OFPOF

Türkiye'nin Vazgeçilmez Lezzetleri

-
460
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'nin Vazgeçilmez Lezzetleri
0 izlenme
Ofpofer
-

Tartışmasız dünyanın en güzel yemeklerine sahip mutfaklardan biride Türk mutfağıdır. Acısıyla tatlısıyla bir çok lezzeti içerisinde barındırmaktadır.

En güzel lezzetlerin içine dahil olduğu türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerini öğrenmeye hazır mısınız?

İçli köfte

İçli köfte

İnce bulgur ve özenerek hazırlanan kıymalı için muhteşem buluşması ile ortaya çıkan en lezzetli tatlarımızdan biridir. Aslen Arap kökenli bir yemek türü olup ülkemizde Bitlis, Diyarbakır, Sivas, Adıyaman yörelerine ait bir yemektir. İçliköfte türk mutfağını dünya mutfağından ayıran bir lezzettir.

Pide

Pide

İncecik hamurun içine eklenen harcın taş fırınlarda pişirilmesiyle damaklarımızda en güzel tadı bırakan hamurişidir. Farklı yörelerde farklı isimleri ve lezzetleri olmasına rağmen olmazsa olmazlarımızdandır.

İskender

İskender

Bursa yöresine ait  muhteşem bir lezzettir. Etin damakta bıraktığı o güzel lezzet insanı adeta kendine bağlamaktadır.

Baklava

Baklava

Gaziantep yöresine aittir. İncecik açılmış yufkanın içerisine antep fıstığı yada ceviz konularak yapılan bir tatlıdır. Ülkemizin milli gururu olan ve dünyada eşi benzeri olayan bir tattır.

Kebap

Kebap

Tabiki türk mutfağının olmazsa olması Adana Kebabır. Kullanılan eti farklıdır ve zırh adı verilen satırla doğranarak yapılır. Her ne kadar Adana Yöresine ait olsada hemen hemen her ilimizde yapılmaktadır.

Mantı

Mantı

Kayseri yöresine ait en önemli lezzetlerimizdendir. Hazırlanan hamurun içine harç katılarak muska şeklinde kaptılıp sarımsaklı yoğurtla süslendirilir.

Kuru Fasulye

Kuru Fasulye

türk mutfağının tartışmasız en ama en özel yerine sahip lezzetimizdir. Anadoluyu temsil eden yegane yemeğimizdir. Hele yanında soğan varsa lezzetin en dibini yaşamanız kaçınılmazdır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.