OFPOF

Uçak Yolculuğunun Rahat Geçmesi İçin 7 Etkili Taktik

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uçak Yolculuğunun Rahat Geçmesi İçin 7 Etkili Taktik
0 izlenme
Ofpofer
-

Herkes bir gün bu yolculuğa çıkmış veya çıkacaktır siz siz olun bu tüyolara bir göz gezdirin.

1. En rahat Giysilerini Giyin

En rahat Giysilerini Giyin

Kadınlar için en rahatı elbise olacaktır,kot pantolon ya da bacakları sıkan darlıkta kıyafetlerden kaçınılması gerekir.

Erkekler için ise bol gömlek, t-shirtler, yine aynı sekilde kan dolaşımını engelleyecek sıkılıkta pantolon,şortlardan uzak durulması gerekir.

2. En Güvenli Koltuk

En Güvenli Koltuk

Genel olarak giriş kapısına yakın olmak daha iyi olarak algılanmaktadır ve bir çok yolcu ön koltukları tercih etmektedir. Ayrıca ön koltuklar en pahalı koltuklardır. Fakat bu durum ön koltukların en güvenli yerler olduğu anlamına gelmemektedir.

2007 yılında yapılan bir araştırmaya göre ,arka koltuklar % 69, kanat kısmında ki koltular % 56, %49 oranıyla birinci sınıf  ve (veya) ön koltuklar hayatta kalma oranına sahip olduğu görülmektedir.

3. Pencere veya Koridor

Pencere veya Koridor

Bir araştırmaya göre 10.000'den fazla yolcu 7F numaralı koltuğu seçmiştir. Pencere yanında ve uçağın sağ tarafında bulunur. Başka bir havayolu şirketi benzer çalışma sonucunda en çok oy alan 6A numaralı koltuk olmuştur. Yolcuların %60'ı
rahatsız edilmemek ve rahat bir uyku için bu bölümleri tercih ettiği belirtilmiştir.

4. Oturma pozisyonları

Oturma pozisyonları

Sürekli aynı şekilde oturmamaya dikkat edilmesi gerekir, sırt ve bel ağrılarından kaçınmak için %5-7 derece koltuğunuzu eymeniz iyi olacaktır.Eğer uzun sürekli yolculuğunuz olacaksa mutlaka bacakları ve kan dolaşımını çalıştırmak için kalkıp hareket etmeniz iyi olacaktır.

5. Daha iyi bir uyku

Daha iyi bir uyku

Daha rahat uyku için öncelikli olarak geniş ve konforlu business koltukları tercih etmek ideal olacaktır. Uçağın ışıklarından rahatsız olanlar da mutlaka göz bandını yanından ayırmamalıdır. Ayrıca alışma sorunu nedeniyle uçak yastıklarından ziyade kendi yastığınızı yanınızda taşımak iyi olacaktır.

6. Uçak İçi Havası

Uçak İçi Havası

Uçakta bulunan klimanın serin havasıyla birlikte nem de verilsede burun, boğaz ve gözlerde kuruluğa neden olur.Bu yüzden Su tüketimine önem verip alkollu içecekler den uzak durulması seyir keyfiniz için iyi olacaktır. Dudak kremi sürerek dudaklarınıza nem kazandırıp, lens kullanıyorsanızda solüsyonuna koyup gözlüğünüzü kullanmanız mutlu edecektir.

7. İyi Bir Atmosfer Oluşturma

İyi Bir Atmosfer Oluşturma

Arka koltuklar genellikle bebekler ve küçük çocuklar ile onların ebeveynleriyle karşılaşmakla birlikte içecekler, yiyecekler için uçuş görevlileri arabaları çıkartıp çöpleri boşaltıp ses çıkardıkları yerler olarak ün salmıştır 

Eğer bu koltuklardan birine denk geldiyseniz uçak yolculuklarının vazgeçilmezi mp3 çalarınızı hemen kulağınıza takmak olacaktır. Bununla birlikte zaman geçirmenize yardımcı olacak dergi, kitap, bulmaca gibi ayrıntılarıda es geçmesseniz yolculuğunuz neşeyle bitecektir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.