OFPOF

Eli Boş Gelmek İstemeyenlere: Moskova Alışveriş Rehberi

-
462
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Eli Boş Gelmek İstemeyenlere: Moskova Alışveriş Rehberi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Moskova'ya gittiniz, peki nereden, ne alacaksınız? İşte tam da bunun için kolları sıvadık ve size nefis tavsiyeler getirdik.

Birazdan göreceğiniz yerlerin hepsi de alışveriş tutkunuzu iki katına çıkaracak. Hadi o zaman birlikte bakalım. 

Moskova'da alışveriş denince akla ilk gelen yer: "Gum AVM"

Moskova'da alışveriş denince akla ilk gelen yer: "Gum AVM"

Kızıl Meydan’ın en güzel binalarından biri olan bu alışveriş merkezi, Kızıl Meydan’ın tüm doğu tarafını kaplıyor. 120 yıl önce yapılan bu bina cam, çelik konstrüksüyon ve taş ile inşa edilmiş. Şehrin en büyük AVM'si burasıdır. İçinde birbirinden ünlü binlerce mağaza bulunmaktadır. Alışverişe buradan başlayın deriz. 

Outlet Village Belaya Dacha

Outlet Village Belaya Dacha

Ağustos 2012'de Moskova'da açılan ve ufak bir köy tarzında olan ilk outlet burasıdır. Haftanın 7 günü sabah 10:00 akşam 22:00 saatlerinde açıktır. İndirim oranları ise %30 - %70 arasında değişiyor. Eğer alışverişten sonra bir çay veya kahve içmek isterseniz kafesi de bulunmakta.

Adres: 8 Novoryazanskoye highway, Moscow

Fashion House Outlet Centre

Fashion House Outlet Centre

2013 yılında açılan geleneksel Rus Mimarisi'ne sahip, Moskova'nın ilk tamamen kapalı outleti ve Avrupa'ya açılan kapısıdır. Araç ile şehir merkezine uzaklığı 55 dakika sürmekte. İçinde ünlü markaların bulunduğu, ödüllü bir outlettir. Sabah 10:00 ve akşam 22:00 arasında hizmet vermekte.

Adres:Leningrad W 14Km

Vnukovo Outlet Village

Vnukovo Outlet Village

Burası Rusya'da uluslararası formatta işleyen ilk alışveriş merkezlerinden biridir. Ormanlık alandadır. Burası alışveriş yapmak ve ailenizle birlikte dinlenmek için harika bir yer. Ayrıca fiyatlar da gayet uygundur. 

Adres:8/1, Lapshinka village, Moscovsky town, Moscow

Izmailovsky Market

Izmailovsky  Market

Antik hediyelikler ve geleneksel Rus hediyelikleri, kısacası ne ararsanız bulabileceğiniz inanılmaz bir açık hava pazarı burası. Burada yollarda kaybolmamanız için yerlerde işaretler var. Hiçbirşey almasanız bile sırf gezmek için gidebileceğiniz bir yer. Sabah 9 akşam 6 arası açık.

Adres: 73 Ж, Izmaylovskoye shosse metro Partizanskaya Moscow

Old Arbat (Stary Arbat) Caddesi

Old Arbat (Stary Arbat) Caddesi

Alışveriş, yemek, sanat, tarihi doku ne ararsanız bu caddede var. Burada Türkçe konuşan çok sayıda satıcı da mevcut. Restoran ve kafelerin olduğu bu cadde İstiklal Caddesi’ne benzetiliyor. Hediyelik alacaklar bu caddede bolca bulabilir. Ayrıca bu cadde sadece yaya trafiğine açık.

Central Children's Store

Central Children's Store

Burası çocuklar için bir cennet. 2009 ve 2012 yılları arasında tadilattan geçtikten sonra çok değişmiştir. İnsanın buradaki çocuk mağazalarında koca bir günü hiç sıkılmadan harcayabileceği söylenenler arasında. Giriş katında çocukları ve misafirleri animatörler karşılıyor. Çocukları orada bırakıp doya doya alışveriş yapabilirsiniz.

Adres: Teatralniy proezd, 5, Lubyanka Moskova

Vintage Voyage

Vintage Voyage

Eğer vintage tarzını seviyorsanız burası tam size göre. Buradaki ürünler el yapımı ve eşsiz. Aradığınız hediyeliği burada bulma olasılığınız çok yüksek. Aynı zamanda internet sitesinden de alışveriş yapabiliyorsunuz. Her gün öğlen 12:30 ve 21:30 arasında açık.

Adres: Ul. Neglinnaya, d. 9  Moskova

Gorbushka Market

Gorbushka Market

Bu dev kompleks sayısız dükkan ve elektronik satış tezgahlarına ev sahipliği yapıyor. Elektrikli aletlerin fiyatları dünyanın başka yerlerine oranla önemli ölçüde daha ucuz ve farklı tezgahlar arasındaki fiyatlar arasında çok az fark var. Burada aradığınız elektronik ürünü bulabilirsiniz. 

Adres: Bagrationovsky Proezd, 7 Moskova

Okhotny Ryad Shopping Center

Okhotny Ryad Shopping Center

Kremlin palasın yanında ve yerin altında cam kubbeli birkaç katlı alışveriş merkezi burası. İstediğiniz markayı bulabileceğiniz bir yer.
Alışveriş yapmasınız bile sadece yürüyüş için gidebilirsiniz. güzel bir yemek katına sahip ve her bütçeye uygun bir mağazası mutlaka var.

Adres: Manege Sq, 1, Moscow, Rusya

"Peki ne alalım?" derseniz de şöyle birkaç tavsiye ile başlayalım: Matruşka Bebek

"Peki ne alalım?" derseniz de şöyle birkaç tavsiye ile başlayalım: Matruşka Bebek

Rusya veya Moskova'da alışveriş denince ilk akla gelen ürün, hatta gidenlerden özellikle istediğimiz bir üründür bu bebekler. İç içe geçmiş tahta bebeklerden oluşan bu ahşap oyuncaklar adeta bu şehrin simgesidir. Şehrin en önemli ve simgesel hediyelik eşyalarından biridir.
Tahtadandırlar ve tek sayılarda bulunurlar. Ruslar tek sayıların uğur getirdiğine inanıyorlar. Bunlardan almadan dönmeyin! 

Faberge Yumurtası (Faberge Egg)

Faberge Yumurtası (Faberge Egg)

Faberge yumurtaları, sınırlı sayıda olan (53 adet) Rusya'nın çarlarından olan Çar 3. Alexander'ın ve 2.Nicholas'ın eşleri ve annelerine Paskalya'da hediye etmek için özel yaptırdıkları yumurtalardır. Üzerleri mücevherler ile kaplı her biri kaz yumurtası büyüklüğündedir ve her birinin içinden farklı bir şey çıkar. Bu yumurtalarının 43 tanesinin sahibi biliniyor ama maalesef ki 8 tanesi kayıp. Faberge yumurtaları amerika ve Kremlin Sarayı arasında bölüşülmüş durumdadır.

Gerçeğinin alınmasının mümkün olmadığı bu faberge yumurtalarının imitasyonlarını hediyelik olarak Moskova'da heryerde bulabilmeniz mümkün. 

Magnet

Magnet

Moskova'da magnetler çok yaygın. Her şeyin bir magneti var. Hatta çok eskilerden kalma magnetler bile var. 

Ve: Pavlovoposad Şalları

Ve: Pavlovoposad Şalları

Yüzyıllar öncesine dayanan Pavlovoposad şalları, Rusya’nın her yerinde bir zamanlar kadınların boynundaydı. Bu şallar kürklü palto olarak gece elbiselerinde etol gibi omuza alınarak, günlük giydiğimiz kıyafetlede aksesuar olarak ve plajda deniz elbisesi olarak kullanılabilir. Bu şalların desenleri elde çiziliyor ve yapılmaları zor, zaman alan, yorucu ve karışık bir işlem. Bu şallardan almadan dönmeyin.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.