OFPOF

Yazın Su Sporları Yaparak Ferahlayın

-
776
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yazın Su Sporları Yaparak Ferahlayın
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bu sıcak havalarda hem eğlenmek hem de vücudunuzu geliştirmek istiyorsanız, biraz daha yaklaşın...

Bu sene yaz biraz geç geldi ama öyle bir geldi ki öğle vakti dışarda gezmek bir yana dursun, evde durmak bile insanı sıcaktan bunaltabiliyor. Hem sağlıklı bir yaz geçirerek vücudunuzu güçlendirmek, bedeninizdeki fazla kalorileri eğlenceli bir şekilde yakmak için, hem de yaz aylarında ferahlamak için su sporlarına yönelebilirsiniz. İster bir hafta sonu kaçamağı olarak, isterseniz de tatile çıktığınız zaman yapılacak bir aktivite olarak su sporlarına yönelirseniz, hem stres atıp kendinizi rahatlatacaksınız hem de sıcak havanın bunaltıcı etkisinden kurtulmuş olacaksınız. Sinire karşı birebir olan su sporlarını, hazır havalar ısınmışken herkese tavsiye ediyor ve yazın tercih edebileceğiniz su sporu çeşitlerini sizler için listeliyoruz.

Rafting

Rafting

Son zamanların en popüler su sporlarından birisi olan rafting, her geçen gün bilinirliğini artırıyor ve bu sporla meşgul olan kişi sayısı da gün geçtikçe yükseliyor. Kuvvetli akışa sahip olan nehirlerde, raft ismi verilen şişme botlar üzerinde yapılan bu spor için botun içerisinde 4-8 kişinin bulunması gerekiyor. Bir grup sporu olduğu için takım ruhunu destekleyen ve insanlar arası kaynaşmayı hızlandıran bir aktivite olan rafting, buz gibi suyun içerisinde sizlere adrenalin dolu bir vakit vaadediyor. Dengeyi korumanın temel amaç olduğu raftingde, ekip arkadaşlarınızla birlikte şişme botunuzu nehirdeki engellerden geçirerek bitiş noktasına taşımanız gerekiyor. 

Rüzgar Sörfü

Rüzgar Sörfü

Bir yandan rüzgarın verdiği ferahlığı vücudunuzda hissederken diğer yandan sörfün hareketi ile birlikte bedeninizin dört bir yanına sıçrayan suyun serinliğini doyasıya yaşamak istiyorsanız, rüzgar sörfü sizin için ideal bir su sporu. Tahta üzerine çıkıp rüzgara karşı düşmeden yelkeni tutmaya çalışıp dengeli bir şekilde ilerlemenin amaçlandığı bir spor dalı olan rüzgar sörfü oldukça eğlenceli ve heyecanlı bir aktivite. Suya düştükçe ferahladığınız, ferahladıkça yeniden yapmak isteyeceğiniz bu sporu yaz mevsiminde kesinlikle denemenizi öneriyoruz.

Kano

Kano

Yazın serinlemek için yapılması gerekenlerden birisi de kano sporudur. Durgun diye tabir edebileceğimiz, akıntının az olduğu suların üzerinde yalnızca bir kişinin kas gücünü kullanarak hareket ettirmeye çalıştığı ufak bir tekneden ismini alan kano sporu, hırslı bir şekilde yarışa dönüştürülerek yapıldığı zaman sizi biraz terletse de hobi olarak yavaş yavaş yapıldığında sudan gelen serinlikle ferahlamanıza yardımcı olabilir. Kano, 90 yılı aşkın süredir olimpik bir spor olarak kabul ediliyor. 

Su Topu

Su Topu

Su topu da sıcak havalarda ferahlamak için yapılması gereken su sporları arasında. Resmi bir spor olarak su topu yedişer kişiden oluşan iki takım halinde oynanır ve her takımdan bir üye kaleye geçer, diğer altı kişi sahada yer alır. Suyun içerisinde eğlenceli anların oluşmasına çok müsait bir spor olan su topunu aileniz ya da arkadaşlarınızla istediğiniz şekilde takım oluşturarak oynayabilirsiniz. Su topu sayesinde keyif dolu bir gün geçirmenin yanı sıra sıcağın bunaltıcı etkisini unutup ferah bir vakit de geçirmiş olursunuz. 

Su Balesi

Su Balesi

Senkronize bir şekilde yüzmeyi gerektiren su balesi ise sanatsal bir su sporu olarak bilinir. Dans, jimnastik ve yüzmenin bir arada olduğu bu su sporu, belli bir ahenk içerisinde suda yüzen insanların göze hoş gelen hareketlerinden meydana gelir. Su balesi, diğer birçok su sporu gibi ön bilgi olmadan kolayca başlayabileceğiniz bir spor değildir. İlk önce birkaç ders almanız ya da birkaç su balesi gösterisi seyretmeniz gerekebilir. 

Yüzme

Yüzme

Listemizin en sonuna en bilindik su sporunu koyduk. Şüphesiz ki su ve deniz deyince akla ilk gelen kavramlardan birisi “yüzme”dir. Yaz aylarında da sıcak havalardan kurtulmak için yapılması gerekenlerin başında yüzme geliyor. Yüzerek hem bedeninizi güçlendirir hem de ferahlamış olursunuz. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.