OFPOF

Apple ve Dialog Arasındaki Anlaşmalar Riske Girdi

-
390
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple ve Dialog Arasındaki Anlaşmalar Riske Girdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hisseleri düşmeye başlayan ve en iyi çip üreticisi olarak görülen Dialog için finansal analistler yeni bir rapor düzenledi.

Dialog Semiconductor, Salı günü hisse senedini kesti ve Anglo-Alman çip imalatçısının hisselerini üçte bir oranında aşağıya düşürdü. Bir finansal analiste göre, Apple Inc ile önemli tedarik firması aralarındaki anlaşmayı bozabilme riski var.

Bankhaus Lampe, Dialog'un 2019 yılının başlarında güç yönetim entegreli devrelerinin (PMIC) yerini alabileceği kendi pil tasarruflu çipi üzerinde çalışmakta olduğunu tartışırken, Dialog'daki derecesini "tutma" politikasından "satma" politikasına doğru yöneldiğini belirtti. Böylelikle de ellerindeki hisseler için azaltma planı devreye girdi.

Analistler, Dialog'un 2016 satışlarının %70'inden fazlasını Apple'ın yaptığı hesapladı. Alman şirketi, pazarın yaklaşık %20'sine sahip akıllı telefonlarda kullanılan güç yönetimi çiplerinin dünyadaki en iyi üreticisi olduğunu söylüyor.

Dialog'daki hisse sayısı Salı günü yedi ayın en düşük seviyesine kadar %36 oranında düştü. 2016 yılının ikinci yarısında, iPhone 8'in 2017'de piyasaya çıkması beklentilerinin artmasıyla ikiye katlandılar. Dialog, hisse düşüşünün sebebini görmediğini ve 2017'de "iyi gelir artışı"nın mali görünümüyle rahat kaldığını ve bu durumun, geçen yıl %12'lik bir düşüşe işaret ettiğini söyledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık