OFPOF

Kapadokya'da Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Yer

-
847
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kapadokya'da Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Yer
316 izlenme
Ofpofer
-

Güzel Atlar Diyarı olarak bilinen Kapadokya'da gezilip görülmesi gereken 7 bölgeyi sizler için derledik.

1. Avanos

Avanos

Çanak çömlek yapımıyla ünlü ilçesi Avanos. Bu bölgede çanak çömlek imalathanelerinde kendiniz de bu uğraşı deneyebilir ve satış mağazalarında birbirinden güzel hediyelikler alabilirsiniz.

2. Göreme

Göreme

Birbirinden güzel doğal yapıları ve Peri Bacaları'nı görebileceğiniz bu bölgede, açık hava müzesini gezebilir ve balon turlarına katılabilirsiniz.

3. Ürgüp

Ürgüp

Kapadokya tatilinin vazgeçilmez duraklarından biri olan Ürgüp, Kapadokya’nın en hareketli ve en kalabalık bölgesi olarak dikkat çekiyor. Kapadokya gecelerinde keyifli vakitler geçirebileceğiniz pek çok mekan da yer alan Ürgüp’te. ilginizi çekiyorsa meşhur Asmalı Konak’ı ve Temenni Tepesi’ni mutlaka görmelisiniz.

4. Ortahisar

Ortahisar

Ortahisar Kalesi'de Kapadokya'da görmeden gitmemeniz yerler arasında.

5. Uçhisar

Uçhisar

Kapadokya’nın mucizelerle dolu bir başka bölgesi de Uçhisar. Tıpkı Ortahisar’da olduğu gibi burada da sizi kendine hayran bırakacak heybetli kaleler yer alıyor. Uçhisar Kalesi ise dev boyutları ile sizi adeta büyüleyecek. Unutmayın, Kapadokya’nın zirve noktası Uçhisar Kalesi’dir ve neredeyse tüm bölgeye hakim bir manzara sunar.

6. Derinkuyu

Derinkuyu

Kapadokya’nın sadece yer üstünde değil, yer altındaki güzellikleri de ülkemiz sınırlarını aşmış durumda. Bölgede neredeyse tamamının tünel ve geçitlerle birbirine bağlantısı olan pek çok yeraltı şehri bulunuyor. Bu şehirlerin en önemlilerinden biri de Derinkuyu Yeraltı Şehri. Kapadokya’nın en büyük yeraltı şehri ve dört bin yıllık köklü bir geçmişe sahip. Toplam 12 kattan oluşan Derinkuyu Yeraltı Şehri’nin günümüzde 8 katını gezme şansımız var. Klostrofobik bir durum yoksa gezilmesi gereken yerler arasında.

7. Ihlara Vadisi

Ihlara Vadisi

Kapadokya gezisi sırasında en etkileyici yerlerden biri de hiç şüphesiz Ihlara Vadisi. Göreme’ye 100 km mesafede bulunan Ihlara Vadisi, dünyanın en büyük 2. kanyonu olma özelliği taşıyor. Ihlara, gerçekten de doğanın mucizesi diyebileceğimiz türden bir yer. Vadi, sayısız kilise ve manastırı da ev sahipliği yapıyor. Melendiz Çayı’nın kenarında yürümek ise insana ayrı bir huzur ve keyif verirken Kapadokya seyahatine yeni bir tat eklemiş oluyoruz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.