OFPOF

Kaplumbağaların Su Sıkıntısı - Fıkra

-
591
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kaplumbağaların Su Sıkıntısı - Fıkra
539 izlenme
Ofpofer
-

Kaplumbağa deyip geçmemek lazım. Bu devirde baba oğluna bile güvenmiyor, kaplumbağadan her şey beklenir.

Kaplumbağaların yaşadığı yerde su sıkıntısı başlar. Hemen köy halkı toplanır ve bir çözüm bulmaya çalışırlar. İçlerinden en yaşlısı olan bilge kaplumbağa, karşıdaki dağın arkasında bir göl olduğunu ve o gölden iki genç kaplumbağanın su getirmesi fikrini ortaya atar. İki genç kaplumbağa gönüllü olurlar ve ertesi sabah yola koyulurlar.

1, 3, 5, 10, 20 yıl demeden göle ulaşmak için yürürler. En sonunda göl kenarına ulaştıklarında ciddi bir sorun olduğunu farkederler. Yanlarına su dolduracak birşey almamışlardır. Kafa kafaya verip düşünürler ve bir karar alırlar. Bir tanesi geri gidip gelecek, diğeride onu göl kenarında bekleyecektir.

Fakat geri gidecek olanın bir istediği vardır. Göl kenarında bekleyecek olan diğer arkadaşı gidip gelene kadar, sudan kesinlikle içmeyecektir. İkisi anlaştıktan sonra kaplumbağa yola koyulur ve ormanda ağaçlıkların arasından kaybolur. Diğeride göl kenarına oturup beklemeye başlar.

1, 3, 5, 10, 20, 30 yıl demeden bekler durur. Bekledikçede susayan kaplumbağa artık dayanamaz ve su içmek için göle değdiği anda, arkadaki ağaçlarından arkasından diğer kaplumbağa çıkıverir ve arkadaşına seslenir:

''Bak böyle yaparsan gitmem ha''


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık