OFPOF

Zayıflamak İçin Bilinmesi Gereken 8 Temel Kural

-
3.8b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zayıflamak İçin Bilinmesi Gereken 8 Temel Kural
0 izlenme
-

Ülkemizde her 3 kişiden biri fazla kilolu, tabi vazgeçilmez lezzetteki yemekler de bunun bir suçlusu. İşte bilmeniz gereken 8 zayıflama metodu.

1. Az yiyin

Az yiyin

Evet çok basit bir madde gibi gözükse de zayıflamanın az yemekten başka bir kuralı yok. Masadan doymadan kalkmaya özen gösterin ve kendinize güvenin, ölene kadar diyet yapmayacaksınız sonuçta biraz sabredin.

2. Tek veya çift öğün tüketin

Tek veya çift öğün tüketin

Kilo vermek için yağların yakılması gerekiyor bunu herkes biliyor, biliyor da nasıl uygulanacağını bilmiyor. Bilimsel olarak vücudumuz yediğimiz yemeklerin 4 saat içinde yakabilecek olanları kenara ayırıp geri kalanı glikoz yani şeker olarak depoluyor. 4 saat sonra ne kadar yerseniz yiyin leptin hormonu devreye giriyor ve yağlar yanıyor. Bu nedenle uyku süresi de dahil olmak üzere en az 16 saat aç kalmanız gerekiyor. Sabah ve öğlen diyet yapmıyor gibi yiyin ama saat 13.00'den sonra meyve dahil hiçbir şey yemeyin.

3. Daha çok kalori harcayın

Daha çok kalori harcayın

Bilimsel olarak yağların yakılması için tükettiğiniz kalori miktarının vücudunuz için yetmemesi gerekiyor. Bu durumda yağlar yakılmaya başlıyor, eğer normal beslenirseniz ve normalde 2500 kalori harcarken artık 3000 kalori harcarsanız kilo verirsiniz.

4. Her şey sporla bitmiyor

Her şey sporla bitmiyor

Herkesin kalori ihtiyacı farklıdır, aynı zamanda yaktığı kalori de... 30 dk koşan 90 kilo bir erkek 400 kalori yakarken, 30 dk koşan 60 kilo bir kadın 200 kalori yakmaktadır.
Bu nedenle spor sandığınız gibi sizi zayıflatmaz.

5. Meyveye aldanmayın

Meyveye aldanmayın

Meyve masum gibi görünse de zayıflamak için tehlikeli olabilir. 1 adet portakalda 5 küp şeker vardır. Çok şeker tüketmek ise insülin hormonun çalışmasını etkiler, kan şekeriniz hızla yükselir ve sürekli aç hissedersiniz.

6. Tok tutan besinler tüketin

Tok tutan besinler tüketin

Tok tutan besinlerin zayıflattığını düşünürsünüz, ama yanılıyorsunuz. Yumurta leblebi, ayva gibi yiyecekler sizi zayıflatmaz sadece tok tutar, daha az yersiniz ve zayıflarsınız.

7. Bol su tüketmek yanlış olabilir

Bol su tüketmek yanlış olabilir

Zayıflayanlar bol su içmenin zayıflamasına yardımcı olduğunu düşünür. Halbuki mideye gönderilen ister kalorisiz ister düşük kalorili besinler çok yendiğinde veya içildiğinde mideyi büyütür. Bu da doymamanıza neden olur.

8. Metabolizmayı hızlandırmak sizi zayıflatmaz

Metabolizmayı hızlandırmak sizi zayıflatmaz

Metabolizmanızın hızlı olması sizi zayıflatmaz aksine çabuk sindirdiğiniz için sürekli acıkırsınız daha 3 saat önce yemek yemenize rağmen hala iftar sofrasına oturmuş gibi açlık hissedersiniz. Metabolizma hızınızın yavaşlaması zayıflamaya daha çok yardım eder ve çok geç acıkırsınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.