OFPOF

Sen Misin Hocaya Tokat Atan? - Fıkra

-
246
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sen Misin Hocaya Tokat Atan? - Fıkra
0 izlenme
Ofpofer
-

Yolda yürürken ensesine bir tokat atan adama haddini bildiren Nasreddin Hoca.

Bir gün Hoca sallana sallana yolda yürürken, arkasından gelen biri ensesine kuvvetlice bir tokat atar. Hoca neredeyse yere düşecek gibi olur. Hoca büyük bir hiddetle: 

-Ne cüretle bana vuruyorsun? der.

Adam, biraz ukala bir tavırla, kısaca özür diler. Küçük bir hata yaptığını ve Hocayı bir arkadaşına benzettiğini söyler. Ayrıca, Hocanın küçük bir tepeyi dağ haline getirdiğini belirtir.

Bunun üzerine Hocayı mahkemeye gitmekten başka hiçbir şey tatmin etmez. Hoca ısrarlıdır ve adamın bunu kabul etmekten başka çaresi yoktur. Kadıya giderler. Kadı her iki tarafıda dinler. Ancak kadı adamın arkadaşı olduğundan, onu müşkül durumdan kurtarmanın çaresine bakarken, Hocayı da yumuşatmaya çalışır.

-Hoca, hislerini anlıyorum. Herkes aynı şeyleri hissederdi bu durumda. Şimdi ne dersin, bu adam kendine bir tokat atsa kabul edermisin?

Hoca bu çözüm önerisine tatmin olmaz, ısrar eder ve mahkeme yapılsın, der.

Bunun üzerine kadı, adama 5 kuruş ceza verir ve gidip getirmesini söyleyip kürsüden iner.

Hoca, adamın dönmesini bekler. Bir saat geçer, iki saat geçer fakat adamdan ses seda yoktur. Mahkeme kapısının kapanmasına az bir zaman kalmışken, Hoca kadının, en meşgul bir anında ensesine okkalı bir tokat atar ve ekler: 

-Kusura bakma kadı efendi, daha fazla bekleyemeceğim. Gelirse söyle ona, 5 kuruşu sana versin.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık