OFPOF

Zararsız Görünmesine Rağmen Vücudumuzda Kötü Bir Etki Bırakabilecek 7 Alışkanlık

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zararsız Görünmesine Rağmen Vücudumuzda Kötü Bir Etki Bırakabilecek 7 Alışkanlık
0 izlenme
Ofpofer
-

İnsanlara en zararlı alışkanlıkları sorsak muhtemelen sigara ve alkol derler. Bu konuda haklılar ama sağlığımızı etkileyen bazı günlük şeyler de var.

1. Sandalyenin veya yatağın üzerine çanta koymak

Sandalyenin veya yatağın üzerine çanta koymak

Kadınlar eve geldiğinde çantalarını bir sandalyeye ya da yatağın üzerine koyarlar. Sonra kıyafetleri değiştirirler, ellerini yıkarlar ve çantalarının bulunduğu yerlere otururlar. Bu dikkatsizlik, yaralara ve diğer hoş olmayan şeylere yol açabilir. Deri çantalar en tehlikeli olanlarıdır; süngerimsi dokusu bakterilerin büyümesi için mükemmel koşulları sağlar.

2. Her gün kravat takmak

Her gün kravat takmak

Amerikalı araştırmacılar, sıkı bağlanmış bir kravatın, gözbebeklerinin basıncını artıran juguler damarları daralttığını iddia ediyorlar. Bu glokom ve körlüğe yol açabilir.

3. Kutu şişelerden içmek

Kutu şişelerden içmek

Birçok insan, kutu şişelerden içecek içmeyi sever. Ancak kutu kapaklarında milyonlarca bakteri var. Mikroplar, dudaklarda yaralara ve hazımsızlığa neden olabilir. Uzmanlar, kutu şişelerdeki içeceklerin bir bardağa koyulmasını veya pipetle içilmesini tavsiye ediyorlar.

4. Ev işlerini kendi başınıza yapmak

Ev işlerini kendi başınıza yapmak

Amerikalı doktorlar, günlük temizlik rutininizin yüksek tansiyona neden olabileceğini keşfetti. Mesele şu ki, yapılması gereken her şey için üzülüyoruz, çünkü ailemiz bize yardım etmiyor ve her şeyi kendi başımıza yapmak zorunda olduğumuz için sinirleniyoruz.

Bununla başa çıkmak için ilaç takviyesi almadan önce ev işlerine harcayacağınız zaman ve çabaları anlamaya çalışın ve ailenizle tüm sorumluluklarınızı paylaşabileceğiniz bir anlaşması yapın.

5. Sağlık sorunlarına çözüm bulabilmek için Dr. Google'a başvurma

Sağlık sorunlarına çözüm bulabilmek için Dr. Google'a başvurma

Çalışmalar göre, internet kullanıcılarının %80'i sağlık sorunlarını kendi kendine teşhis etmeyi deniyor. İnternet en güvenilir bilgi kaynağı değildir. Bazı insanlar google'da arama yaptıktan sonra hipokondriya (hasta olduğuna inanma) durumunu yaşarlar ve semptomlarının ciddi bir hastalık belirtisi olduğunu düşünmeye başlarlar.

6. Yanlış solunum

Yanlış solunum

Bebekler, yetişkinlerin aksine genellikle doğru bir şekilde nefes alırlar. İnsanlar genellikle göğüsleri ile nefes alırlar, bu da oksijenin akciğerlerin alt kısımlarına ulaşmasına izin vermez.

Kanımız yeterli oksijen almazsa, vücudumuz yağ yakmaz ve fazla kilolardan kurtulamayız. Bunun birlikte, hava eksikliği kardiyovasküler sistemimizin çalışma şeklini etkiler. Bu durumda, kan, besinlerle zenginleşmez ve vücudumuz toksin biriktirmeye başlar. Zararsız bir solunum için karnınız ile nefes alın.

7. Tuvalette yanlış oturma

Tuvalette yanlış oturma

bilim adamları, tuvalette oturmanın zararlı olduğunu kanıtladı. İnsan fizyolojisi çömelmeye daha uygundur, çünkü fazla çaba gerektirmez ve divertiküloz veya hemoroid riskini azaltmanıza yardımcı olur.

Modern dünyada bunu yapmak o kadar kolay değil ama bir alternatif var: Tuvalette otururken ayaklarınızı küçük bir banka koyun, böylece vücudunuz ve kalçalarınız arasındaki açı 30 derece olur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.