OFPOF

Xiaomi Geri Dönüşüme Destek İçin Tüketicilere Para Verecek

-
294
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Xiaomi Geri Dönüşüme Destek İçin Tüketicilere Para Verecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çinli teknoloji devi Xiaomi'den çevreye duyarlı bir hareket geldi. Xiaomi elektronik atıkları geri dönüştürmeye yardım edecek.

Xiaomi Hindistan, ülkedeki eski ve kullanılmayan elektronik ürünlerin geri alınması ve geri dönüştürülmesi için bir girişim başlattı. Program, "Mi Hindistan ürünü geri alma ve geri dönüşüm programı" olarak adlandırılıyor.

Xiaomi web sitesinde "Çevreye karşı sorumlu davranmak için cep telefonları, taşınabilir şarj cihazları, hoparlörler, kulaklıklar vb. elektronik öğelerin tüketici tarafından atılması yerine geri dönüştürülmesi sözünü verdik." şeklinde belirtildi.

Programın iyi yönü tüketicilerin katılmak için hiçbir ücret ödemesine gerek olmamasının yanında çevreye ve tüketiciye olan faydasının çok büyük olmasından kaynaklanıyor.

Bunun için tüketicilerin tek yapması gereken bir form doldurmak oluyor. Xiaomi daha sonra e-atıkları alması için birisini ayarlıyor ya da tüketiciler atıkları doğrudan bir servis merkezine bırakabiliyor. Bonus olarak Xiaomi, kendi web sitesinde 1.000 Hint rupisi veya daha fazla bir satın alımın karşılığında tüketicilere 100 Hint rupisi değerinde bir indirim kuponu bile veriyor.

Elektronik ürünlerin elden çıkarılması aslında büyük bir olay. Bun ürünlerin sıradan çöp kutusuna atılmaması gerekiyor. Tüm elektroniklerde kurşun ve ağır metaller gibi zararlı maddeler bulunuyor. Telefonlar ve batarya bulunduran diğer cihazlar ise yangın tehlikesi oluşturuyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık