OFPOF

Türkiye'den En Uzun Süren Uçuşa Sahip Görülesi Ülkeler

-
817
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'den En Uzun Süren Uçuşa Sahip Görülesi Ülkeler
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ülkemiz Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan bir köprü olsa da dünyada pek çok ülkeye fazlasıyla uzağız.

Türkiye, coğrafi konumu itibariyle birçok gezilmesi gereken ülkeye yakın bir konumda olduğu için biraz şanslı olsak da hala uçakla gidildiğinde bile uzun saatler harcamamız gereken ülkeler bulunuyor. Türkiye’de yaşayan çoğu kişinin yolda uzun saatler harcamayı göze almadığı için gidemediği dünyada gezilmesi, görülmesi gereken yerler arasında bulunan 5 ülkeyi bu yazıda derledik. Yeteri kadar boş vaktiniz varsa, tatilinizin 2 gününü uçak yolculuğuna ayırıp bu ülkeleri görmenizi tavsiye ederiz.  

Japonya

Japonya

Uzak doğuda gezilecek yerler dediğimizde birçoğumuzun aklına ilk gelen ülkelerden birisi Japonya. Asya kıtasının en kıymetli ülkelerinden biri olan Japonya'nın başkenti hepimizin bildiği üzere Tokyo. Tokyo, Japonya'nın sadece başkenti değil, aynı zamanda 9 milyona yaklaşan nüfusuyla en büyük ve kalabalık şehri. Her sene milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Japonya, mutfağı ve kültürü ile dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. spor konusunda ise Sumo Güreşleri ile Japon savunma sanatları her dönem turistlerin izlemeyi tercih ettiği etkinlikler arasında bulunuyor. Sağlam binalar, gelişmiş teknoloji, birbirine saygılı ve mutlu insanlar haricinde Japonya’yı güzel kılan şeyler arasında Kyoto, tapınaklar, Hiroşima’da yer alan müzeler, Tokyo’daki tarihi alanlar, kobe bifteği gibi noktalar da bulunuyor.

İzlanda

İzlanda

İzlanda yalnızca Türkiye'ye değil, dünyanın pek çok noktasına oldukça uzak bir ülke. Avrupa ülkesi olarak kabul edilse de Avrupa kıtasıyla arasında büyük mesafe bulunan bu sempatik ada ülkesinin en yakın komşusu 350 kilometre uzaklıktaki Grönland'dır. İzlanda'nın diğer komşuları İskoçya 800 km, Norveç ise 1050 km uzaklıkta. Başkenti Reykjavik olan İzlanda, kişi başına düşen milli gelir açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasında bulunuyor. İzlanda, coğrafi konumu itibariyle doğal güzellikler açısından da oldukça zengin bir ülke. Uzak bir ülke olduğu için türk turistlerin pek tercih etmediği bu ülkede kuzey ışıklarının eşsiz şovunu seyredebilir, buz kütlelerinin ve yanardağların oluşturduğu harika manzarayla büyülü bir zaman geçirebilirsiniz.

Avustralya

Avustralya

Yalnızca Türkiye'ye değil de dünyanın birçok ülkesine uzak noktada bulunan diğer bir ülke ise Avustralya. En baştan söyleyelim, yaygın olarak söylenenin aksine bu ülkenin başkenti Sydney değil Canberra'dır. En büyük ve en popüler şehir Sydney olduğu için kamuoyunda böyle bir yanlış algı oluşmuş ve bu algı kolay kolay düzelecek gibi görünmüyor. Sydney’deki opera evi, Avustralya Savaş Anıtı, Sydney Harbour, hayvanat bahçeleri, anıtlar, büyüleyici adalar ve eşsiz jeolojik oluşumlarıyla Avustralya, uzaklığı hiçe sayıp gezilesi ülkeler arasında yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri

Dünyanın en güçlü ülkesi olarak kabul edilen amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'ye pek de yakın olmayan ülkeler arasında. Güçlü olmasının yanı sıra kapladığı coğrafi alan açısından da oldukça büyük olan bu ülkede her kitleye uygun şehir bulmak da mümkün. Örneğin gece hayatını seviyorsanız New York ve Las Vegas'a gidebilirsiniz. Çılgınlar gibi alışveriş yapmak için ise yine New York ideal bir şehir olacaktır. "Ben huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorum" diyenler için ise San Diego ile Niagara Şelaleleri'ni önerebiliriz. Amerika'ya gitmişken sanatsal bir şeylerle haşır neşir olmadan ayrılmak istemeyenler için San Francisco ile New York oldukça uygun adresler. Sahil, kum ve güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız da sizlere Los Angeles ile San Diego'yu öneriyoruz.

Brezilya

Brezilya

Yaşanan siyasi krizler olsun, toplumsal olaylar veya halkın genel davranış biçimi olsun Türkiye'ye en benzer ülkelerden biri Brezilya'dır. Sao Paulo, Rio de Janerio, Salvador ve Brasilia gibi büyük şehirlere ev sahipliği yapan bu ülke Rio Karnavalı başta olmak üzere birçok eğlenceli etkinlikle ön plana çıkıyor. Doğal güzellikleri ve renkli hareketiyle Brezilya, dünyada görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.