta başrol için Tom Cruise düşünülmüş ama senaryo daha sonra Jolie için yeniden yazılmıştır.
 

10. Malefiz (2014)

Malefiz (2014)
Küçükken insanların orman krallığına saldırdıklarını gördükten sonra kindar ve taş kalpli bir kahramana dönüşen peri Malefiz, insanların kralının kızı olan prenses Aurora’yı lanetler. Fakat Aurora büyüdükçe, Malefiz onun gerçek barışı sağlayacak tek anahtar olduğunu fark edecektir.
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.