OFPOF

Xiaomi Mi 8, 3D Yüz Tanıma ve Parmak İzi Okuyucusu ile Geliyor

-
2.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Xiaomi Mi 8, 3D Yüz Tanıma ve Parmak İzi Okuyucusu ile Geliyor
0 izlenme
Ofpofer
-

Fiyat performans ürünleriyle dikkat çeken Xiaomi, kuruluşunun 8. yılına özel bir amiral gemi modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenilen Xiaomi’nin yeni amiral gemi modelinin Mi 7 ismiyle gelmesi bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Xiaomi kuruluşunun 8. yılına özel olarak bu modele Xiaomi Mi 8 adını verecek.

Bununla birlikte en yüksek donanım özelliklerine sahip olması beklenilen Xiaomi Mi 8 rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

Bir süredir gündemde olan modelde, iPhone X modelinde olduğu gibi 3 boyutlu bir yüz tanıma teknolojisinin yer alacağı söylentiler arasında. 3D Structured Light kamera adı verilen sistemin Android tarafının en gelişmiş yüz tanıma modülü olacağı iddia ediliyor.

Xiaomi Mi 8, 3D Yüz Tanıma ve Parmak İzi Okuyucusu ile Geliyor-ksz0rqj036

Buna ek olarak gelen son sızıntıda ise Mi 8 modelinde ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusunun yer aldığı görüldü. Halihazırda alıştığımız parmak izi tarayıcılarına kıyasla biraz yavaş çalıştığı için pek tercih edilmeyen bu ekrandan parmak izi okuyucu, yüz tanıma ile birlikte Xiaomi’nin elini güçlendirecektir.

6 inç boyutunda bir ekranla gelmesi beklenilen modelin kalbinde Snapdragon 845 işlemcisi yer alacak. 64 GB depolama ile 6 GB RAM, 128 GB depolama ile 6 GB RAM ve 256 GB depolama ile 8 GB RAM seçeneklerinin sunulacağı modelde 3170 mAh batarya yer alacak.

Modelin Xiaomi Mi Band 3 ile birlikte 31 Mayıs tarihinde tanıtılması bekleniyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık