OFPOF

Dünyanın En Gelişmiş Robotları

-
694
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyanın En Gelişmiş Robotları
0 izlenme
Ofpofer
-

Filmlere, dizilere konu olan robotlar günden güne gelişiyor fakat aralarında en gelişmiş kim?

Bir aralar çok tartışılan "Robotlar dünyayı ele geçirecek" konusu baya heryere yayılmıştı. Sizce olabilir mi böyle birşey? teknoloji her geçen gün gelişiyor buna robotlarda dahil hepsi birbirinden yetenekli ve kurnazlar fakat en iyisi kim bir göz atalım...

Kuratas

Kuratas

Japon mühendisler tarafında 2012'de yapılmış Kuratas 4 ton ağırlığında ve 4 metre uzunluğunda. Gelişen teknoloji sayesinde kumanda veya pilot ile hareket edebiliyor. 

iCub

iCub

Bu robot özenle yapılmış elleri ve parmakları sayesinde objeleri daha rahat tutarak rakiplerine meydan okuyor. Şimdi ise mühendisler insan zekasının bilişsel işlemini bu robota aktarmaya çalışmaktadır. Eğer ki başarılırsa bir nevi robot kendi kararlarını kendi verecek diyebiliriz.

HRP4C

HRP4C

Robot gerçekci bir yüze sahip ve insanların yüz hareketlerini taklit etmek için tasarlanmıştır. İnsan gibi hareket edebilen ve geliştirilmiş ses tanıma özelliğine sahip robot günümüzün en ileri andridi olarak kabul görmektedir.

Atlas

Atlas

Robotun özelliği vurduğunuzda herhangi bir denge kaybı yaşamaması. Herhangi bir engelin üzerinden atlayabilmekte ve tırmanabilmekte.

WildCat

WildCat

Günümüzün en gelişmiş 4 ayaklı tasarıma sahip olan WildCat bütün yüzeylerde rahatça hareket edebilir. Robot saatte 45 km hıza ulaşabilmektedir.

RoboBee

RoboBee

Robot 80 miligram ağırlığa ve 3 cm kanat genişliğine sahiptir. Kullanım alanları ise çevre izleme gibi askeri görevlerde iş görmektedir.

Curiosity

Curiosity

Nasa'nın Mars'a keşif amacları için gönderdiği ve bir araba büyüklüğünde olan robot en üstün donanımlara sahiptir. Lazer sistemi ve robotik kolu sayesinde toprak analizini hemen yapabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.