OFPOF

BlackBerry’nin Yazılımlar Satış Hızının Azalması Müşteri Temsilcilerinden Kaynaklanıyor

-
335
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
BlackBerry’nin Yazılımlar Satış Hızının Azalması Müşteri Temsilcilerinden Kaynaklanıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

BlackBerry CEO’su uzun süredir devam eden toparlanma sürecinin satış görevlilerinin eksikliği yüzünden yavaşladığını belirtti.

Yazılım üreticisi BlackBerry Ltd'nin uzun süren kurtarma çabaları, satış temsilcilerinin yetersizliğinden ve karmaşık ürünlerini daha da karmaşıklaştırarak tanıtmaktan dolayı yavaşladığı söylendi. CEO John Chen, büyüme hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için daha fazla satış uzmanı kiralanacağı konusunda söz verdi.

BlackBerry'nin geleneksel müşterileri üst düzey global şirketlerde güvenlik yöneticileri olmakla birlikte, akıllı telefon üreticisinden otomotiv yazılımına, kamyon üretim endüstrisi için siber güvenlik danışmanlığına ve varlık takibine kadar her satıcının yeniden yeni kimlikleri ile buluşmasını sağlıyor.

BlackBerry'nin geliri, Apple Inc ve Alphabet Inc'in akıllı telefon pazarının kontrolünü Kanadalı şirketten aldıktan sonra 2013'te azalmaya başlamıştı. Chen moderatörlüğe başkanlık görevini devraldı ve gelirini artırmak için bünyeye yeni bir yazılım ofisi ekledi ki kesinlikle bu yatırım ve gelişim firmanın geleceğinin bir kısmını oluşturuyor diyebiliriz çünkü bu alanda gerçekten uzman bir ekip oluşturuldu ve ciddi projeler üretiliyor.

Chen analistlere yaptığı açıklamada, 2010 yılında satın aldığı endüstriyel yazılım üreticisi QNX'in yanı sıra gündelik nesnelerdeki bilgi işlem cihazlarını birbirine bağlayan ve "kamyonla taşıma için Radar varlık izleme servisi"ni içeren Things Business adlı işyerinde daha fazla satış elemanı tutmayı planladığını söyledi. ''Mesele bunu halletmek ve anlaşmayı sağlamak." dedi. "Ve bu yüzden dağıtım kanallarımızı hızlandırmamız gerekiyor.”

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık