OFPOF

Bu Yaz Tatilimi Nerede Yapmalıyım?

-
473
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Yaz Tatilimi Nerede Yapmalıyım?
413 izlenme
Ofpofer
-

Şehir hayatının gürültüsünden bıkmış durumda ve artık tatil yapmam gerekiyor diyenler için en güzel tatil beldelerini derledik.

Bir çoğumuz ağır tempoda çalışarak farkında olmadan kendimizi çok yıpratıyoruz. Uzun süredir deniz bir kenara havuza bile gitmemiş olanlar vardır mutlaka. İşte size birbirinden güzel, doğa harikası tatil beldeleri...

 

 

 

1. ANTALYA - OLYMPOS

ANTALYA - OLYMPOS

Antalya’nın en güzel tatil yerleri arasındayer almaktadır. İsminden sıkça söz ettiren ve tatil merkezlerinden biri olan Olympos, doğa ile bütünleşmiş bir ortam, tertemiz havası, tertemiz deniz ve eğlence vaat  eden Olympos, caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı sahilleride bulunmaktadır.

2. ANTALYA KEMER

ANTALYA KEMER

Antalya’nın 42 km güneybatısında yer almaktadır. Kemer sahilleri baştan aşağıya turistik mekanlar ile doludur.T ertemiz ve berrak denizi  ve neredeyse sahil kesimine kadar ulaşan yemyeşil ormanlarıya harika  bir doğa güzelliğine sahip Kemer’de tam da istediğiniz gibi tatil yapma olanağınız vardır.

3. ALANYA

ALANYA

100 kilometreyi bulan sahil şeridi bulunmaktadır. Ayrıca çok önemli bir turizm bölgesidir.Tarihi ve kültürel değerleri olmakla beraber her bütçeye hitap eden otelleri , sahile sıralı kafe restorant ve barları ile tatil denildiğinde aklınıza gelecek tüm ihtiyaçları içerisine alıyor.

4. ALAÇATI

ALAÇATI

Alaçatı, denizi titretmeden esen tatlı rüzgarı, rüzgar sörfü, dallarından reçineler damlayan sakız  ağaçları, cumartesi günleri kurulan antik pazar yeri, cumbalı konakları ve ot festivalleriyle tutkulu bir yer haline gelmiş bulunmakta. Alaçatı 2000’lerin başlarında rüzgar sörfü meraklıları ile keşfedilmiştir.

5. FETHİYE ÖLÜDENİZ

FETHİYE ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz kumsalı %82 oyla 2006 yılında Dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Belde, turizm açısından oldukça gelişmiştir. Çeşitli aktiviteleri ipeksi kumu ve berrak deniziyle gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

6. MARMARİS

MARMARİS

 Kentin en eski kısmı denize doğru uzanmış bir tepe üzerine kurulu olan Kale Mahallesidir. Marmaris daha sonra eteklere doğru ve kıyı boyunda gelişmiştir. Hava ulaşımının yapıldığı Dalaman Havaalanı sadece bir saat uzaklıktadır.Rodos ise sadece 45 dakika uzaklıktadır.

7. ÇEŞME ALTINKUM

ÇEŞME ALTINKUM

Çeşme’de Alaçatı’nın yanı sıra çok sayıda plaj var. Çiftlikköy’deki Altınkum plajının kumu altın rengiyle dikkat çeker. Çeşme’de ayrıca Aya Yorgi ve Ilıca plajları da popülerdir.

8. HİSARÖNÜ DATÇA

HİSARÖNÜ DATÇA

Marmaris Datça yolu üzerinde çok sayıda güzel koy ve plajları var ancak bunlardan en ünlüsü Hisarönü Koyudur. Teknelerin de uğrak yeri olan Hisarönü’nde rüzgar eksik olmuyor. Etrafında balıkçılar ve küçük pansiyonlar var.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.