OFPOF

Cortana PC ve Akıllı Telefonların Ötesine Geçiyor

-
340
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cortana PC ve Akıllı Telefonların Ötesine Geçiyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Akıllı hoparlörler ve otomobillerde bulunabilmek için geliştirilen Cortana, Build 2017’de tanıtıldı.

Microsoft'un yıllık Geliştirme Konferansı Build 2017 geçtiğimiz gün bir çok geliştirme ve güncelleme tanıtımlarında bulundu. En ilginç konulardan biri Cortana Becerileri Seti'ni duyuran Cortana'nın yeni gelişim raporları sunumuydu. Invoke adı verilen ve AI yardımcısı olan dahili bir ürünün sergilenmesi ile Cortana artık çok daha farklı alanlarda farklı amaçlar için kullanıma açık olacak.

Ürün birkaç gün önce açıklandı, ancak yeni Invoke, müziğinizi çalabileceğiniz, takvimleri ve etkinlikleri yönetebileceğiniz, hatırlatıcılar oluşturabildiğiniz, trafiği kontrol edebileceğiniz, haberleri dinleyebileceğiniz vb. sesle etkinleştirilen bir hoparlördür. Biliyoruz ki Amazon da Amazon Echo’da hemen hemen aynı geliştirmeleri yapıyor üstelik dokunmatik ekran ile birlikte. Skype entegrasyonu sayesinde, cep telefonlarına, sabit hatlara ve diğer Skype özellikli cihazlara çağrı oluşturma da mümkün olacak. Akıllı ev cihazlarını, örneğin ışıkları çıkartan veya sıcaklığı kontrol eden ses kullanarak kontrol edebilir.

Harman'ın yanı sıra Intel ve HP de Cortana özellikli cihazlar ürettiklerini açıkladı. HP, aygıt oluşturma üzerine yoğunlaşacağını söylerken, Intel referans platformlarının üretimine odaklanacak.

Cortana ayrıca aracınız da dahil olmak üzere evinizin ve Windows 10 cihazlarınızın ötesine geçecek. Cortman, Harman Kardon Invoke hoparlörünü kullanarak, cihaz ağınızda kesintisiz bir şekilde etkileşimde bulunarak görevleri hands-free gerçekleştirirken sürücüye yardımcı olabilir.

Invoke hoparlörünün 2017 sonbaharında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık